Strona 55 z 91 PierwszyPierwszy ... 545535455565765 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 541 do 550 z 902

Wątek: Tarcze hamulcowe, które firmy polecacie??

  1. #541
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Cytat Zamieszczone przez Aldik Zobacz posta
    Ale ja wątpię, że w innym aucie będziesz miał problem. Pamiętam jak rok temu kumpel się wnerwiał w 3 letnim A8 na tarcze, pokrzywiły się, zmienił i znów to samo. A najlepsze, że z tego co pamiętam to nie było zamiennika wtedy !
    Zrobię tak jak HTN radzi. Po jeżdżę jeszcze z miesiąc. Może się dotrze. Byłem jeszcze teraz na próbie i w sumie tylko coś leciutko drży przy lekkim naciskaniu hamulca ale jak docisne mocniej to jest ok. Zastanawiam się czy brak tych blaszek do osadzenia na zewnętrznych klockach nie jest powodem jakiś wibracji ów klocka przy delikatnym hamowaniu? Dlaczego zrezygnowali z tych mocowań?

  2. #542
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Dobra ,nie ma się co wkur.iać. Dzisiaj na autostradzie hamowanie i od 130km/h się zaczyna a kończy w okolicach 100km/h. Nie jest mocne ale jest chyba coraz gorzej. Może zależy tood tego jak względem siebie sa ustawione tarcze.
    Już je wymontowałem i jadą na reklamację. W dupie mam pomiary i inne kombinowanie. Były nowe i było super. Teraz mają około 3kkm i już radość z jazdy odbierają. Jadę np 130km/h i jest idealnie ale dotknę tylko pedału hamulca i już się zaczyna drżenie większe lub mniejsze ale coś się pojawia, wiec sprawa jest dla mnie jasna. W aucie wszystko ciasne bez najmniejszych luzów.

  3. #543
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Dorzucę coś od siebie może. W Mesiu się tarcze pokrzywiły, któryś już raz i tak pogadałem z gościem, który mi części do MB sprzedaje.

    Mówi, że dużo zależy od pary klocek plus tarcza. W sumie mnie zaskoczył z marszu jak mówię, że Zimmermany od niego pokrzywione, to mnie od razu zapytał, czy czasem nie mam klocków TRW :)

    No zdziwiłem się nieco, bo właśnie takie stosuję od lat...

    Zaproponował mi Zimmermana plus klocek Textar i jeżeli ten zestaw się pokrzywi to zwróci mi z marszu za tarcze plus klocki bez reklamacji.

    Powiem Wam, że te hamulce to już loteria, no ale spróbuję ten zestaw wyżej, zobaczymy.

    Myślałem o tych Textarach Pro, co poruszyliście tutaj i tak namówiłem znajomego jakieś parę miesięcy temu do BMW i już krzywe, więc mi entuzjazm przeszedł...
    pozdrawiam Bartek

  4. #544
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Szczerze Bartku ? Mnie już entuzjazm też miną . Textar lipa, Zimmermann lipa, ATE lipa. Co kupić ? Mam jeszcze dwie opcje. Albo Jurida jeszcze spróbuję, albo kupię Polską Mikodę lub Polskiego Rotingera. I żeby sie nie okazało ,że nasze Polskie firmy położą Niemieckich potentatów.
    Ileż można razy rozbierać te cholerne hamulce ?

  5. #545
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Cytat Zamieszczone przez Aldik Zobacz posta
    I takCi powiedzą, że źle zamontowałeś, albo wjechałeś do wody, albo w ogóle się odważyłeś hamować...wrr
    To jest właśnie najbardziej w tym wszystkim zabawne. Szukają ch... do d..., a każdy wie, że materiał gówno wart. Najzabawniejsze jest "wjechał pan w wodę". To co, nie wolno jeździć samochodem, jak jest mokro :D?
    Montowałem tarcze kilkanaście razy w różnych autach. Tylko w BMW miałem przeboje, a tylko w BMW używałem zegara i odwalałem całe te ceregiele ze słynnym "procesem montażowym".

    Cytat Zamieszczone przez miro Zobacz posta
    Już je wymontowałem i jadą na reklamację. W dupie mam pomiary i inne kombinowanie. Były nowe i było super. Teraz mają około 3kkm i już radość z jazdy odbierają.
    Jak biją, to niech oni sobie mierzą. Przyjdzie odmowa reklamacji, to zażądaj pisemnej informacji na jakiej podstawie odmawiają. Źle zamontowana tarcza ma duże bicie od samego początku --> bardzo duże bicie musi się objawiać wibracjami tuż po montażu, a nie 3.000km później! Wjechanie w wodę już wykpiłem wcześniej. Jedyne, co mogą Ci zarzucić, to krzywe piasty, krzywe prowadnice zacisku - na to jednak można odpisać w prosty sposób - zlecisz expertyzę w BMW i jak okaże się, że to nie to, to mogą Ci pisać kolejne punkty do sprawdzenia, za które będziesz żądał zwrotu kosztów (jak będzie trzeba, to podwyższone o koszty sądowe). Nie ma co się szczypać.
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 13-08-2017 o 20:35

  6. #546
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Nie odpuszczę im . Nie ma takiej opcji. Już nie chodzi (ale też) o pieniądze ale o zasadę i mój stracony czas przy montażu ,demontażu ,próbach jazda-hamowanie itd.
    Miałem masę aut i w ogromnej ich większości wymieniałem tarcze bo zawsze chciałem mieć idealnie. Tak jak Ty @HTN tylko w BMW 5er i 7er szopki z perfekcyjnym czyszczeniem ,mierzeniem a potem zawsze i tak była dupa. Z innymi autami nie było nigdy żadnego cyrku. Szczotka druciana ,cyk,cyk i było gotowe.....i było miodzio. Żadnych problemów. BMW e65 ...... trzeci komplet hamulców i znów dupa. Prowadzenia nowe, zaciski sprawdzone, płyn wymieniony, piasty 0,01mm.
    Z plasteliny to robią i tu jest problem. Budowa zawieszenia w 7er nie wybacza niewielkiego bicia tarczy co np w Phaetonie jest nie odczuwalne przez inną konstrukcję zawiasu. Nie zmienia to jednak faktu ,że problem dalej jest po stronie producenta tarcz hamulcowych.

  7. #547
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Tommo
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    328
    BMW
    TTRS 438 KM i 617 Nm Lex RX450h
    Skąd
    Nowe Miasto nad Pilicą
    miro a próbowałeś ori tarcze zakładać? U mnie najprawdopodobniej są jeszcze fabryczny i nie mam żadnych drgań przy hamowaniu. Zmieniłbym je ze względu na wiek ale jak czytam ten temat to mi się odechciewa

  8. #548
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    Cytat Zamieszczone przez miro Zobacz posta
    albo kupię Polską Mikodę lub Polskiego Rotingera. I żeby sie nie okazało ,że nasze Polskie firmy położą Niemieckich potentatów.
    Jak zmieniałem hamulce od v12 to kupiłem tarcze Mikoda, za namową jednego z forum, autostrada, nie autostrada, droga ekspresowa, hamowania ze 160 i nic nie bje. No ale ja mam zestaw w e38.

  9. #549
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Ja u siebie myślałem, że już coś siedzi niewyjaśnionego, że tak mi krzywi tarcze. Szukałem już jakiś bardziej wypasionych tarcz, ale nic takiego niestety do naszych aut nie ma. Jurid (ok. 800zł), EBC (ok. 1.600zł), oryginał BMW (ok. 1100zł) miałem do wyboru. Zdecydowałem się na oryginał. Jak na razie 4.500km zrobiłem i wciąż jest wszystko w porządku.

  10. #550
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    40
    BMW
    M5 e34, 750Li e66, 740xD f01 lci
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Panowie podstawa to klocek dobry żaden textar czy coś, w f01 skończyły mi się klocki a zamontowane były ebc yellow stuff tarcze niejednokrotnie fioletowe były od temperatury i mimo tego żadnego bicia.
    Pojechałem do warsztatu myślę sobie przyoszczędzę i wrzucę textar bo i tak za chwilę przechodzę na komplet z 760 to szkoda 900zł za klocki płacić no i niestety pożałowałem bo po samej wymianie klocków przy hamowaniu z prędkości 160+ zaczeło się niesamowite bicie na kierownicy jeszcze raz powtórze tylko po zmianie klocków a klocki niby dotarte do tarczy przez 200km normalnej jazdy.
    Wg mojej opini nie zawsze bicie jest od tarcz tylko właśnie od słabego klocka

Podobne wątki

  1. tarcze hamulcowe
    Przez Chudy__ w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 04-03-2012, 22:32
  2. [ zawieszenie] tarcze hamulcowe
    Przez czoobek w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-06-2009, 19:52
  3. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 06-07-2008, 20:15
  4. Jakiej firmy opony polecacie?
    Przez tomcad w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 29-03-2008, 19:46
  5. [mechanika] jakie tarcze hamulcowe polecacie..
    Przez 7ka w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-07-2007, 20:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •