Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: zgasła na skrzyżowaniu!!!

  1. #1
    Vip Vip Awatar co arti
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    251
    BMW
    750 il
    Skąd
    Włocławek

    zgasła na skrzyżowaniu!!!

    witam rodzine 7er!!! koledzy zgasła na skrzyżowaniu 730d i wyświetliła taki sygnał ''EINSPRIZANLAGE '' .I ani mru mru a komputer pokazywał że przejadę jeszcze 60km ,kolega mi dowiózł 20l paliwa noi zapaliła ale wyświetliła ten sygnał jeszcze przy gaszeniu .noi niewiem co to a wybieram się na spocik do wawy 09,11 i chciałbym go obiechać bez przygód.proszę o pomoc!! Pozdrawiam !!
    B-ędziesz M-iał W-szystkie

  2. #2
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    Zatankuj do pełna i już :)

  3. #3
    Vip Vip Awatar co arti
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    251
    BMW
    750 il
    Skąd
    Włocławek
    tak właśnie zrobiłem.Myślisz że to wystarczy? nie trzeba kasować błędów?
    B-ędziesz M-iał W-szystkie

  4. #4
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    no co ty :) mi gasła już kilka razy i zadnych błędów nie miała :) (widocznych)

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    400
    wepne sie troche w temat (sorry) :P

    czy jak jest brak benzyny to instalacja gazowa odpali jakos awaryjnie? czy kiszka?:)

  6. #6
    użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,914
    BMW
    Mała Ladacznica E30 M10 Coupe
    Skąd
    WPI
    Gaz odpali samochód, bo większość instalacji ma tryb awaryjny.
    U mnie wciskasz sensor na przełączniku trubu pracy i przekręcasz zapłon trzzymając jeszcze kilka sek sensor. :D
    [URL=http://www.youtube.com/watch?v=VDqIJUMsR3A].:WIERNOSC jest NUDNA:.[/URL] :D

  7. #7
    Koledzy
    Chodzi o zupelnie inne uklady wtryskowe.
    W benzynie co najwyzej spali sie pompa paliwa w baku i po sprawie. Wymienisz na krawezniku.
    W 3.0 d po zgasnieciu z komunikatem "einspritzanlage" sprawa wyglada zupelnie inaczej.
    Musisz koniecznie pojechac na diagnostyke i obadac czy pompka (raczej wysokiego cisnienia) poleciala czy to wtryskiwacz/e.
    To bedzie cos albo z cisnieniem paliwa lub usterka wtryskiwacza
    Dokladnie nie odpowiem - moze ktos odpowie jednoznacznie, ale nie ja - nalezy sprawe zdiagnozowac. Niestety - dzisiejsze diesle sa duzo bardziej skomplikowane od benzyn (pomijam najnowsze konstrukcje)

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    26
    Zgadzam się z Sylwkiem.
    Nowej generacji silniki diesla są bardziej czułe, nawet na mniejszą ilość paliwa w zbiorniku ;( Poza tym, bez diagnozy kompem to jak wróżenie z fusów :)

  9. #9
    Vip Vip
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    292
    BMW
    X5
    Skąd
    ZS
    Przerabiałem temat "EINSPRITZANLAGE" w 3.0 D usterki mogą by trzy ale w twoim przypadku stawiam na problem z przelewem z jednej komory zbiornika do drugiej gdzie jest pompa paliwa

    nr 9

    a tu pewnie ten pływak który ją włącza ??

    nr 9

  10. #10
    Kempes.
    Zaden plywk nic nie wlacza. Po prostu to co widzisz na wskazniku paliwa na desce to srednia wskazan dwoch plywakow.
    W E38 system pt. zbiornik i pompa wewnatrz dziala w ten sposob, ze w skrajnych przypadkach (malo paliwa) lewa polowka moze byc sucha a w prawej jeszcze jest i podaje na przod.
    Wskazania plywakow widac na tescie nr 6. Jest wskazanie: lewego/prawego/srednia a wynik (wlasnie ta srednia) jest wyrazona w litrach

    sadze ze nie tu jest przyczyna, ale pozostaje tylko test GT1. Bez porzadnej diagnostyki to jak te fusy jak ktos wczesniej napisal...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •