Strona 26 z 91 PierwszyPierwszy ... 1624252627283676 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 251 do 260 z 902

Wątek: Tarcze hamulcowe, które firmy polecacie??

  1. #251
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    Tylko Mikoda :)

    Wysłane z mojego Hol-U19 przy użyciu Tapatalka

  2. #252
    Zaawansowany Użytkownik Awatar sebekcenturion
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    266
    BMW
    e38 730i
    Skąd
    Olkusz
    Ile ludzi tyle opini ;P

  3. #253
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    87
    BMW
    brak
    Skąd
    Kleczew
    Bardzo wiele zależy od prawidłowego montażu i dotarcia jak to będzie zgodnie z "książką" wykonane i nie szalejesz nadmiernie to nawet tańsze tarcze wytrzymają ;) Dla mojej jazdy np Mikoda to o wiele ze mało, 3 razy próbowałem i za każdym razem wymiękły tarcze no ale ja hamulców nie oszczędzam ;)

  4. #254
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka

    Post

    MONTAŻ
    Dużo dywagujemy o poprawnym montażu, więc może ktoś w końcu napisze nam wszystkim na czym polega poprawny montaż, bo ja ciągle nie mogę sobie wyobrazić co tam można spieprzyć. Widziałem tylko filmiki, że taki Zimmermann odrzuca reklamacje tylko w jednym przypadku - gdy tarcze są posmarowane. Niczego innego nie wymienili. Oczywiście krzywe piasty są też przyczyną, ale co jeszcze? Ktoś tutaj pisał, że on jak montuje tarcze, to nie w pół godziny, tylko w trzy. No to mnie zastanawia co tam takiego jest do zrobienia, żeby tyle czasu montować, poza oczyszczeniem powierzchni i pomiarem zegarem po założeniu.

    Ja jak swoje montowałem, to w pudełku znalazłem ładną instrukcję. Napisane było tylko tyle, żeby nie smarować powierzchni piasta-przylgnia tarczy i po montażu zmierzyć bicie tarczy czujnikiem zegarowym, co też zrobiłem.


    DOCIERANIE

    Docieranie to też kwestia umowna. Jedni mówią kilkaset km, ale wiadomo, że kilkaset km na trasie a kilkaset km w mieście to duża różnica. Zna ktoś procedury?

    Znowu z mojego doświadczenia... Moje Zimmermanny długo się docierały. Były matowe jako nowe. Zanim się ładnie dotarły, to poucierały klocek dosyć solidnie, a sprawność hamowania dopiero po 4.000km jazdy mieszanej (praktycznie 50/50 miasto/trasa) wprawiła mnie w zadowolenie. Wtedy też matowa część na wszystkich tarczach równo się dotarła w całym obrębie klocka.


    Osobiście nie znam procedur i mam wrażenie, że nawet dla producentów są one również abstrakcją. Może jednak się mylę i są jakieś jednoznaczne normy kiedy tarcza jest w pełni dotarta. Ja osobiście oceniam to wizualnie - jak widzę, że klocek w pełni przeciera tarcze - wtedy nastąpiło dotarcie elementów.
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 03-10-2016 o 16:24

  5. #255
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Velocityraptor
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    315
    BMW
    było E38 750i, będzie E38 750i
    Skąd
    OKR
    Z autopsji (pokrzywiłem ATE i TRW) - zawsze szlifnijcie piasty i zmierzcie je czujnikiem zegarowym (na allegro do 100 zł się kupi). Do tego nie zawadzi przeszlifować felgi w miejscu kontaku z tarczą i tarczy od spodu na kontakcie z piastą (przy wymianie klocków).
    Krzywa/o piasta = 1000 zł w plecy :D
    -------------------------------------
    Broń Masowego Wyprzedzania.

  6. #256
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    799
    BMW
    e38 728, E39 523, E53 3.0i
    Skąd
    Świętokrzyskie
    przód ATE + klocki Ferodo tragedia! Klocki pylą i na dodatek piszczą, nie wiem czy to akurat mi się taki model trafił ale masakra, tył Bosch + klocki Bosch, nie pylą nie piszczą.

  7. #257
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    602
    BMW
    E65 4.4
    Skąd
    Łódź
    Już w kilku autach zmieniałem tarcze. Także w BMW. Nigdy ale to nigdy nic nie szlifowałem. Nigdy nie używałem żadnego zegara. Po prostu plug and play.
    Teraz szykuje mi się wymiana z przodu więc zobaczymy. Zamierzam kupić Zimerman, Ate lub Textar.

    Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

  8. #258
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    87
    BMW
    brak
    Skąd
    Kleczew

    Post

    Cytat Zamieszczone przez HTN Zobacz posta
    MONTAŻ
    Dużo dywagujemy o poprawnym montażu, więc może ktoś w końcu napisze nam wszystkim na czym polega poprawny montaż, bo ja ciągle nie mogę sobie wyobrazić co tam można spieprzyć. Widziałem tylko filmiki, że taki Zimmermann odrzuca reklamacje tylko w jednym przypadku - gdy tarcze są posmarowane. Niczego innego nie wymienili. Oczywiście krzywe piasty są też przyczyną, ale co jeszcze? Ktoś tutaj pisał, że on jak montuje tarcze, to nie w pół godziny, tylko w trzy. No to mnie zastanawia co tam takiego jest do zrobienia, żeby tyle czasu montować, poza oczyszczeniem powierzchni i pomiarem zegarem po założeniu.

    Ja jak swoje montowałem, to w pudełku znalazłem ładną instrukcję. Napisane było tylko tyle, żeby nie smarować powierzchni piasta-przylgnia tarczy i po montażu zmierzyć bicie tarczy czujnikiem zegarowym, co też zrobiłem.


    DOCIERANIE

    Docieranie to też kwestia umowna. Jedni mówią kilkaset km, ale wiadomo, że kilkaset km na trasie a kilkaset km w mieście to duża różnica. Zna ktoś procedury?
    Tu znajdziesz dokładną instrukcję zarówno montażu jak i docierania, stosujemy się do tych zasad od 21 lat i po tysiącach przerobionych tematów ani jednej reklamacji także możesz wierzyć w poprawność instrukcji ;)

    Cytat Zamieszczone przez HTN Zobacz posta
    Znowu z mojego doświadczenia... Moje Zimmermanny długo się docierały. Były matowe jako nowe. Zanim się ładnie dotarły, to poucierały klocek dosyć solidnie, a sprawność hamowania dopiero po 4.000km jazdy mieszanej (praktycznie 50/50 miasto/trasa) wprawiła mnie w zadowolenie. Wtedy też matowa część na wszystkich tarczach równo się dotarła w całym obrębie klocka.
    To akurat świadczy o tym, że nie działa Ci prawidłowo układ i po prostu klocki nie dochodzą równomiernie i równolegle do tarcz. Powłoka na części roboczej przy sprawnie działającym układzie znika po wstępnym docieraniu czyli 5-10km jeżeli nie to znak, że trzeba przejrzeć układ. Sam proces docierania/układania tarcz i klocków ma na celu utwardzenie tarcz i klocków poprzez stopniowe nagrzewanie i schładzanie.


    Cytat Zamieszczone przez Velocityraptor Zobacz posta
    Z autopsji (pokrzywiłem ATE i TRW) - zawsze szlifnijcie piasty i zmierzcie je czujnikiem zegarowym (na allegro do 100 zł się kupi). Do tego nie zawadzi przeszlifować felgi w miejscu kontaku z tarczą i tarczy od spodu na kontakcie z piastą (przy wymianie klocków).
    Krzywa/o piasta = 1000 zł w plecy :D
    Nie pokrzywiłeś tylko albo nieprawidłowo założyłeś albo spaliłeś ;)

    Cytat Zamieszczone przez czerwony16 Zobacz posta
    przód ATE + klocki Ferodo tragedia! Klocki pylą i na dodatek piszczą, nie wiem czy to akurat mi się taki model trafił ale masakra, tył Bosch + klocki Bosch, nie pylą nie piszczą.
    Piszczą przy delikatnym hamowaniu czy może pisk nasila się przy hamowaniu z wyższych prędkości ?

  9. #259
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1
    Mi Zimmerman Sports pokrzywil sie po ok 4tys km. mierzone czujnikiem zegarowym odchylki w granicach 0,06mm. Podczas hamowania miedzy 120km/h a 80km/h strasznie trzesie chyba ze docisne pedal hamulca naprawde mocno wtedy nie jest tak odczuwalne. Zawieszenie 100% bez luzow i taka sama sytuacja z tymi samymi tarczami i klockami w e60.
    W e60 pokusilem sie przetoczyc tarcze i poprawilo sie w 95%. Jest bicie ale minimalne.

  10. #260
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Charzun skoro zmienianie tarcz, przetaczanie itp nie pomaga, to obstawiam, że masz luzy w zawiasie. Też mi brechą nic nie znaleźli, a jednak po wymianie kompletu wahaczy bicia zniknęły.

Podobne wątki

  1. tarcze hamulcowe
    Przez Chudy__ w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 04-03-2012, 22:32
  2. [ zawieszenie] tarcze hamulcowe
    Przez czoobek w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-06-2009, 19:52
  3. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 06-07-2008, 20:15
  4. Jakiej firmy opony polecacie?
    Przez tomcad w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 29-03-2008, 19:46
  5. [mechanika] jakie tarcze hamulcowe polecacie..
    Przez 7ka w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-07-2007, 20:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •