Strona 56 z 91 PierwszyPierwszy ... 646545556575866 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 551 do 560 z 902

Wątek: Tarcze hamulcowe, które firmy polecacie??

  1. #551
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Hmmmmm Ale jak by ten klocek miał zrobić to bicie ? Nie twierdzę ,że nie masz racji ale ........ no właśnie

  2. #552
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    40
    BMW
    M5 e34, 750Li e66, 740xD f01 lci
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Prawdopodobnie chodzi o kwestie ilości wytwarzanych gazów w trakcie hamowania i ich sposób odprowadzania, No i kolejna sprawa zauważyłem ze niektóre klocki w miejscu stylu z zaciskiem maja jakby taka dodatkowa gumę z tego co piszą na internecie służy ona waśnie do pochłaniania mikrowibracji

  3. #553
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,251
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez KrzychuR1 Zobacz posta
    No i kolejna sprawa zauważyłem ze niektóre klocki w miejscu stylu z zaciskiem maja jakby taka dodatkowa gumę z tego co piszą na internecie służy ona waśnie do pochłaniania mikrowibracji
    Żadna nowość, nawet w E32 to jest. Choć i tak trzeba to miejsce przesmarować pastą.

  4. #554
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Podkładkę anty wibrującą mają w tych czasach nawet najtańsze klocki. Dużo zależy z jakiego materiału jest zrobiona.
    Poniżej fotka używanych klocków RH albo Bosch więc raczej tanich oraz nowych Textar ,więc drogich. Jak widać kiedyś zawsze zewnętrzny klocek posiadał blaszkę do mocowania w zacisku, ale BMW kilka lat temu się z tego mocowania wycofało (nie wiadomo dlaczego) i Textar zrobił to samo.
    [IMG][/IMG]

  5. #555
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Ja u siebie próbowałem z nowym klockiem, ale faktycznie był to Zimmermann. Niestety nie dało to żadnego pozytywnego efektu. Z pewnością jednak klocek ma wpływ na grzanie się tarczy.

    U mnie z oryginalną tarczą jeździ właśnie dalej Zimmermann. Na razie problemów nie ma, poza tym, że brutalnie pyli.

    EBC, Jurid i Ferodo - o takich dobrych klockach słyszałem, choć teraz pytanie, czy każdy model?

    Mój kolega montował jednak cały zestaw w ASO i tam klocki mu Textar wrzucili.
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 15-08-2017 o 16:13

  6. #556
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    No i niech wuj strzeli całego dupnego Textara. Jeszcze nie mam oficjalnego pisma ale juz się dowiedziałem ,że tarcze wracają od producenta z powrotem z odmową i uzasadnieniem ,że są przegrzane. Cokolwiek to znaczy ja na pewno ich nie przegrzałem. Nie robiłem żadnego hamowania z 200km/h do zera itp.
    Jedno co może się przyczynić do takiej sytuacji to trzymanie nogi na hamulcu np na światłach ale jak wiadomo w E65 innej możliwości nie ma bo hamulec ręczny jak i funkcja AUTOPARK w takich momentach zaciska automatycznie wszystkie cztery zaciski hamulcowe a nie szczęki z hamulca ręcznego.
    Oczywiście będę się odwoływał i odsyłał te buble raz jeszcze na reklamację tylko teraz muszę napisać pismo . Co ja im mam napisać żeby dotarło do nich ,że to wina złej jakości materiału z którego zostały wykonane tarcze ?????

  7. #557
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    602
    BMW
    E65 4.4
    Skąd
    Łódź
    A mialem teraz Textara kupować.

    Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka

  8. #558
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez miro Zobacz posta
    No i niech wuj strzeli całego dupnego Textara. Jeszcze nie mam oficjalnego pisma ale juz się dowiedziałem ,że tarcze wracają od producenta z powrotem z odmową i uzasadnieniem ,że są przegrzane. Cokolwiek to znaczy ja na pewno ich nie przegrzałem. Nie robiłem żadnego hamowania z 200km/h do zera itp.
    Jedno co może się przyczynić do takiej sytuacji to trzymanie nogi na hamulcu np na światłach ale jak wiadomo w E65 innej możliwości nie ma bo hamulec ręczny jak i funkcja AUTOPARK w takich momentach zaciska automatycznie wszystkie cztery zaciski hamulcowe a nie szczęki z hamulca ręcznego.
    Oczywiście będę się odwoływał i odsyłał te buble raz jeszcze na reklamację tylko teraz muszę napisać pismo . Co ja im mam napisać żeby dotarło do nich ,że to wina złej jakości materiału z którego zostały wykonane tarcze ?????
    Tu raczej jakiś rzeczoznawca i juz szykuj się na sąd. Ja gdyby nie pewne kestie formalne penie bym tą sprawe oddał własnie do sądu.

  9. #559
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Aldik Zobacz posta
    Tu raczej jakiś rzeczoznawca i juz szykuj się na sąd. Ja gdyby nie pewne kestie formalne penie bym tą sprawe oddał własnie do sądu.
    Dokładnie. Dowiedziałem sie ,że tarcze nie były u producenta a w siedzibie firmy w Pradze.
    Piszę oficjalną odmowę a jak trzeba będzie to i do sądu pierwszy raz w życiu pójdę.
    Nie odpuszczę tego. Jak myślą ,że trafili na frajera to się zdziwią. Nie będę płacił frycowego.

  10. #560
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez miro Zobacz posta
    Dokładnie. Dowiedziałem sie ,że tarcze nie były u producenta a w siedzibie firmy w Pradze.
    Piszę oficjalną odmowę a jak trzeba będzie to i do sądu pierwszy raz w życiu pójdę.
    Nie odpuszczę tego. Jak myślą ,że trafili na frajera to się zdziwią. Nie będę płacił frycowego.
    W ogóle takie sprawy trzeba by szerzej opisywać, to jest jakaś plaga a nigdzie sie o tym nie mówi.

Podobne wątki

  1. tarcze hamulcowe
    Przez Chudy__ w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 04-03-2012, 22:32
  2. [ zawieszenie] tarcze hamulcowe
    Przez czoobek w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-06-2009, 19:52
  3. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 06-07-2008, 20:15
  4. Jakiej firmy opony polecacie?
    Przez tomcad w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 29-03-2008, 19:46
  5. [mechanika] jakie tarcze hamulcowe polecacie..
    Przez 7ka w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-07-2007, 20:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •