Strona 33 z 91 PierwszyPierwszy ... 2331323334354383 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 321 do 330 z 902

Wątek: Tarcze hamulcowe, które firmy polecacie??

  1. #321
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Aldik Zobacz posta
    Żeście się rozpisali, że aż chyba mi się znów tarcze pokrzywiły wrr
    mi w ubiegły poniedziałek...zimmermany, zrobiły prawie 60 tyś, więc nie wiem, czy się cieszyć, czy psioczyć. W sumie rantu nie miały wielkiego.

    W W124, także zamówiłem oryginały teraz, zobaczymy jak pociągną. Jak się dużo jeździ to jakaś zmora z tymi hamulcami, przez ostatnie 100k będę trzeci raz wymieniał.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 11-03-2017 o 18:42
    pozdrawiam Bartek

  2. #322
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Ja przetoczę znów i tyle - nie chce mi się wymieniać, bez sensu.

  3. #323
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka

    Post

    U mnie bije jak biło na letnim komplecie kół (a może i nawet trochę mocniej)... Właśnie wróciłem z autostrady. Leciutko przycisnę - nic; mocniej i dużo mocniej - wibruje aż strach mnie bierze; wciskam mocno i bardzo mocno - bez bicia.

    Lekka paranoja jest w tym modelu z wibracjami. Odkąd pamiętam, to się z nimi użeram.
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 11-03-2017 o 19:14

  4. #324
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2016
    Posty
    122
    BMW
    E65 735i
    Skąd
    Dania
    A u mnie bije jak lekko nacisne, jak docisne to przestaje. Wymienilem tuleje wahacza ukosnego, kompletny wahacz poprzeczny, lacznik stabilizatora i wychodzi na to ze zimmermanny po 5tys km po autostradzie sie wygiely.

  5. #325
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    U mnie banany są wymienione na Meyle. Twarde są wściekle, także na pewno trzymają jak trzeba (w przeciwieństwie do poprzednich Mapco). Teraz mam w planie następujące akcje:
    - wymiana klocków, bo mam Deckermann i mogą być do kitu
    - wymiana wahaczy poprzecznych
    - wymiana drążków z końcówkami
    - dam se siana i przyspieszę zmianę na Mercedesa S ;)

    Zrobiłem też test na niedociążonej osi - hamuję lewą nogą, podczas gdy prawą wciskam gaz. Wibracje są przy mocniejszym naciśnięciu hamulca; wcześniej nic.

    EDIT 12.03.2016:
    Zanurkowałem dzisiaj pod auto, poszarpałem... Nic nie słychać. Złapałem jednak za wałek od przekładni kierowniczej (spod maski) i pokręciłem lewa-prawa... Jakby lekki luz i stuk, ale wydawało mi się, że to normalny luz na maglu, choć jakby bardziej od strony pasażera. Przekręciłem kierownicę max w prawo i znowu nura pod maskę, za wałek od przekładni i ewidetnie bije po prawej stronie. Jakiś trop jest, więc wymienię drążki z końcówkami i zobaczymy. Szarpaki jednak nic nie wykazywały. Przewidywalny koszt operacji:
    - 380zł x drążek z końcówką Meyle
    - 300zł ustawienia zbieżności (niemieckie ceny)

    Jest też opcja kupić Lemfordera, ale jest on sporo droższy - 560zł za komplet.

    Można jeszcze pomieszać - np. drążek Lemforderi końcówka Meyle i to wyjdzie 393zł.

    Końcówki Lemfordera są brutalnie drogie - 400zł.
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 12-03-2017 o 11:48

  6. #326
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    87
    BMW
    brak
    Skąd
    Kleczew
    Cytat Zamieszczone przez Coldmami Zobacz posta
    A u mnie bije jak lekko nacisne, jak docisne to przestaje. Wymienilem tuleje wahacza ukosnego, kompletny wahacz poprzeczny, lacznik stabilizatora i wychodzi na to ze zimmermanny po 5tys km po autostradzie sie wygiely.
    Na prawdę tracę już pomysły co wy robicie nie tak, że wam tarcze "wygina" dlaczego ja sam przerobiłem więcej przypadków niż użytkowników tu na forum i ani jednego problemu a tu co chwile nowa osoba się pojawia z problemem bicia podczas hamowania ?
    Fabryka też montuje tarcze i nie ma problemów a jak potem ktoś zmieni tarcze na nowe to się pojawiają cuda...

  7. #327
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,441
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez Lewian Zobacz posta
    Na prawdę tracę już pomysły co wy robicie nie tak, że wam tarcze "wygina" dlaczego ja sam przerobiłem więcej przypadków niż użytkowników tu na forum i ani jednego problemu a tu co chwile nowa osoba się pojawia z problemem bicia podczas hamowania ?
    Fabryka też montuje tarcze i nie ma problemów a jak potem ktoś zmieni tarcze na nowe to się pojawiają cuda...
    Bo to pewnie nie wina tarcz ;) uwidaczniają się najprawdopodobniej ukryte luzy w zawiasie.

    Cytat Zamieszczone przez HTN Zobacz posta

    [...]

    Jest też opcja kupić Lemfordera, ale jest on sporo droższy - 560zł za komplet.

    Można jeszcze pomieszać - np. drążek Lemforderi końcówka Meyle i to wyjdzie 393zł.

    Końcówki Lemfordera są brutalnie drogie - 400zł.
    Jak jesteś pewny Meyle, to idź w Meyle. Ja wymieniłem swego czasu komplet (drążki + końcówki) na FEBI i roku nie wytrzymały. Od tamtej pory wjechał komplet Lemiego i mam spokój. Minął już ponad rok od wymiany i około 20k km.

  8. #328
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Pod silnikiem jest metalowa płyta - takie jakby wzmocnienie. Coś mi ostatnio zgrzytało mega i myślałem, że to znów banan ale się okazało że trzeba było ją mocno dokręcić i nie wiem na 100% czy Ona nie spowodowała uczucia bicia podczas hamowania, bo po "naprawie" jakby już było ok hmm

    Jak będe pewny to dam znać, ale ostatnio mega mało jeżdżę 7er.

  9. #329
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Dzisiaj spędziłem sporo czasu pod autem, szarpałem na różne strony, podnosiłem, przekręcałem, porozbierałem osłony od drążków... Nic nie znalazłem. Jedyny luz/stuk, to jak kręcę kołem przód-tył 1mm w tą i w tamtą - wtedy klocek leciutko stuka (to normalne), nic poza tym. Ponownie sprawdziłem bicie tarcz i ponownie wyszło 0,02mm, zero pęknięć, wszystko ładne, równo obrobione... Nie mam pomysłu co to może być. Czekam na nowe klocki. Wrzucę je i wtedy zobaczę, choć wątpię szczerze, że to one, bo z takim przypadkiem nigdy się nie spotkałem.

  10. #330
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    87
    BMW
    brak
    Skąd
    Kleczew
    Jeżeli klocek nie wytrzymuje temperaturowo to może się tak dziać także nie zdziwiłbym się gdyby to był problem.
    Jakie klocki teraz będziesz stosował ?

Podobne wątki

  1. tarcze hamulcowe
    Przez Chudy__ w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 04-03-2012, 22:32
  2. [ zawieszenie] tarcze hamulcowe
    Przez czoobek w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-06-2009, 19:52
  3. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 06-07-2008, 20:15
  4. Jakiej firmy opony polecacie?
    Przez tomcad w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 29-03-2008, 19:46
  5. [mechanika] jakie tarcze hamulcowe polecacie..
    Przez 7ka w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-07-2007, 20:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •