Strona 36 z 91 PierwszyPierwszy ... 2634353637384686 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 351 do 360 z 902

Wątek: Tarcze hamulcowe, które firmy polecacie??

  1. #351
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2016
    Posty
    122
    BMW
    E65 735i
    Skąd
    Dania
    HTN, nie zrobiles literowki? Dopuszczalne bicie tarczy to 0.05mm wg. ATE. jak masz 0.2 to juz za duzo.

    Spotkalem sie z 2 metodami pomiaru, jedna to czujnik zegarowy i pomiar zewnetrznej strony tarczy a druga to mikrometr i pomiar grubosci w kilku punktach.

    Ja sie sklaniam ku tej 2 wersji bo u mnie wychodzi bicie 0.02 ale jak hamuje to czuc jak by hamowal mocniej i slabiej na przemian.
    Zamowilem koncowki drazka kierowniczego i jak to nie pomoze to biore sie za amortyzator i podpore jak napisal dammed1

  2. #352
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    602
    BMW
    E65 4.4
    Skąd
    Łódź
    Odpowiedz sobie na podstawowe pytanie.
    Czy masz bicie na pedale hamulca?
    Sprawdz drazki i koncowki

    Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka

  3. #353
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka

    Post

    Masz rację - 0,02 miało być.

    Cytat Zamieszczone przez Lewian Zobacz posta
    Zrób kiedyś test - upuść 0,1 atmosfery z jednego z kół i powtórz pomiar - wahania nawet do 50%, to Ci da do zrozumienia, że te wszystkie testy amorków i wykresy sprawności to bzdura.
    Żadna bzdura, tylko opona też tłumi część drgań. 0,1 atmosfery aż tak dużej różnicy nie zrobi. Poza tym jak amor będzie wylany, to nawet na bardzo niskim ciśnieniu wykaże.

    Lewian, z całym szacunkiem, ale widzę, że wszędzie wciskasz, że Zimmermann taki kozak, co mi się trochę przejadło. Handlujesz tym i nie patrzysz obiektywnie na temat. Jak przeglądałem inne fora (gdzie Ciebie pełno w tego typu tematach), to non stop grasz te same skrzypce, wywyższając Zimmermann'a ponad inne marki, kiedy to taka sama jakość, jak innych producentów ŚREDNIEJ PÓŁKI.

    Jakoś ja je kupiłem, zamontowałem mierząc wszystko, później miałem problemy z tą szajską farbą, która ponowiła mi odchyłkę od normy, docierałem je bardzo długo i jak się skoczyło??? Jedno hamowanie 80-0km/h i tarcze poszły do toczenia z odkształceniem na 1/3 obwodu. Tokarz mi mówił, że są z jakiegoś byle jakiego żeliwa, bo się toczą na piasek. Chwilę był spokój i znowu lipa. Twoje śpiewki marketingowe nie przekonają mnie niestety.

    Cytat Zamieszczone przez Lewian Zobacz posta
    Nie porównuj tego Brembo z którego tarcze możesz kupić do swojego BMW z tym prawdziwym Brembo ze sportów motorowych ;)
    Oczywiście według Ciebie z Zimmermannem jest zupełnie inaczej???
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 19-03-2017 o 14:50

  4. #354
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    ja mam proste zdanie. Jedyne co się sprawdza w BMW które waży 2 tony to OEM i Zimmerman ale tylko model Formuła Z

  5. #355
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    87
    BMW
    brak
    Skąd
    Kleczew
    Cytat Zamieszczone przez HTN Zobacz posta
    Lewian, z całym szacunkiem, ale widzę, że wszędzie wciskasz, że Zimmermann taki kozak, co mi się trochę przejadło. Handlujesz tym i nie patrzysz obiektywnie na temat. Jak przeglądałem inne fora (gdzie Ciebie pełno w tego typu tematach), to non stop grasz te same skrzypce, wywyższając Zimmermann'a ponad inne marki, kiedy to taka sama jakość, jak innych producentów ŚREDNIEJ PÓŁKI.
    Tak, ja wiem, że jeżeli brak argumentów to najlepiej właśnie uderzyć w ten sposób - przywykłem. Nie wziąłeś tylko pod uwagę jednego. To, że pracuje w firmie specjalizującej się w hamulcach, mającej w ofercie produkty Zimmermann'a nie znaczy, że oferujemy tylko i wyłącznie towar tej jednej marki.
    Ba ! Jest to jedynie ułamek tego co sprzedajemy/montujemy, marża jest jednakowa na towarze innych marek, innych marek sprzedajemy znacznie więcej ilościowo bo są po prostu bardziej znane. Biorąc to wszystko pod uwagę przekalkuluj, że nie jestem tu po to by kogoś usilnie nagabywać na jedną markę bo niby dlaczego, po co ? Ja poświęcam czas, dziele się swoją wiedzą oraz doświadczeniem a z racji na miejsce pracy mogę pomóc w zakupie w cenach takich jakich gdzie indziej forumowicze na pewno nie znajdą.
    A teraz poszerz swój światopogląd i przeanalizuj taką wersję - Gdyby zależało mi tylko na pozyskaniu klienta to siedziałbym cicho i tylko wyłapywał wiadomości osób, które stoją przed zakupem przedstawiając im swoją ofertę - czy tak robię ? - No nie ;) Mało tego ! Gdyby zależało mi jedynie na sprzedaniu to bym tu nawet nie siedział bo w czasie kiedy piszę tego posta zrobił bym kilka innych rzeczy, które dały by mi kilku klientów i to na normalnej marży a nie takiej śladowej jaką oferuje tu forumowiczom ;)

    Cytat Zamieszczone przez HTN Zobacz posta
    Jakoś ja je kupiłem, zamontowałem mierząc wszystko, później miałem problemy z tą szajską farbą, która ponowiła mi odchyłkę od normy, docierałem je bardzo długo i jak się skoczyło??? Jedno hamowanie 80-0km/h i tarcze poszły do toczenia z odkształceniem na 1/3 obwodu. Tokarz mi mówił, że są z jakiegoś byle jakiego żeliwa, bo się toczą na piasek. Chwilę był spokój i znowu lipa. Twoje śpiewki marketingowe nie przekonają mnie niestety.
    - No właśnie - problemy z szajską farbą - a dlaczego a no bo kłania się niewiedza... Tarcze hamulcowe posiadające powłokę antykorozyjną wymagają pierwszych 2-3 hamowań bardzo delikatnych tak by farba się starła a nie spaliła - Ty tego nie zrobiłeś prawidłowo dlatego farba zapiekła Ci się na klockach co doprowadzić mogło do zeszklenia klocków, przegrzania tarcz czy zniszczenia powierzchni tarcz.
    - Docierałeś bardzo długo tzn ? Ja nigdy nie docierałem ani nie zalecałem klientom docierać więcej jak 300km i co ? No i nigdy nie zdarzyła się żadna reklamacja - Tak wiem, czysty przypadek, po prostu mam farta, że na kilka (o ile nie klikanaście) tysięcy przypadków gdzie montowaliśmy tarcze w naszym serwisie nigdy nie było takiego problemu z jakim Ty się zmagasz.
    - Nie wiem z czego musiałbyś mieć tarcze by hamowaniem z 80-0 je przegrzać no ale widać, że zdolny jesteś skoro tak ;)
    - Toczenie - era poloneza już minęła także i ten zabieg odszedł do lamusa
    - Tokarz i jego określenie materiału - śmiem twierdzić, że to były jego pierwsze tarcze jakie toczył albo w życiu albo od dobrych kilku lat skoro było dla niego zaskoczeniem to jak to wygląda.

    Cytat Zamieszczone przez HTN Zobacz posta
    Oczywiście według Ciebie z Zimmermannem jest zupełnie inaczej???
    Już Ci przedstawiam różnice:
    - zwykłe tarcze Brembo jakie możesz za 2-3 stówki kupić do swojego auta to tarcze robione nie przez Brembo a przez jego podwykonawce, nie będę pisał co to za firma by nie robić g***burzy.
    - zwykłe tarcze Zimmermann jakie możesz kupić za 2-3 stówki do swojego auta to dokładnie te same tarcze, które BMW montuje fabrycznie i dokładnie te same, które trafiają z taśmy Zimmermann'a do opakowań sygnowanych znakami BMW, Porsche czy do niedawna ATE ;)

  6. #356
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Coldmami, zrób sobie test taki, jak ja - jedź slalomem (szerokimi łukami) i hamuj. Auto będzie dociążone w jedną lub drugą stronę, co powinno wyjść.

    Właśnie patrzę za tymi siedziskami amora, co damned1 pisałeś... Nie kosztuje to jakiś wielkich pieniędzy - 130zł/szt. Lemfoerder'a. To jest od góry, także uniosłem kapturek i wszystko wygląda bardzo dobrze. Zero pęknięć.

    Cytat Zamieszczone przez Lewian Zobacz posta
    Tak, ja wiem, że jeżeli brak argumentów to najlepiej właśnie uderzyć w ten sposób - przywykłem.
    Zacytuję urywek z Twojej strony: "Nasza firma jest pierwszym oficjalnym dystrybutorem Firmy Otto-Zimmermann, producenta najwyższej jakości tarcz i klocków hamulcowych." Więcej dodawać nie trzeba w kwestii dlaczego robisz REKLAMĘ Zimmermannowi. Negatywnych opinii na necie niestety jest niewspółmiernie z tym, jak przechwalasz tego producenta.

    Cytat Zamieszczone przez Lewian Zobacz posta
    - No właśnie - problemy z szajską farbą - a dlaczego a no bo kłania się niewiedza... Tarcze hamulcowe posiadające powłokę antykorozyjną wymagają pierwszych 2-3 hamowań bardzo delikatnych tak by farba się starła a nie spaliła - Ty tego nie zrobiłeś prawidłowo dlatego farba zapiekła Ci się na klockach co doprowadzić mogło do zeszklenia klocków, przegrzania tarcz czy zniszczenia powierzchni tarcz.
    Bardzo delikatnie je docierałem i nic to nie dało, a szajska farba przykleiła się do piasty pod tarczą powodując spore bicie, a nie do klocka. Bardzo długo jeździłem, aż mi się cała farba delikatnie i spokojnie obrobiła. Jak miałem w pełni stalową tarczę, bez tej goownianej farby, to dopiero zacząłem normalnie hamować. Nijak się jednak ma to do faktu, że hamowanie z 80km/h je załatwiło.

    Dla zainteresowanych tematem farby na Zimmermannach zapraszam do postu #273. Tam opisałem bicie jakie mi zafundowała. Wcześniej zdejmowałem tarcze, bo m.in. wymieniałem piastę z tył z racji nerwowego tempomatu. Po ponownym montażu była lipa i trzeba było czyścić piastę i tarczę, żeby bicie zniwelować.

    Cytat Zamieszczone przez Lewian Zobacz posta
    Docierałeś bardzo długo tzn ? Ja nigdy nie docierałem ani nie zalecałem klientom docierać więcej jak 300km i co ? No i nigdy nie zdarzyła się żadna reklamacja - Tak wiem, czysty przypadek, po prostu mam farta, że na kilka (o ile nie klikanaście) tysięcy przypadków gdzie montowaliśmy tarcze w naszym serwisie nigdy nie było takiego problemu z jakim Ty się zmagasz.
    Docierałem je 4000km, bardzo spokojnie, zero nawet mocniejszych hamowań.

    Cytat Zamieszczone przez Lewian Zobacz posta
    Nie wiem z czego musiałbyś mieć tarcze by hamowaniem z 80-0 je przegrzać no ale widać, że zdolny jesteś skoro tak ;)
    Chyba jednak moje zdolności mało tutaj mają do rzeczy, a bardziej jakość tarcz. Hamowanie było 100% awaryjne. Było nagłe depnięcie w hebel i trzymanie na maska aż auto się zatrzyma.

    Cytat Zamieszczone przez Lewian Zobacz posta
    - Toczenie - era poloneza już minęła także i ten zabieg odszedł do lamusa
    Jeśli tarcza zwichrowała nie od przegrzania, a od krzywego montażu, to ma to jak najbardziej sens. Nie wierzyłem w to, że tarcza się przegrzeje z powodu hamowania z 80km/h, więc zalożyłem, że się mechanicznie odkształciła (lipne właściwości na ściskanie, które doprowadziły do zwichrowania, co ma sens, bo jedna i druga tarcza była odkształcona na 1/3 obwodu).

    P.S. Sorry, miałem zedytować poprzedni post, ale kliknęło mi się "Zapisz".
    Ostatnio edytowane przez Anatol ; 28-03-2017 o 11:26

  7. #357
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    40
    BMW
    M5 e34, 750Li e66, 740xD f01 lci
    Skąd
    Katowice, Kraków
    POwiem tak w 750 wrzuciłem komplet hamulców od 760 na tarczach Zimmermann i klocki ebc zrobione już 5tyś i najmniejszego bicia nie mam, przed wymianą zamontowane nowe piasty . Ahaaa w m5 też zmieniałem tarcze i też montowałem Zimmermanna bo dostarcza on tarcze na pierwszy montaż do tego modelu

  8. #358
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Akurat do M5 idą sportowe odmiany tarcz, gdzie każdy inny producent też pewnie nie ma problemów jak my tutaj. Jak to zresztą Lewian ujął:
    Cytat Zamieszczone przez Lewian Zobacz posta
    Nie porównuj tego Brembo z którego tarcze możesz kupić do swojego BMW z tym prawdziwym Brembo ze sportów motorowych ;)
    Co do Twojej 750, to jak cofniesz się do moich poprzednich postów, też byłem zadowolony. Zresztą, nie mówię, że teraz to tarcze; zauważyłem jednak, że klocki nieco bardziej zapychają dziurki. Zamówiłem nowe, bo nic innego mi do głowy nie przychodzi, a moja cała dyskusja sprowadza się do tego, że Lewian upiera się przy zajebistości Zimmermann'ów i wcale ich tutaj nie reklamuje, będąc ich "pierwszym oficjalnym dystrybutorem", twierdząc, że wszystkie inne są do dupy, a pewnie jako dystrybutor ma z nich największe profity (do czego z pewnością się nie przyzna) i stąd cała polityka. Nie lubię po prostu, jak ktoś we własnym interesie jest nieobiektywny.
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 19-03-2017 o 18:46

  9. #359
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Dla mnie Zimmermann to w dzisiejszych czasach takie samo gowno jak wszystko inne. Wszystko zależy jak trafisz.
    @Lewian siejesz reklamą aż rzygać się chce ale skoro tak zachwalasz to zaproponuj koledze @HTN wymianę kompletu tarcz i klocków w swojej firmie z gwarancją na piśmie ,ze przyjmujesz z pokorą każdą reklamację. Bo wiesz.....gadać to każdy umie a jak przychodzi co do czego to sprzedawcy mają tysiące wymówek. Skoro twierdzisz ,że te Twoje Zimmermanny są takie niezniszczalne to nie powinieneś mieć obaw ,ze będziesz zmieniał mu co dwa miesiące na nowy komplet.
    Powiem poza marginesem ,że kolega w E39 zabijał tarcze co dwa miesiące. Miał wszystko, od Boscha , ATE, TRW po Zimmermanny , Brembo i nie wiadomo co do czasu aż zadzwonił do Mikody w Częstochowie gdzie dali mu "dożywotnią" gwarancję która jednak się nie przydała bo jezdził na nich przez ponad dwa lata i były wciąż idealne.
    Można wierzyć lub nie.

  10. #360
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    No dobra, bo bijemy pianę od paru lat.

    Są jeszcze jakieś tarcze, które się nie gną poza OEM?

    Czy olewamy temat i ładujemy OEM i już.
    pozdrawiam Bartek

Podobne wątki

  1. tarcze hamulcowe
    Przez Chudy__ w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 04-03-2012, 22:32
  2. [ zawieszenie] tarcze hamulcowe
    Przez czoobek w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-06-2009, 19:52
  3. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 06-07-2008, 20:15
  4. Jakiej firmy opony polecacie?
    Przez tomcad w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 29-03-2008, 19:46
  5. [mechanika] jakie tarcze hamulcowe polecacie..
    Przez 7ka w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-07-2007, 20:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •