Strona 37 z 91 PierwszyPierwszy ... 2735363738394787 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 361 do 370 z 902

Wątek: Tarcze hamulcowe, które firmy polecacie??

  1. #361
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    miro podsumował temat jednym zdaniem, z którym ja się w 100% zgadzam:
    Cytat Zamieszczone przez miro Zobacz posta
    Wszystko zależy jak trafisz.
    A co do Lewiana, to niech sobie reklamuje siebie jako dostawcę, ale niech nie działa jak lekarz, który na wszystkie choroby ma lek jednej firmy, bo mi tutaj podlatuje tym, że chce mi wcisnąć produkt (pomijając czy dobry, czy nie), a nie go polecić.
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 19-03-2017 o 19:38

  2. #362
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Cytat Zamieszczone przez ttrol Zobacz posta
    No dobra, bo bijemy pianę od paru lat.

    Są jeszcze jakieś tarcze, które się nie gną poza OEM?

    Czy olewamy temat i ładujemy OEM i już.
    Uwierz mi Bartku ,że nowe OEM też się gną. Jedyne co naprawdę ciężko zakatować to tarcze M-Performance ale do naszych aut nie występują. Z czego te tarcze są robione nie mam pojęcia ale są niezniszczalne. Można.....można Cenę oczywiście mają :)

  3. #363
    BMW RuLeZ Mod Awatar Bezi
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    5,299
    BMW
    BMW G11 740xD , BMW e46 325CI Cabrio
    Skąd
    Wrocek City
    Ja w sierpniu w swojej f01 wymieniałem tarcze i klocki. Założyłem Bosch. Hamują i nie są pogiete. Tyle w temacie.
    Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

  4. #364
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    No i proszę.....o tym właśnie mówię. Jak trafisz a i czasami te tańsze marki większą "wartość" sobą prezentują niż przereklamowany badziew zimmermanna.

  5. #365
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,260
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    HTN, wymień płyn hamulcowy.

  6. #366
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2016
    Posty
    122
    BMW
    E65 735i
    Skąd
    Dania
    Cytat Zamieszczone przez HTN Zobacz posta
    Coldmami, zrób sobie test taki, jak ja - jedź slalomem (szerokimi łukami) i hamuj. Auto będzie dociążone w jedną lub drugą stronę, co powinno wyjść.
    wibruje jak hamuję na prawym i lewym łuku.

  7. #367
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    ttrol jak Ci pisałem mi nie pogięło sie tylko OEM i zimmerman formula z cała reszta a miałem trw, ate , brembo i bosch zdechła szybko tte dwa natomiast co jestem zadowolony znowu sa drogie bo oem i formula z kosztują w zasadzie to samo także niestety albo drogo i wymiana rzadko albo tanio i wymiana często

  8. #368
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Cytat Zamieszczone przez tuczi77 Zobacz posta
    HTN, wymień płyn hamulcowy.
    To też jest w planie, ale co to ma do wibracji (bo może ma, a nie wiem)? Prędzej chyba u Coldmami to by pasowało przy zmiennej sile hamowania.

    Cytat Zamieszczone przez Coldmami Zobacz posta
    wibruje jak hamuję na prawym i lewym łuku.
    Mam wrażenie, że mamy ten sam przypadek... W weekend będę ściągał swoje tarcze, to Ci powiem jak wygląda ich wewnętrzna część. Zawsze to wewnętrzna część nieco bardziej pracuje (nawet klocek od wewnętrznej strony zawsze jest bardziej zużyty), więc może tam się u nas odkształciło. Ja jednak nie mam tak hardcore'owego pulsowania przy dojeździe do świateł.

    Sorry, jeśli przeoczyłem odpowiedź:
    1. Przekładałeś koła na zimy/letnie lub przód tył?
    2. Podnosiłeś auto i ręcznie szarpałeś koło prawa lewa? Jakiś luz?

    Skoro bije Ci na łukach, to przypuszczam, że to jednak nie od zawieszania. Na łuku zawieszenie jest pod innym układem sił, co powinno niwelować wibracje. Na pewno tak miałem jak banany były do wymiany.
    Proponuję zrobić taki test: jedziesz prostą drogą z prędkością, kiedy wibracje przy hamowaniu są najbardziej odczuwalne; prawą nogą przyciskasz gaz, lewą lekko hamujesz - zaczyna wibrować, a wtedy skręcasz prawa-lewa zataczając spore łuki, ale tak, żeby były one tak ostre, żeby strona auta była dobrze dociążona; wtedy obserwujesz, czy wibracje tracą na sile lub w ogóle się wygaszają. Trzeba jednak bardzo uważać, żeby nie spalić hamulców (zeszklić klocków lub przegrzać tarcz), także taki test kilka sekund max. Jak bicie nie zmienia swojej charakterystyki, to raczej będą to tarcze. Czy mam rację, powiem po weekendzie :). U mnie właśnie bije w każdych warunkach tak samo - niezależnie czy jadę prosto, czy skręcam.
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 20-03-2017 o 19:12

  9. #369
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2016
    Posty
    122
    BMW
    E65 735i
    Skąd
    Dania
    No wlasnie HTN jak czytam Twoje posty to zastanawiam sie kiedy jezdziles moim samochodem :)
    No ja chyba tez wymienie plyn hamulcowy bo mysle ze nikt tego nie zrobil wczesniej. Tak to jest w skandynawii gdzie mechanicy sa ciency jak d.. weza a licza po 300-400 pln za godzine. Duzo samochodow jezdzi az sie rozpadnie.
    Wracajac do tematu tarcz to kupie mikrometr i zobacze jak zmienia sie grubosc tarczy po obwodzie i zobaczymy co jest zimmermann warty.

  10. #370
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    No to dzielimy koszty na pół - ja zaczynam: Textary Pro+ i piasty FAG już są w drodze ;). W weekend mierzę swoje i porównujemy wyniki.

    A propos Textar'a... Sprawdziłem na ich stronie, czy mają coś mocniejszego i są dwa rodzaje: 92122903 (Pro)i 92122905 (Pro+). Te drugie są dodatkowo nawęglane. Co ciekawe, jak patrzę po cenach, to sprzedający w ogóle ich nie rozróżniają.

    W ATE nie jest tylko jeden rodzaj.


    Dłuższy mnie właśnie męczyło to, co napisałeś:
    Cytat Zamieszczone przez Coldmami Zobacz posta
    Spotkalem sie z 2 metodami pomiaru, jedna to czujnik zegarowy i pomiar zewnetrznej strony tarczy a druga to mikrometr i pomiar grubosci w kilku punktach.
    ... i Ty wiesz, że to ma sens... Tarcze mogły być np. krzywo zamontowane i zacisk pływał, ale zewnętrzna część się dotarła do poziomu i dlatego nie wykazuje bicia ponad normę. Bicie natomiast objawia się z powodu nierównej grubości tarczy. Wniosek z tego taki, że trzeba mierzyć i bicie i grubość np. 5x tam gdzie śruby, a jeśli nie ma odchyłki ponad normę, to następnie ponowić pomiar 5x między śrubami. Za faktem, że to zewnętrzna część się dociera bardziej do poziomu stoi to, że klocek ma znacznie większą i bardziej stabilną powierzchnię przylegania.
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 20-03-2017 o 20:30

Podobne wątki

  1. tarcze hamulcowe
    Przez Chudy__ w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 04-03-2012, 22:32
  2. [ zawieszenie] tarcze hamulcowe
    Przez czoobek w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-06-2009, 19:52
  3. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 06-07-2008, 20:15
  4. Jakiej firmy opony polecacie?
    Przez tomcad w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 29-03-2008, 19:46
  5. [mechanika] jakie tarcze hamulcowe polecacie..
    Przez 7ka w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-07-2007, 20:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •