Strona 54 z 91 PierwszyPierwszy ... 444525354555664 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 531 do 540 z 902

Wątek: Tarcze hamulcowe, które firmy polecacie??

  1. #531
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN

    Post

    Cytat Zamieszczone przez HTN Zobacz posta
    miro, u mnie dokładnie tak samo było. Zaczęło się od mrowiewnia przy 110km/h, później zakres wzrastał wraz z amplitudą drgań i tak tarcze poszły na reklamację, jak bicie było w zakresie ok. 100-140km/h. Powyżej - przy hamowaniu 200-150km/h zero wibracji.

    Na szczęście zarówno sprzedawca, jak i Textar wykazał się profesjonalizmem w zakresie obsługi klienta i zaakceptowali reklamację.
    No to u mnie chyba tak się właśnie zaczyna robić. Łukasz a mierzyłeś miernikiem zegarowym te Textary zanim poszły na reklamację????
    Ja postaram sięw poniedziałek zmierzyć co teraz pokażą....... a było tak wzorowo. :( Jedna trasa do Niemiec i z powrotem je załatwiła. Echhhhhhh

  2. #532
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Tak, mierzyłem - bicie 0,06mm. Grubości nie sprawdzałem.

    Oryginału na razie nie mierzyłem i jak na razie wszystko jest OK. Po montażu nowego zestawu jak ręką odjął - zero wibracji w pełnym zakresie prędkości. Wrażenia przy hamowaniu - znowu masakra jeśli chodzi o wydajność - duuużo lepiej, niż Zimmermann, ciut lepiej, niż Textar.

  3. #533
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    No to pięknie,że w końcu masz spokój .
    Ja jutro postaram się zmierzyć i napiszę co i jak.

  4. #534
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Pytanie ile warte są pomiary bicia. Wcześniej i u mnie i u Coldmami mieliśmy bicie 0,02mm, a mimo to trzęsło kierą. Chyba temperatura tutaj ma dużo do rzeczy, jak już wcześniej też sam zauważyłeś.

  5. #535
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN

    Post

    Cytat Zamieszczone przez HTN Zobacz posta
    Pytanie ile warte są pomiary bicia. Wcześniej i u mnie i u Coldmami mieliśmy bicie 0,02mm, a mimo to trzęsło kierą. Chyba temperatura tutaj ma dużo do rzeczy, jak już wcześniej też sam zauważyłeś.
    Pomierzyłem wczoraj i mam właśnie po 0,02 mm nawet niecałe na każdej tarczy. Zrobiłem dziś pierwsze hamowanie z 130 km/h (tarcze były zimne) i też pojawiło się jakieś drżenie ,niewielkie ale było. Nie mam juz pojęcia co to może być. Wahacze i gałki wzorowe.
    Wyciągnę dziś jeszcze dystanse z przodu i sprawdzę bez nich. Pojadę wyważyć koła ale przy normalnej jeździe ani nie zamrowi kierownicą więc jakoś w to nie wierzę. Dziwi mnie tylko to ,że jak tarcze były nowe założone to nic nie drgnęło ...........Jak mnie to denerwuje....Żona mi powiedziała,że problem to ja mam sam ze sobą a nie z tarczami.:)
    Jak mam je oddać na reklamacje jak pomiar jest wzorowy.????? Przecież mnie śmiechem zabiją .
    EDIT
    Przychodzi mi jeszcze jedna myśl. W czasie pomiaru tarcz z lewej str wszystko miałem stabilnie i zegar ani drgnął tylko tą wartość 0,02 mm podczas obrotu tarczą. Natomiast z prawej strony nie umiałem od razu zrobić poprawnego pomiaru bo zegar sie przesuwał o jakieś 0.03 mm ale podczas obrotu tarczy wskazówka wychylała się tylko o niecałe 0,02mm lecz gdy przestałem dotykać tarczę zegar się cofał znów o tą wartość 0,03mm. Zajęło mi to chyba ze 40minut z tej prawej strony i ciągle coś było nie tak. Jak bym jednak nie kombinował i nie kręcił to sama tarcza wskazywała jedynie 0,02mm. Jedyna myśl jaka mi przychodzi do głowy to jednak jakiś minimalny ale jednak zawsze luz na gałce kierowniczej (prawej),dlatego mi miernik przy dotknięciu tarczy zawsze uciekał. Jak wiadomo w naszych autkach minimalny luz gdziekolwiek powoduje zawsze jakiś problem.
    Ostatnio edytowane przez miro ; 08-08-2017 o 11:57

  6. #536
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Miro, montują zegar do kolumny McPherson. Na magnes nie da rady, więc trzeba grubszymi trytkami pościągać. Wyeliminujesz wtedy luzy np. na drążkach.

    Daj tarczom kilka tys km. Może się dotrą. Jak nie, to zaczną bardziej bić. Ćwiczyłem ten temat już trzy razy; niestety wszystkie kończyły się ta drugą opcją.
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 08-08-2017 o 19:42

  7. #537
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Masz rację. Wczoraj kombinowałem z dwie godziny. Zero najmniejszego luzu gdziekolwiek i na czymkolwiek.
    Wyrzuciłem dystanse i dalej to samo ale jednak wg mnie jak tarcze sie nagrzeją bicie zaczyna robić się większe. Tragedii jeszcze nie ma ale wszystko idzie w coraz gorszym kierunku.
    Dlaczego mimo niskiego bicia 0,02mm one biją??? Jest to pomiar tylko na zewnętrznej str. tarczy. Od wewnątrz nie ma opcji aby zmierzyć.Bicie jest ewidentnie od tarcz. Znam to zjawisko bo przerabiałem temat niejednokrotnie. Nie ma innej opcji.
    Zrzucam je i oddaje na reklamację. Ja pier..le czy w tych czasach nie można kupić nic dobrego ???
    Takie firmy a takie gowno robią. Żebym jeszcze był jakimś kilerem dla hamulców ale ładnie docierałem itd i co??? i szlak to i tak trafia. Rzygać się chce.
    Ostatnio edytowane przez miro ; 09-08-2017 o 08:18

  8. #538
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez miro Zobacz posta
    Masz rację. Wczoraj kombinowałem z dwie godziny. Zero najmniejszego luzu gdziekolwiek i na czymkolwiek.
    Wyrzuciłem dystanse i dalej to samo ale jednak wg mnie jak tarcze sie nagrzeją bicie zaczyna robić się większe. Tragedii jeszcze nie ma ale wszystko idzie w coraz gorszym kierunku.
    Dlaczego mimo niskiego bicia 0,02mm one biją??? Jest to pomiar tylko na zewnętrznej str. tarczy. Od wewnątrz nie ma opcji aby zmierzyć.Bicie jest ewidentnie od tarcz. Znam to zjawisko bo przerabiałem temat niejednokrotnie. Nie ma innej opcji.
    Zrzucam je i oddaje na reklamację. Ja pier..le czy w tych czasach nie można kupić nic dobrego ???
    Takie firmy a takie gowno robią. Żebym jeszcze był jakimś kilerem dla hamulców ale ładnie docierałem itd i co??? i szlak to i tak trafia. Rzygać się chce.
    I takCi powiedzą, że źle zamontowałeś, albo wjechałeś do wody, albo w ogóle się odważyłeś hamować...wrr

  9. #539
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Aldik Zobacz posta
    I takCi powiedzą, że źle zamontowałeś, albo wjechałeś do wody, albo w ogóle się odważyłeś hamować...wrr
    Janku ,ale jak lecisz autobaną i wjeżdżasz w ulewę więc logiczne ,ze ze 180km/h jak widzisz co się dzieje hamujesz aby w tą masę wody na jezdni nie wjechać z taką prędkością ...czyż nie?
    Ludzie tak jeżdżą i nic w tym dziwnego tylko ,że w BMW zaraz jest problem a w Golfie nic się nie dzieje po takiej akcji.
    Normalnie tarcze Textar pro+ z klockami Textara to koszt 1200 pln nie wnikając w to jakie gdzie kto ma rabaty i układy....i co.? Mam co 2kkm wymieniać tarcze???? Dla mnie parodia. Jak bym kupił jakieś tanie,chinole to się z tym zgodzę ale nie Textara. Zimmermann kiedyś był niezniszczalny a dziś ???? Kichę taką robią ,że szkoda gadać. ATE co chwila tak samo są reklamacje.....Co w takim razie założyć jak nawet OEM nie gwarantują sukcesu ?
    Może czas auto zmienić? Tego nie chcę bo je uwielbiam.
    Z Db W220 nie miałem takich kłopotów,z VW Phaetonem też nic. Może budowa samego zawieszenia w BMW pomaga w tych doznaniach ? Czasami nie mam już siły do tej motoryzacji

  10. #540
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez miro Zobacz posta
    Janku ,ale jak lecisz autobaną i wjeżdżasz w ulewę więc logiczne ,ze ze 180km/h jak widzisz co się dzieje hamujesz aby w tą masę wody na jezdni nie wjechać z taką prędkością ...czyż nie?
    Ludzie tak jeżdżą i nic w tym dziwnego tylko ,że w BMW zaraz jest problem a w Golfie nic się nie dzieje po takiej akcji.
    Normalnie tarcze Textar pro+ z klockami Textara to koszt 1200 pln nie wnikając w to jakie gdzie kto ma rabaty i układy....i co.? Mam co 2kkm wymieniać tarcze???? Dla mnie parodia. Jak bym kupił jakieś tanie,chinole to się z tym zgodzę ale nie Textara. Zimmermann kiedyś był niezniszczalny a dziś ???? Kichę taką robią ,że szkoda gadać. ATE co chwila tak samo są reklamacje.....Co w takim razie założyć jak nawet OEM nie gwarantują sukcesu ?
    Może czas auto zmienić? Tego nie chcę bo je uwielbiam.
    Z Db W220 nie miałem takich kłopotów,z VW Phaetonem też nic. Może budowa samego zawieszenia w BMW pomaga w tych doznaniach ? Czasami nie mam już siły do tej motoryzacji
    Ale ja wątpię, że w innym aucie będziesz miał problem. Pamiętam jak rok temu kumpel się wnerwiał w 3 letnim A8 na tarcze, pokrzywiły się, zmienił i znów to samo. A najlepsze, że z tego co pamiętam to nie było zamiennika wtedy !

Podobne wątki

  1. tarcze hamulcowe
    Przez Chudy__ w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 04-03-2012, 22:32
  2. [ zawieszenie] tarcze hamulcowe
    Przez czoobek w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-06-2009, 19:52
  3. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 06-07-2008, 20:15
  4. Jakiej firmy opony polecacie?
    Przez tomcad w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 29-03-2008, 19:46
  5. [mechanika] jakie tarcze hamulcowe polecacie..
    Przez 7ka w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-07-2007, 20:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •