Strona 40 z 91 PierwszyPierwszy ... 3038394041425090 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 391 do 400 z 902

Wątek: Tarcze hamulcowe, które firmy polecacie??

  1. #391
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2016
    Posty
    122
    BMW
    E65 735i
    Skąd
    Dania
    @HTN mam nadzieję że długo będziemy się cieszyć z prostych tarcz :)

  2. #392
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Hahaha, dokładnie ;).

    Teraz wrzuciłem znowu letnie opony i zrobiło się ciepło. Jak ruszam, to mi auto śmiesznie podskakuje. Musze więc teraz sprawdzić, czy to od opon, czy np. fela krzywa. Dzisiaj się uspokoić nie chciało, co mnie właśnie zastanowiło. Opony mam chińskie - Headway, czy jakoś tak. Kupiłem je, bo miałem brutalnie wyząbkowaną oponę, jak kupiłem auto i zastanawiałem się, czy to coś nie od zawieszenia, stąd szkoda mi było kupować coś markowego. Poza tym, chińczyk całkiem nieźle się sprawuje - dobrze się wyważył, cichy, bardzo dobrze trzyma się na mokrym... tylko to podskakiwanie mnie irytuje i coś muszę z nim zrobić :).

  3. #393
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN

    Post

    Panowie bardzo dużo jest przypadków ,że po tej zimie pokrzywiły się tarcze. Były duże mrozy i tak szybkie wychładzanie po ostrzejszym hamowaniu działało wg mnie jak chluśnięcie zimną wodą. Taka jest moja teoria :) Kanały dolotowe na tarcze tylko w tym pomagały .
    @HTN a nie jest z tymi oponami tak ,że po postoju np w nocy z rana są odkształcone w tym miejscu co przylegały do podłoża a po przejechaniu kilku kilometrów robią sie znów okrągłe?
    Ja taki temat przerabiałem i było to nawet widać jak rano dzwigłem auto lewarkiem , zakręciłem sobie przednim kołem i w miejscu przylegania do podłoża było ewidentnie splaszczone.
    Dodam ,że nie były to chińskie opony a markowe a ja przez dwa miesiące szukałem przyczyny drgań kierownicy w okolicach 100 km/h . Po przejechaniu kilku kilometrów problem znikał.
    Do głowy mi to wcześniej nie przyszło ,że opony mogą robić taki zirkus.
    Ostatnio edytowane przez miro ; 01-04-2017 o 22:24

  4. #394
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Miro, właśnie też to podejrzewam. Denerwuje mnie to dosyć poważnie.

    Z tarczami ciężko powiedzieć. Możesz mieć rację. Z drugiej strony, takie materiały, jak wiem z roboty, są testowane przynajmniej przy -20'C (niektóre -40'C). Powinny więc wytrzymać. No, ale to chyba bardziej dotyczy części oryginalnych, a nie zamienników.

    A, a propos tego, co Lewian pisał, że Zimmermann produkuje dla ATE. Rozmawiałem z kolegą, co ma A8. Na forum Audi też Lewian mocno się udziela i też podał tam taka informację. Szkopuł w tym, że kolega ma kolegę w ATE i ten mówi, że nic takiego nie ma miejsca, bo to zupełnie odrebne firmy.

    Wysłane z mojego SM-T230 przy użyciu Tapatalka

  5. #395
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Widocznie Lewian szuka na chama klientów a jego posty ewidentnie na to wskazują. Żałosne :( wśród moich znajomych też jest kilka przypadków, że tej zimy tarcze się pokrzywily a jesienią były 100% wzór

  6. #396
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Namierzyłem bicie - miro Twoja teza się potwierdziła. Opona ma ewidentne bicie promieniowe; dopuszczalne bicie wynosi podobno 0,1 cala, czyli 0,25mm. Jak sprawdzałem felgi przy klocku, to nie bije ani na boki (osiowo) ani góra-dół (promieniowo):



    Tutaj chyba lepiej widać:


    P.S. DSC śmiesznie wariuje na podniesionych tylnych kołach :). Poza tym nie da się dodać gazu, bo ogranicza obroty.
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 02-04-2017 o 18:29

  7. #397
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2016
    Posty
    122
    BMW
    E65 735i
    Skąd
    Dania
    A czy może być tak, że pojeździsz trochę i się znowu tarcze od tego pogną?

  8. #398
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Nie, od tego na pewno nie. Pytanie w ogóle, czy to nie jest tak, że to jest w normie. Niebawem będę jechał do mojego ziomka od kół tutaj na miejscu. On mi prawdę powie - czy to jest w normie, czy nie.

    W ogóle, to koło na początku powoduje wrażenie, jakby auto jechało po lekkich wybojach. Nie bije na boki bądź co bądź. Kolejna sprawa, że jest to oś tylna.

    Podpompuję jeszcze koła na maxa i zobaczę jak wtedy się zachowują. Może ciśnienie mam za niskie.


    Ziomek z Falkenami też ma podobnie, więc nie tylko chińczyk słabo tutaj sobie radzi:
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 02-04-2017 o 18:34

  9. #399
    Zaawansowany Użytkownik Awatar ARIE(L)
    Dołączył
    Aug 2015
    Posty
    397
    BMW
    BMW E66 - 750 LI, FORD TRANSIT 2.0 ECOBOOST
    Skąd
    DROBIN
    Też czasami tak mam z rana jakby opona się lekko odkształciła przez noc. Przez 3-5 km drży kierownica a później jest ok. Mam opony Nexen 20 cali. Ciśnienie podniosłem do 2.8 bara ale nadal czasami zdarza się taka sytuacja.

  10. #400
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    Ja też mam Nexeny 19 lato i 18 zima i również, zwłaszcza po kilkudniowym postoju, są wibracje po ruszeniu i osiągnięciu około 90 km/h. Zawsze w celu ich szybszego pozbycia się wystarczy jednokrotne mocniejsze zahamowanie- wydaje mi się, że wtedy opony są mocno dociskane i odkształcenie od postoju zanika.

Podobne wątki

  1. tarcze hamulcowe
    Przez Chudy__ w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 04-03-2012, 22:32
  2. [ zawieszenie] tarcze hamulcowe
    Przez czoobek w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-06-2009, 19:52
  3. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 06-07-2008, 20:15
  4. Jakiej firmy opony polecacie?
    Przez tomcad w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 29-03-2008, 19:46
  5. [mechanika] jakie tarcze hamulcowe polecacie..
    Przez 7ka w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-07-2007, 20:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •