Strona 30 z 91 PierwszyPierwszy ... 2028293031324080 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 291 do 300 z 902

Wątek: Tarcze hamulcowe, które firmy polecacie??

  1. #291
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Cytat Zamieszczone przez damned1 Zobacz posta
    ... i trzecie już telepie.
    No to na bank przegrzane. W Mondeo miałem identycznie z tylnymi hamulcami. Nic nie dawało toczenie, pomiar na zimno był poniżej 0,02mm. Jak się zagrzały i jak miałem mocniejsze hamowanie przy dwóch osobach na tyle, niestety biło jak jasna cholera.

  2. #292
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez HTN Zobacz posta
    No to na bank przegrzane...
    Tak, ale to jest tylko chwilowy efekt. Gdy ostygną, hamują normalnie.

  3. #293
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    @HTN jaką średnicę mają tarcze w Twojej bawarce ? Ty masz 3.0 d prawda ?

  4. #294
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    87
    BMW
    brak
    Skąd
    Kleczew
    Cytat Zamieszczone przez HTN Zobacz posta
    Właśnie jestem poirytowany z powodu Zimmermann'a. Suki pokrzywione po 16.000km.
    Nie pokrzywione a przegrzane - to tak dla uściślenia ;)
    Trzeba się pogłowić trochę i znaleźć przyczynę dlaczego się przegrzewa, biorąc pod uwagę, że zostały prawidłowo zamontowane oraz ułożone oraz, że Twój styl jazdy nie jest bardzo katujący dla hamulców to gdzie indziej musi być pies pogrzebany i teraz sztuką jest odnaleźć przyczynę. Lepszych tarcz niestety obecnie nie znajdziesz także dla poprawy wydajności/trwałości pozostaje zmiana układu na większy.

    Cytat Zamieszczone przez HTN Zobacz posta
    Toczenie wystarczyło na niedługi czas.
    Żadne zaskoczenie, toczenie to druciarski zabieg. Pytanie dlaczego je toczyłeś i po jakim przebiegu ?

    Cytat Zamieszczone przez HTN Zobacz posta
    Następny cel - Meyle. Niby się chwalą, że ich części są lepsze, niż oryginał. Wahacz super zdają egzamin, więc zobaczymy jak tarcze.
    - Nie obraź się ale to zabrzmiało jak "BMW jednak nie spełnia moich oczekiwań, następny cel to Fiat - w reklamie występował Schumacher więc to musi być to !"


    Cytat Zamieszczone przez Prezeslaw Zobacz posta
    Ja niestety też mam marne doświadczenia z OZ Sport (nawiercane). Przednie po toczeniu znów mają bicie koło 0.1 i na obydwu osiach piszczą przy małych prędkościach, aż wstyd parkować. Nie jeżdżę "wyczynowo".
    - Zapamiętajcie sobie, że jeżeli pojawia się bicie to trzeba odnaleźć przyczynę bo toczenie to doraźne leczenie skutku ale jak nie usuniesz przyczyny to przygoda się powtarza.
    - Piszczenie przy małych prędkościach ? Zmień mechanika a nie markę klocków ;)

  5. #295
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Prezeslaw
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    637
    BMW
    E38 4.0 M60
    Skąd
    Warszawa
    Lewian, przyczynę zdawało mi się, że znam. Miałem źle założoną piastę i na nią nałożyłem nowe tarcze, więc po wymianie piasty miałem bicie, więc przetoczyłem. Ale niestety znów krzywe, a zaciski zadbane, wszystko wraca na swoje miejsce i zamontowane obecnie zgodnie ze "sztuką".
    Mój mechanik twierdzi, że OZ "spsił" się jakiś czas temu a ostatnio montuje BOSCHa i ATE, ale nie chińskie, bo tamte są do kitu. Tylko niemieckie i ponoć są trwalsze niż OZ.
    To co, że diesel? Pewnie świece zalane;)

  6. #296
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    87
    BMW
    brak
    Skąd
    Kleczew
    Ehhh... Masz pecha bo trafiłeś na kogoś kto wie trochę więcej na ten temat i nie łyka takich kitów od "mechaników"

    Jeżeli tarcza dostała po tyłku przez wspomniany przez Ciebie problem z piastą to żadne toczenie nic nie da, to jest zabieg na chwile, co sam zresztą widzisz i kolega wyżej też tego doświadczył.

    OZ nic się nie zmienił przez ostatnie 25 lat, ten sam dostawca materiału, ta sama technologia, te same procesy poprodukcyjne, jest jak było, wręcz można by myśleć, że poszło coś w górę bo kiedyś robili tylko dla Audi na pierwszy montaż a teraz i BMW i Porsche i Mercedes troszkę ;)

    A fakt, że producent dostarcza tarcze np dla 911, Panamery, M3, M5, RS6 itp chyba dość dobrze o nim świadczy ? Zaraz ktoś napisze, że na pewno na 1szy montaż robią lepszej jakości niż na aftermarket - otóż nie, odlew ten sam, technologia ta sama - te same tarcze zlatujące z jednej taśmy trafiają i do opakowań z logo OZ, do opakowań z logo ATE i te same na wózki hurtowego składu, które są dostarczane do fabryk aut ;)

    Tą bajką o Bosch'u i ATE mechanik jedynie potwierdził swoją niewiedzę w temacie - ATE nie produkuje ani tarcz ani klocków, to tylko konfekcjoner, raz trafisz made in Germany (Zimmermann - który według Twojego mechanika jest trwalszy od Zimmermann'a :D), innym razem made in italy, made in Spain czy wspomniane przez Ciebie PRC czyli China i to nie znaczy, że jest to podróbka, ostatnio klient zażyczył sobie do E92 tarcze przednie ATE, rozmiar 348mm, tarcze piękne ATE przyszły w błyszczącym opakowaniu, ofoliowanym z made in PRC na metce i nie masz na to wpływu, raz partia jest tej produkcji a raz innej.

    Bosch - tu pozwól, że nie będę się wypowiadał, wspomnę tylko, że ta firma również nie produkuje ani tarcz ani klocków a duża część produktów w ich opakowaniach pochodzi z Chin.

  7. #297
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Prezeslaw
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    637
    BMW
    E38 4.0 M60
    Skąd
    Warszawa
    O ile przód tłumaczy jeszcze przygoda z piastą, to nie mam pojęcia, czemu tył mi piszczy. Tył zakładałem dużo później i właściwie jest świeży. To trochę wioska jest. Jadę 10 km/h wciskam hamulec i obydwie osie piszczą, aż można interwały odgadywać.
    To co, że diesel? Pewnie świece zalane;)

  8. #298
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez Lewian Zobacz posta


    - Zapamiętajcie sobie, że jeżeli pojawia się bicie to trzeba odnaleźć przyczynę bo toczenie to doraźne leczenie skutku ale jak nie usuniesz przyczyny to przygoda się powtarza.
    Ale jeżeli wszystko sprawdzone i jest dobrze i 2 gie tarcze się krzywią a 3 innej firmy już dają rade !?!? A jednak często tak bywa że niejedni wymieniają, toczą aż kolejny kpl daje rade !? Sorry ale jak dla mnie to po prostu dwa poprzednie to zwykłe g...o. Najgorsze jest to że nawet jak wydasz kupe kasy na niby super mega tarcze to i tak jest szansa, że wylądują na śmietniku.

  9. #299
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    87
    BMW
    brak
    Skąd
    Kleczew
    Cytat Zamieszczone przez Prezeslaw Zobacz posta
    O ile przód tłumaczy jeszcze przygoda z piastą, to nie mam pojęcia, czemu tył mi piszczy. Tył zakładałem dużo później i właściwie jest świeży. To trochę wioska jest. Jadę 10 km/h wciskam hamulec i obydwie osie piszczą, aż można interwały odgadywać.
    - Co maja tarcze do piszczenia ?
    - Piszczenie to skutek nieprawidłowego montażu klocków, na logikę - jeżeli piszczały by Ci klocki o tarcze to im mocniej być hamował i z im wyższej prędkości tym pisk byłby głośniejszy a Ty masz problem z piszczeniem przy delikatnym hamowaniu więc piszczą Ci klocki, które blokują się w jarzmie/zacisku.
    - Jak wspomniałem wcześniej - polecam zmianę mechanika to pozbędziesz się problemu piszczenia hamulców.


    Cytat Zamieszczone przez Aldik Zobacz posta
    Ale jeżeli wszystko sprawdzone i jest dobrze i 2 gie tarcze się krzywią a 3 innej firmy już dają rade !?!? A jednak często tak bywa że niejedni wymieniają, toczą aż kolejny kpl daje rade !? Sorry ale jak dla mnie to po prostu dwa poprzednie to zwykłe g...o. Najgorsze jest to że nawet jak wydasz kupę kasy na niby super mega tarcze to i tak jest szansa, że wylądują na śmietniku.

    - nie krzywią a przegrzewają,
    - Wymieniają tak długo aż w końcu uda się wyeliminować wszystkie problemy, zamontować prawidłowo i ułożyć tak jak należy,
    - Prawda jest taka, że możesz kupić najlepsze, najdroższe tarcze/klocki ale jak układ nie działa prawidłowo lub mechanik nie podoła wymianie no to będzie klops ;)

  10. #300
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez Lewian Zobacz posta
    - Co maja tarcze do piszczenia ?
    - Piszczenie to skutek nieprawidłowego montażu klocków, na logikę - jeżeli piszczały by Ci klocki o tarcze to im mocniej być hamował i z im wyższej prędkości tym pisk byłby głośniejszy a Ty masz problem z piszczeniem przy delikatnym hamowaniu więc piszczą Ci klocki, które blokują się w jarzmie/zacisku.
    - Jak wspomniałem wcześniej - polecam zmianę mechanika to pozbędziesz się problemu piszczenia hamulców.





    - nie krzywią a przegrzewają,
    - Wymieniają tak długo aż w końcu uda się wyeliminować wszystkie problemy, zamontować prawidłowo i ułożyć tak jak należy,
    - Prawda jest taka, że możesz kupić najlepsze, najdroższe tarcze/klocki ale jak układ nie działa prawidłowo lub mechanik nie podoła wymianie no to będzie klops ;)
    Sam wymieniałem i z piasty to lustro zrobiłem a w końcu jedną to nawet zmieniłem i g..o to dało. Towar jest do d..y koniec kropka. Nikt mnie nie przekona. Tam nie ma filozofii aby wymienić hamulce ! No bez jaj.

Podobne wątki

  1. tarcze hamulcowe
    Przez Chudy__ w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 04-03-2012, 22:32
  2. [ zawieszenie] tarcze hamulcowe
    Przez czoobek w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-06-2009, 19:52
  3. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 06-07-2008, 20:15
  4. Jakiej firmy opony polecacie?
    Przez tomcad w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 29-03-2008, 19:46
  5. [mechanika] jakie tarcze hamulcowe polecacie..
    Przez 7ka w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-07-2007, 20:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •