Strona 53 z 91 PierwszyPierwszy ... 343515253545563 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 521 do 530 z 902

Wątek: Tarcze hamulcowe, które firmy polecacie??

  1. #521
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Jechałem do Polski, pełne hamowanie z 80-0km/h po czym nie można było dotknąć hamulca, tak się Zimmermanny powichrowały - 0,20mm bicia! W Polsce byłem tylko w weekend, więc szybka akcja z toczeniem. Wracałem z Polski i szlag je trafił po raz drugi.

    Później ponownie je (Zimmermanny) założyłem, bo Textar się sypnął i poszedł na reklamację, ale założyłem zmieniając orientację na śrubach (nie wykręcałem tej małej śrubki). 2000km i z bicia 0,02mm zrobiło się 0,06mm, co mega czuć na kierownicy.

    Wczoraj zamontowałem nowe oryginały BMW i dotarłem. Kiera ani drgnie przy hamowaniu. Bicie po montażu - 0,03mm, taka sama dla obu kół.

    Zimmermann zmierzyłem i opisałem. W przyszłym tygodniu zrobię jeszcze pomiar grubości i wrzucę na forum mała relację.
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 27-07-2017 o 20:44

  2. #522
    Zaawansowany Użytkownik Awatar twin7
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    731
    BMW
    E65 735i + E65 730d
    Skąd
    Szczucin-Antwerpen
    Ale masakra z tymi tarczami
    Oryginalny też mi się kiedyś pokrzywily, toczenie ba chwilę spokój a później to samo...
    Teraz mam jakieś no name kupione z rozbitej w stanie jak nowe
    Do tej pory a już 30 000 km ani drgnął
    Niema reguły w tym temacie...

  3. #523
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Reguła jest jedna - materiał musi być dobry i tyle.

    W robocie przeprowadzamy symulacje na odkształcenia plastyczne pod temperaturą i niewielka zmiana na lepszy materiał robi spore różnice. Duże znaczenie ma też geometria, ale w rozumieniu większych różnic, a wszystkie tarcze wyglądają niemal tak samo.

    Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

  4. #524
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Textary klocki: >40000km
    Textary tarcze: >25000km

    Nie miałem co prawda ani jednego mega-awaryjnego hamowania, ale używam zgodnie z przeznaczeniem. Powyżej 220km/h nie raz jechałem (oczywiście tam gdzie wolno tyle jechać). Hamowałem i nic. Wszystko żyje. Zero bicia.

  5. #525
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mateusze65
    Dołączył
    Oct 2015
    Posty
    242
    BMW
    316d & 535i
    Skąd
    Katowice
    początkiem tamtego roku do 730d założyłem nowe tarcze przód ATE z klockami... po ok. 3 tysiącach km, zaczeło bić kierownica... wiec zostały przetoczone, ale i to nie pomogło w 100%, jakiś miesiąc temu... do 760 założyłem na przód dalej nowy kpl ATE z klockami, bo byłem tylko na weekend w PL a ten zestaw mieli w pobliskim Intercarsie od ręki, zaryzykowałem kolejny raz... przy tym robiona była tez geometria, bo wymieniany był jeden z wahaczy. zrobione jest na razie z 5tysi km, i zero bicia. Tak więc chyba musi być coś trochę prawdy w tym materiale... ale nie chwale... bo nie wiadomo co będzie za kolejne 5k km :D hehe...

  6. #526
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Na razie 3000km za mną, a tarcze proste - kierownica ani drgnie.

    Textar uznał reklamację bez najmniejszych problemów i bez żądania dodatkowych wyjaśnień. Została mi zwrócona kwota zakupu i wysyłki na reklamację.

  7. #527
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN

    Post

    Moje nowe PRO+ docierałem z 500 km i poleciałem na trasę do Kassel i z powrotem. Mam wrażenie ,że jak są zimne jest perfekcyjnie ale jak je trochę podgrzeję to coś zaczynam czuć jak jest w okolicach 120km/h.
    Przy delikatnym hamowaniu z 200km nic, przy 160km nic, przy 140km nic a jak przechodzi przez 110-120 km delikatnie coś czuję z tym ,że trzeba wziąć pod uwagę ,że mam zryty beret na tym punkcie.
    Na razie jeszcze będę jezdził dalej. Zobaczymy co będzie. Gwarancji jest dwa lata więc nie ma stresu .
    BMW jak i Textar wycofali się z tych blaszek mocujący zewnętrzne klocki w zacisku i tak się zastanawiam czy to czasem nie jest na minus.?
    Ostatnio edytowane przez miro ; 02-08-2017 o 21:12

  8. #528
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez miro Zobacz posta
    Moje nowe PRO+ docierałem z 500 km i poleciałem na trasę do Kassel i z powrotem. Mam wrażenie ,że jak są zimne jest perfekcyjnie ale jak je trochę podgrzeję to coś zaczynam czuć jak jest w okolicach 120km/h.
    Przy delikatnym hamowaniu z 200km nic, przy 160km nic, przy 140km nic a jak przechodzi przez 110-120 km delikatnie coś czuję z tym ,że trzeba wziąć pod uwagę ,że mam zryty beret na tym punkcie.
    Na razie jeszcze będę jezdził dalej. Zobaczymy co będzie. Gwarancji jest dwa lata więc nie ma stresu .
    BMW jak i Textar wycofali się z tych blaszek mocujący zewnętrzne klocki w zacisku i tak się zastanawiam czy to czasem nie jest na minus.?
    Zryty beret - w tym jest problem :) Miałem tak samo ale jakoś udało mi się ostatnio wyłączyć tą część mózgu i wiesz NIC NIE DRGA :D

  9. #529
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Niby nic jeszcze nie drga ale tak jak by tą idealną gładkość hamowania troszeczkę gubił jak schodzi do tej magicznej 110 km/h na gorących tarczach.
    Jak ja kocham BMW :)

  10. #530
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    miro, u mnie dokładnie tak samo było. Zaczęło się od mrowiewnia przy 110km/h, później zakres wzrastał wraz z amplitudą drgań i tak tarcze poszły na reklamację, jak bicie było w zakresie ok. 100-140km/h. Powyżej - przy hamowaniu 200-150km/h zero wibracji.

    Na szczęście zarówno sprzedawca, jak i Textar wykazał się profesjonalizmem w zakresie obsługi klienta i zaakceptowali reklamację.

Podobne wątki

  1. tarcze hamulcowe
    Przez Chudy__ w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 04-03-2012, 22:32
  2. [ zawieszenie] tarcze hamulcowe
    Przez czoobek w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-06-2009, 19:52
  3. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 06-07-2008, 20:15
  4. Jakiej firmy opony polecacie?
    Przez tomcad w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 29-03-2008, 19:46
  5. [mechanika] jakie tarcze hamulcowe polecacie..
    Przez 7ka w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-07-2007, 20:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •