Strona 16 z 91 PierwszyPierwszy ... 614151617182666 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 151 do 160 z 902

Wątek: Tarcze hamulcowe, które firmy polecacie??

  1. #151
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    244
    BMW
    E38 750iL 2001
    Skąd
    Bydgoszcz
    Cytat Zamieszczone przez HTN Zobacz posta
    A mnie nienormalnie trzęsie, jak ktoś jeździ kilkuletnim BMW za cenę nowego Seicento i gada takie farmazony...
    Ale chyba nie oczekujesz, że koszt utrzymania kilkuletniego BMW będzie taki jak nowego Seicento?

  2. #152
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    87
    BMW
    brak
    Skąd
    Kleczew
    Cytat Zamieszczone przez HTN Zobacz posta
    Mnie też czeka wymiana wszystkich czterech... Po tym co tutaj poczytałem, chyba jednak pójdę w Brembo...
    Niezbyt dobry wybór, masz ciężkie auto a chcesz założyć tarcze polskiej produkcji o na prawdę przeciętnej jakości.

    Cytat Zamieszczone przez HTN Zobacz posta
    Co do tarcz nawiercanych, to na chłopski rozum będą ładnie frezować klocek... Dlatego się zastanawiam, czy jest sens. Z drugiej strony ja ze 180-200km/h dużo razy shamowywałem do zera i zawsze było mi ciepło (lecisz 2 paczki autostradą, a tutaj nagle wszyscy z przodu ogłaszają stop... ufff...), także może i bym takie faktycznie wypróbował... Hmm...
    To tylko na chłopski rozum tak wychodzi, w praktyce jest inaczej ;) Jeśli masz ciężko nogę i dużo jeździsz w trasie to na pewno nie raz docenisz tarcze wiercone.

  3. #153
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    ja teraz do e38 na przód dałem oem zobaczymy jak to będzie bo niby takie super

  4. #154
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Lewian Zobacz posta
    To tylko na chłopski rozum tak wychodzi, w praktyce jest inaczej ;) Jeśli masz ciężko nogę i dużo jeździsz w trasie to na pewno nie raz docenisz tarcze wiercone.
    Doświadczenia nie mam, więc zdam się na Twoje i jak znajdę jakieś sensowne, to faktycznie takie zarzucę. Klocki z drugiej strony aż takie drogie nie są, to niech nawet idą 20% szybciej, to pewnie nawet różnicy w zużyciu nie zauważę. Ciężkiej nogi raczej nie mam. Jak są ku temu warunki, to jadę szybko, ale nawet na spokojnej niemieckiej autostradzie zdarza się zatrzymanie do zera.

    Myślicie, że wiercony Zimmermann będzie lepszy, niż niewiercone Brembo? Głównie to nie chciałbym, żeby po kilku hamowaniach z dużych prędkości się pogięły. Hamuję z przerwami, ale słabą tarczę i tak szlag trafi, a właśnie takie opinie krążą o ATE.


    Cytat Zamieszczone przez ghrh Zobacz posta
    Ale chyba nie oczekujesz, że koszt utrzymania kilkuletniego BMW będzie taki jak nowego Seicento?
    Ja wiem... Nowe Seicento jest na gwarancji, więc jak pojedziesz na byle jaki serwis do ASO, to te parę stów zostawisz... Nie chodziło mi jednak o to. Generalnie irytuje mnie podejście, że jak kupujesz kilkuletnie 7er, S8, czy S500, to zaraz musisz jechać koniecznie do ASO, na oryginałach i od razu wymieniać kompletami, bo "nie wypada", albo "jak Cię nie stać...". Buduje się wokół takich aut jakieś mentalne ciśnienie. Ktoś nie przejmuje się specjalnie wydatkami na auto, lubi, albo woli, to jeździ sobie do ASO, wymienia komplety, czy kupuje oryginał. Ktoś inny kupuje tanie zamienniki, to jego sprawa i nie widzę tutaj powodów do potępienia ani tego pierwszego, ani drugiego, a tym bardziej oceniania, czy kogoś stać, czy nie. To tak, jakby powiedzieć, że jak masz BMW 7, to nie wypada się ubierać w coś innego, niż garnitur.
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 05-02-2016 o 21:35

  5. #155
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    87
    BMW
    brak
    Skąd
    Kleczew
    Cytat Zamieszczone przez HTN Zobacz posta
    Doświadczenia nie mam, więc zdam się na Twoje i jak znajdę jakieś sensowne, to faktycznie takie zarzucę.
    No jedyne sensowne to Zimmermann Sport, chyba, że chcesz wydać trochę więcej (ponad 1k za szt) to wybór robi się trochę większy.


    Cytat Zamieszczone przez HTN Zobacz posta
    Myślicie, że wiercony Zimmermann będzie lepszy, niż niewiercone Brembo?
    To mniej więcej jak porównanie BMW 7 do Seicento


    Cytat Zamieszczone przez HTN Zobacz posta
    Głównie to nie chciałbym, żeby po kilku hamowaniach z dużych prędkości się pogięły. Hamuję z przerwami, ale słabą tarczę i tak szlag trafi, a właśnie takie opinie krążą o ATE.
    O każdych tarczach w internecie znajdziesz takie opinie ale gro z nich to efekt złego montażu a potem zwala się winę na niską jakość towaru. O ATE opinie przeróżne bo w przypadku tej firmy wszystko zależy od tego co trafisz w pudełku. Oni nie produkują ani tarcz ani klocków, raz trafisz tarcze made in germany a drugim razem italy, poland czy china...

  6. #156
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1
    Jestem dwa dni po zalozeniu Zimmermanow i klockow ferodo.. Hamują super.. Nie wiem jak hamują inne marki ale porównując do moich zuzytych (prawdopodobnie jeszcze oryginalnych) tarcz jest znaczna roznica..
    Mowiliście ze wiercone są głosniejsze.. W kabinie nic sie nie zmienilo.. Jedynie na zewnątrz slychac wiekszy szum..

    Dzieki Lewian jestem zadowolony :) Mozesz zerknac na komplet na tylną oś rownież wierconych wraz z klockami i dac znaka.

  7. #157
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Cytat Zamieszczone przez Lewian Zobacz posta
    To mniej więcej jak porównanie BMW 7 do Seicento
    No to zamówiłem BMW 7 ;). 1320zł za 4 szt. Zimmermann Sport wiercone. Niby "Made in Germany". W ten, albo w następny weekend zrobię wymianę, to się pochwalę wrażeniami.
    Przy zamówieniu trzeba tylko dobrze sprawdzać średnicę, bo są dwie opcje - 324x30 i 348x30. Do mnie idą te większe.

    Z tymi opiniami masz rację - co gdzieś czytam, to jadę na jedne, a chwalą inne, na innym forum na odwrót. Także prawdę tylko sam poznam na własnej skórze i jak trafię odpowiednie pudełko.
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 09-02-2016 o 07:25

  8. #158
    Doświadczony Użytkownik Awatar jaro5
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    2,688
    BMW
    F01 750i 540km 850N x-drive,ML 3,2CDI
    Skąd
    radom
    Ja już mam pare lat wiercone Zinermany tył + przód.Wg.mnie to najlepsze tarcze jakie miałem.Miałem orgin,textar,bosch i wszystkie siadały.Chodzi mi o przody.Do tego mam pozakładane ceramiczne klocki.Zero pylenia,super hamują.
    było E21 316,E30 320,E32 730,E32 750,E34 540,E38 740i,E36 M3 3.0,E39 ALPINA 3.2.E65 745i, X3 3,0si

  9. #159
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2015
    Posty
    48
    BMW
    E66 745iL
    Skąd
    Wrocław
    Nie ścierały się szybciej? nic złego się nie działo? ogólnie producent odradza zakładanie klocków ceramicznych do wierconych tarcz

  10. #160
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    87
    BMW
    brak
    Skąd
    Kleczew
    Cytat Zamieszczone przez marian_wrc Zobacz posta
    ogólnie producent odradza zakładanie klocków ceramicznych do wierconych tarcz
    Kogo masz na myśli ? :)

Podobne wątki

  1. tarcze hamulcowe
    Przez Chudy__ w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 04-03-2012, 22:32
  2. [ zawieszenie] tarcze hamulcowe
    Przez czoobek w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-06-2009, 19:52
  3. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 06-07-2008, 20:15
  4. Jakiej firmy opony polecacie?
    Przez tomcad w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 29-03-2008, 19:46
  5. [mechanika] jakie tarcze hamulcowe polecacie..
    Przez 7ka w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-07-2007, 20:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •