Strona 31 z 91 PierwszyPierwszy ... 2129303132334181 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 301 do 310 z 902

Wątek: Tarcze hamulcowe, które firmy polecacie??

  1. #301
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa

    Post

    Uważam, że Aldik ma rację, back in days w Ładzie 2107 tarcze wytrzymywały dłużej niż silnik, czyli dobre 200kkm, a nie powiecie mi, że tamta piasta I wykonanie tarcz były dokładniejsze niż dzisiaj.

    Natomiast tarcze w FSO były jak z plasteliny I znajomi wymieniali lekko co 10kkm.

    I nie ma tu znaczenia z jakiej prędkości się hamuje. W mesiu już pokrzywiłem Brembo I ATE, a Zimmermanny służą już od dobrych 60 tyś. A mam całe 90 KM.
    pozdrawiam Bartek

  2. #302
    Vip Vip Awatar marcin8181
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    757
    BMW
    E65 750i (Shirley), 2005` N62B48B , e46 coupe 2.5 lift m3 (Buba)
    Skąd
    Piastów
    bosch nie polecam.. mialem krzywe nowe po pewnym czasie ostatnio przetaczałem i jest juz lepiej...
    teraz to jest loteria.. co kupisz....

  3. #303
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Cytat Zamieszczone przez Aldik Zobacz posta
    Sam wymieniałem i z piasty to lustro zrobiłem a w końcu jedną to nawet zmieniłem i g..o to dało. Towar jest do d..y koniec kropka. Nikt mnie nie przekona. Tam nie ma filozofii aby wymienić hamulce ! No bez jaj.
    X2
    Klocki niejednokrotnie piszczą gdzie nie jest winny montaż ani budowa tłumika drgań a materiał okładzin ciernych z którego ów klocek jest zrobiony.
    Lewian chyba trochę za fantazjowałeś w tym temacie. Śmiem twierdzić (bez urazy) ,ze Twoja wiedza na ten temat jest niewielka i raczej wyczytana z netu a nie wzięta z doświadczenia.

  4. #304
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    602
    BMW
    E65 4.4
    Skąd
    Łódź
    He he. Dobre nie ma się co popsuć w hamulcach. Chyba zapomniales o tak ważnych elementach jak tłoczek i prowadnice ktore zatarte potrafią narobić bigosu.
    Ja znam zlota zasadę nigdy nie szlifować piasty do połysku. Wystarczy szczotka druciana

    Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka

  5. #305
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    87
    BMW
    brak
    Skąd
    Kleczew
    Cytat Zamieszczone przez Aldik Zobacz posta
    Sam wymieniałem i z piasty to lustro zrobiłem a w końcu jedną to nawet zmieniłem i g..o to dało. Towar jest do d..y koniec kropka. Nikt mnie nie przekona. Tam nie ma filozofii aby wymienić hamulce ! No bez jaj.
    OK, Ty nadal żyj w takim przekonaniu a ja i nasi klienci będziemy bezproblemowo eksploatować kolejne setki kompletów tarcz ;) A jak już będziesz miał dość zmagania się z bijącymi tarczami to polecam znaleźć przyczynę Twoich problemów a nie zrzucać winę na niskiej jakości tarcze :)


    Cytat Zamieszczone przez marcin8181 Zobacz posta
    bosch nie polecam.. mialem krzywe nowe po pewnym czasie ostatnio przetaczałem i jest juz lepiej...
    teraz to jest loteria.. co kupisz....
    Tylko czekaj aż bicie powróci ;) A następne znajdź przyczynę przegrzewania, (podkreślam przegrzewania a nie krzywienia bo to fizycznie niemożliwe) i ją wyeliminuj :)

    Cytat Zamieszczone przez miro Zobacz posta
    X2
    Klocki niejednokrotnie piszczą gdzie nie jest winny montaż ani budowa tłumika drgań a materiał okładzin ciernych z którego ów klocek jest zrobiony.
    Lewian chyba trochę za fantazjowałeś w tym temacie. Śmiem twierdzić (bez urazy) ,ze Twoja wiedza na ten temat jest niewielka i raczej wyczytana z netu a nie wzięta z doświadczenia.
    Owszem, zdarza się, że piszczą klocki same z siebie, np klocki wyczynowe się tym charakteryzują ale one piszczą tym mocniej im mocniej hamujesz, wtedy wiadomo, że piszczy klocek o tarcze a jeżeli piszczy mu tylko przy dohamowaniu to problemem jest montaż a nie klocki.
    No ale każdy ma swoją teorię, moja oparta jest na dziesiątkach tysięcy przerobionych przypadków a Twoja ?

    Cytat Zamieszczone przez laso Zobacz posta
    He he. Dobre nie ma się co popsuć w hamulcach. Chyba zapomniales o tak ważnych elementach jak tłoczek i prowadnice ktore zatarte potrafią narobić bigosu.
    I to dużego, szczególnie po montażu nowych tarcz i klocków, które są cholernie wrażliwe na przegrzania.

    Cytat Zamieszczone przez laso Zobacz posta
    Ja znam zlota zasadę nigdy nie szlifować piasty do połysku. Wystarczy szczotka druciana
    No to akurat strzał w kolano.

  6. #306
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez Lewian Zobacz posta
    OK, Ty nadal żyj w takim przekonaniu a ja i nasi klienci będziemy bezproblemowo eksploatować kolejne setki kompletów tarcz ;) A jak już będziesz miał dość zmagania się z bijącymi tarczami to polecam znaleźć przyczynę Twoich problemów a nie zrzucać winę na niskiej jakości tarcze :)




    Tylko czekaj aż bicie powróci ;) A następne znajdź przyczynę przegrzewania, (podkreślam przegrzewania a nie krzywienia bo to fizycznie niemożliwe) i ją wyeliminuj :)
    Nie pisałbym w temacie jakbym go dokładnie nie przerobił !?

  7. #307
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Lewian Ty albo w sklepie sprzedajesz a jeśli nie to jest mi Cię żal bo chyba całe życie klocki hamulcowe zmieniasz skoro już dziesiątki tysięcy przypadków przerobiles i nic się nie nauczyłeś.

  8. #308
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Cytat Zamieszczone przez Lewian Zobacz posta
    Żadne zaskoczenie, toczenie to druciarski zabieg. Pytanie dlaczego je toczyłeś i po jakim przebiegu ?
    Toczenie jakoś po 10.000km. Jedno mocne hamowanie z 80-0km/h je załatwiło. Przetoczyłem, bo pojechałem do Polski i nie miałem czasu na to, żeby zamawiać nowe. Szkoda mi było maglownicy, to je dałem do toczenia. Tokarz mi mówił, że z jakiegoś dziwnego żeliwa są, bo podczas toczenia zachowywały się jakby miały piasek w sobie.

    Cytat Zamieszczone przez Lewian Zobacz posta
    - Nie obraź się ale to zabrzmiało jak "BMW jednak nie spełnia moich oczekiwań, następny cel to Fiat - w reklamie występował Schumacher więc to musi być to !"
    Ja sobie cenię Meyle. Wahacze robią dobre, więc może i do tarcz się przykładają. Nie powiem jednak, bo cena jest na poziomie Zimmermanna, gdzie Textar jest sporo droższy i trochę się zastanawiam, czy by jednak Textara teraz nie zaryzykować, bo to chyba dobre słowo.

    Cytat Zamieszczone przez Lewian Zobacz posta
    ... jeżeli pojawia się bicie to trzeba odnaleźć przyczynę...
    Właśnie to jest zastanawiające. Opcje mogą być dwie - albo trafiłem na fake'a albo moje klocki są z dupy (o czym, jak dobrze pamiętam, to mi wspominałeś, a ja się upierałem, że nie masz racji), co jest najbardziej prawdopodobne (firmy Deckermann).

    Cytat Zamieszczone przez Lewian Zobacz posta
    ...podkreślam przegrzewania a nie krzywienia bo to fizycznie niemożliwe
    Może nie krzywienie, a zwichrownie (bo tak to bardziej poprawnie technicznie się nazywa) jest możliwe. Dlatego właśnie dopuszczalne bicie jest 0,05. Tarcza jak jest krzywo zamontowana, to podczas ostrego hamowania nie przenosi siły w płaskim układzie, tylko ciut pod kątem - układ sił krzywi tarczę (zwiększa jej bicie) i teoretycznie powyżej 0,05 bicia mówi się, że tarcza jest już zwichrowana.

    Poza tym, jeśli tarcza jest ze słabego materiału, a klocki/zacisk są do niej za dobre (w relacji jedno do drugiego), to z powodu naprężeń ściskających może się pofałdować.

    Przegrzana tarcza z mojego doświadczenia zachowuje się tak, jak damned1 opisał - bije jak się mocno nagrzeje, nie wykazując objawów jak jest zimna. Przerabiał to i damned1 i ja w moim poprzednim Mondeo 2,5T.

    Cytat Zamieszczone przez miro Zobacz posta
    @HTN jaką średnicę mają tarcze w Twojej bawarce ? Ty masz 3.0 d prawda ?
    Mam 348x30 przód; silnik M57N2 - 2993ccm 231KM.
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 08-03-2017 o 19:26

  9. #309
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    @HTN myślałem ,że masz 324mmX30mm. Szkoda bo miał bym dla Ciebie propozycję. Niestety w rozmiarze 348x30 są niedostępne więc nie ma tematu.

  10. #310
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    87
    BMW
    brak
    Skąd
    Kleczew
    Cytat Zamieszczone przez Aldik Zobacz posta
    Nie pisałbym w temacie jakbym go dokładnie nie przerobił !?
    Nie podważam tego, tak czy inaczej skoro masz jednak problem z tym biciem tarcz to coś gdzies musi być nie tak.

    Cytat Zamieszczone przez miro Zobacz posta
    Lewian Ty albo w sklepie sprzedajesz a jeśli nie to jest mi Cię żal bo chyba całe życie klocki hamulcowe zmieniasz skoro już dziesiątki tysięcy przypadków przerobiles i nic się nie nauczyłeś.
    OK, niech Ci będzie mnie żal a ja nadal będę się śmiał, że Ty masz problemy z hamulcami a ja nie

    Cytat Zamieszczone przez HTN Zobacz posta
    Toczenie jakoś po 10.000km. Jedno mocne hamowanie z 80-0km/h je załatwiło. Przetoczyłem, bo pojechałem do Polski i nie miałem czasu na to, żeby zamawiać nowe. Szkoda mi było maglownicy, to je dałem do toczenia. Tokarz mi mówił, że z jakiegoś dziwnego żeliwa są, bo podczas toczenia zachowywały się jakby miały piasek w sobie.
    No to pytanie jaka była przyczyna tego, że zaczęły trzepać po tych 10k km.

    Cytat Zamieszczone przez HTN Zobacz posta
    Ja sobie cenię Meyle. Wahacze robią dobre, więc może i do tarcz się przykładają. Nie powiem jednak, bo cena jest na poziomie Zimmermanna, gdzie Textar jest sporo droższy i trochę się zastanawiam, czy by jednak Textara teraz nie zaryzykować, bo to chyba dobre słowo.
    Jeżeli chodzi o zawieszenia to również uważam, że robią bardzo dobre, mnóstwo tego sprzedajemy i wymieniamy w naszym serwisie i brak problemów, Co prawda czasami cena taka jak za Lemfordera ale w większości przypadków jednak połowa tej ceny, uważam, że warto. Z hamulcami miałem do czynienia 2 czy 3 razy i mam nadzieję, że nigdy więcej.

    Textar - kiedyś ekstraklasa, zresztą pewnie większość tu wie, że kiedy dla BMW robili na pierwszy montaż ale po tej upadłości sprzed kilku lat teraz pozostała jedynie nazwa, produkcja w Japonii, jakość spadła, cena spadła.

    Cytat Zamieszczone przez HTN Zobacz posta
    Właśnie to jest zastanawiające. Opcje mogą być dwie - albo trafiłem na fake'a albo moje klocki są z dupy (o czym, jak dobrze pamiętam, to mi wspominałeś, a ja się upierałem, że nie masz racji), co jest najbardziej prawdopodobne (firmy Deckermann).
    No klocki no name jak założysz do nawet najlepszej na dobrej tarczy to możesz ją zarżnąć. Właśnie bardzo częstym problemem jest to, że ludzie biorą dobre, drogie tarcze ale że budżet nadszarpnięty to montują do nich byle jakie klocki albo co gorsze klocki, które były używane i tłumaczą, no ale to przecież tylko 2000 km na nich zrobiłem a potem jest lament i zgrzytanie zębami.

    Cytat Zamieszczone przez HTN Zobacz posta
    Może nie krzywienie, a zwichrownie (bo tak to bardziej poprawnie technicznie się nazywa) jest możliwe. Dlatego właśnie dopuszczalne bicie jest 0,05. Tarcza jak jest krzywo zamontowana, to podczas ostrego hamowania nie przenosi siły w płaskim układzie, tylko ciut pod kątem - układ sił krzywi tarczę (zwiększa jej bicie) i teoretycznie powyżej 0,05 bicia mówi się, że tarcza jest już zwichrowana.
    Brawo , w końcu ktoś użył prawidłowego określenia na ten stan rzeczy :) Tyle tylko, że w opisanym przez Ciebie przypadku nie dochodzi do odkształcenia tarcz a do powstawania różnic jej grubości. Zupełnie innym przypadkiem jest przegrzanie, które też objawia się jako bicie tyle tylko, że wtedy czujnik zegarowy Ci tego nie wykaże a tarcze trzepią po rozgrzaniu, film hamulcowy się zrywa i klocek zaczyna przeskakiwać.

Podobne wątki

  1. tarcze hamulcowe
    Przez Chudy__ w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 04-03-2012, 22:32
  2. [ zawieszenie] tarcze hamulcowe
    Przez czoobek w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-06-2009, 19:52
  3. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 06-07-2008, 20:15
  4. Jakiej firmy opony polecacie?
    Przez tomcad w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 29-03-2008, 19:46
  5. [mechanika] jakie tarcze hamulcowe polecacie..
    Przez 7ka w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-07-2007, 20:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •