Strona 48 z 91 PierwszyPierwszy ... 38464748495058 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 471 do 480 z 902

Wątek: Tarcze hamulcowe, które firmy polecacie??

  1. #471
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN

    Post

    Cytat Zamieszczone przez HTN Zobacz posta
    miro, co finalnie zamówiłeś?
    Jeszcze nic ale będę kupował Textar PRO+.
    To jest jeszcze najlepsza tarcza poza oem jakie są na rynku. Nikt mnie inaczej nie przekona.
    P.S. HTN pisałem do Ciebie priv ale chyba masz przepełnioną skrzynkę. Zrób coś z Tym

  2. #472
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Kombinowałem, mierzyłem, a dzisiaj pojechałem na autostradę i dałem w cirę hamulcom. Jak te wibracje przy 110-120 idą od tarcz, to teraz powinny być w trzy dupy krzywe. Zobaczymy, czy to one. Po skatowaniu ich wibracje się powiększyły, ale to normalne jak tarcza bardzo mocno się nagrzeje. Bicie tarcz 0,03mm jedna i druga strona, więc teoretycznie w normie, ale historia może być jak sama jak z Zimermann - bicie jest ok, a mimo to wibrują.

    Muszę jednak przyznać, że jak się robi pełne hamowanie na Textar, to gałki wypadają. Tarcza fest trzyma. Dużo lepiej, niż Zimermann.
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 11-06-2017 o 18:37

  3. #473
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Ja wymieniałem 1,5 roku temu tuleje w bananach na Meyle HD. W tym tygodniu będę zmieniał je na Lemfordera. Jak zobaczyłem jakie miękkie się zrobiły to aż mi kopara opadła.
    Sprawdź sobie w jakim masz stanie bo chyba też masz te Meyle HD z tego co sobie przypominam to one mogą być problemem wibracji.

  4. #474
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    A wiesz, że też mi to przyszło do głowy, ale sprawdziłem tylko, czy nie są popękane. Sprawdzę je w piątek, bo będę miał długi weekend. Przy okazji może zabiorę swoje stare Mapco i kupię do nich samą tuleję Lemförder, bo widzę, że jest za 150zł dwie sztuki.

    Wczoraj zaparkowałem z kopcącymi się klockami pod domem i aż doczekać się nie mogłem, aż rano skatuję znowu tarcze i sprawdzę, czy wytrzymały. Puściłem się z góry 140km/h lekkie hamowanie... Wibracje bez zmian - bardzo lekkie w okolicy 110-120km/h. Tak więc tarcze wytrzymały. Minus tylko dla klocków Zimermann - wczoraj jak układ był bardzo zagrzany, to musiały nie wytrzymywać temperatur i lepiąc się do tarczy potęgowały wibracje. Następnym razem kupię ceramiczne. Podobno lepiej znoszą temperatury.


    Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 12-06-2017 o 07:14

  5. #475
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,441
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Chyba już pisałem, ale odbiło się echem. Amory w jakim stanie masz? ORI fabryka, czy coś już tam było robione?

  6. #476
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Ori, chyba od fabryki. Łożysko przedniego amora sprawdzałem. Dobrze wygląda. Sprawdzane kilka razy - wszystkie sprawne.

  7. #477
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,441
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Ja też myślałem, że mam sprawne ;) Nie to, żeby nowe w rękach jakoś ciężko było ścisnąć, ale po wymianie te ORI to praktycznie wciskałem bez wysiłku i chyba nawet nie miały siły rozprężyć się na maksa. Drgania w podanym przedziale prędkości też potrafią być spowodowane zdupionymi amorami, a Ty wymieniłeś już ma przodzie praktycznie wszystko.

    Zrób test i ugnij auto ręcznie w okolicy przedniego koła. Powinno się to dać lekko zrobić, ale nie powinno odsprężynować tylko szybko się unieść z powrotem. U mnie na starych było wyraźnie widać efekt oscylacji, na nowych się tylko unosi.

  8. #478
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Ja oscylację miałem jak gumy banana były zmasakrowane. Myślałem, że to amorki i szczerze, to jeszcze nie wiedziałem wtedy ile one kosztują :). Efekt był taki, że auto przy hamowaniu śmiesznie nurkowało, następnie odbijało do góry-tył i zabujało jak amerykański ponton.

    Zamówiłem już tuleje Lemfoerdera. Nabiję je na stare wahacze od Mapco i będę obserwował. 150zł nie majątek, a w razie niepowodzenia zawsze mi wahacz zostanie. W piątek będę widział więcej.

  9. #479
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2016
    Posty
    122
    BMW
    E65 735i
    Skąd
    Dania
    @HTN, pamiętaj tylko że te tuleje mają znaczek który ma się pokrywać ze znaczkiem na wahacza, no i dokęć śrubę na opuszczonych kołąch :)

  10. #480
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Coldmami Zobacz posta
    @HTN, pamiętaj tylko że te tuleje mają znaczek który ma się pokrywać ze znaczkiem na wahacza, no i dokęć śrubę na opuszczonych kołąch :)
    Takie rzeczy to wiedzą wszyscy. :)
    Ja dziś zapodałem nowe tuleje z Lemiego .....Nie to auto. Bajka :)
    Meyle HD nie były nigdzie porozrywane ale miękkie Łoooooo o o o
    Zobaczymy ile Lemforder wytrzyma na naszych drogach ? Dodam ,że ja wszystkie dziury i kanały mijam
    Ostatnio edytowane przez miro ; 16-06-2017 o 23:42

Podobne wątki

  1. tarcze hamulcowe
    Przez Chudy__ w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 04-03-2012, 22:32
  2. [ zawieszenie] tarcze hamulcowe
    Przez czoobek w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-06-2009, 19:52
  3. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 06-07-2008, 20:15
  4. Jakiej firmy opony polecacie?
    Przez tomcad w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 29-03-2008, 19:46
  5. [mechanika] jakie tarcze hamulcowe polecacie..
    Przez 7ka w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-07-2007, 20:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •