Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: niedziałajaca pompka paliwa

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar mirek7956
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    56
    BMW
    bmw e32 735
    Skąd
    przemkow

    Post niedziałajaca pompka paliwa

    Witam. Mam maly problem z pompka paliwa mianowicie przestała działac nagle bez zadnych sygnałow konczenia sie jej zywota .Sprawdzilem napiecia w kostce wszystko jest wyjąlem pompke sprawdziłem ja w domu pod prostownikiem działa, kreci jak szalona. Pdejrzewałem centralke od przełaczenia benzyna -gaz wymieniłem na nowa i dalej lipa. Powiedzcie mi gdzie jest jakis bezpiecznik od pompki paliwa i przekaznik moze to to mi padło chce to sprawdzic bo mam innej roboty przy Bumie a to mnie powstrzymuje. Dajcie mi jakies zdjecie z lokalizacja. Ja mam rozpiske bezpiecznikow i przekaznikow ale tam niestety nie ma nic o pompce paliwa. Dziwna sprawa jak wiem to cos takiego powinno sie znajdowac w aucie. A jeszcze nie wiem czy to mit ale gdzies slyszalem ze po przekreceniu kluczyka nie bedzie krecic pompka dopiero w pozycji rozruch dostaje napiecie czy to jest prawda. Niestety nie moge tego sprawdzic bo mam wtryski wyciagniete nie chce opitolic silnika paliwem. dajcie jakas porade i ta lokalizacje przekaznika i bezpiecznika. Pozdrawiam





    Czlowieku litosci- zainstaluj sobie jakas korekcje bledow ortograficznych w przegladarce !
    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 30-10-2013 o 19:51

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar nino
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    1,456
    BMW
    E32 735
    Skąd
    Katowice

    Post

    kolego na deklu od bezpieczników masz opisane który jest od czego!! to numer 23 albo 24 - nie pamiętam dokładnie, przekaźnik od pompy masz od strony pasażera - pomarańczowy - tu zapożyczone zdjęcie

    Uploaded with ImageShack.us stawiam na przekaźnik

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar sokół
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    235
    BMW
    E32 750iL 1990r.
    Skąd
    Wisznice

    Post

    Nr. 23 to pompka. Jeśli jest spalony to nie bez przyczyny. W najlepszym wypadku pompa zaciągnęła jakiś syf i na chwilę stanęła co spowodowało przepalenie bezp.
    Sprawdź na wszelki wypadek drożność filtra paliwa.
    PS - paliwo leci dopiero podczas kręcenia.
    Ostatnio edytowane przez sokół ; 29-10-2013 o 16:06

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    963
    BMW
    e32 m30b35
    Skąd
    zachpom kalisz pom
    Blog
    1
    jak wlozysz nowy bezpiecznik i spali go znowu to szczotki w pompie sie skonczyly

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    1,308
    BMW
    było e32 735 1986r lpg e34 535i lpg 1991,730v8 manual 1992_sekwencja jest BMW e32 735is Italian milf
    Skąd
    rogi/krosno
    sprawdż pompke jakie ciśnienie daje że chodzi to nic nie znaczy

  6. #6
    Początkujący Użytkownik Awatar Klikers
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    34
    BMW
    E32 730i R6 1989
    Skąd
    Chrzanów / Gliwice
    Jeśli nie masz manometru możesz też ją sprawdzić poprzez odpięcie przewodu paliwowego np. przewodu powrotnego przy regulatorze ciśnienia paliwa i zmostkowanie styków 30 i 87 w gnieździe przekaźnika pompy. Jeśli poleci benzyna z regulatora gdzie odpiąłeś przewód, znaczy że pompa daje prawdopodobnie dobre ciśnienie (większe niż 3 bary). Najlepiej robić to w dwie osoby, jeden mostkuje , drugi trzyma jakiś kubeczek pod regulatorem żeby nie oblać silnika.
    Pozdrawiam

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    1,308
    BMW
    było e32 735 1986r lpg e34 535i lpg 1991,730v8 manual 1992_sekwencja jest BMW e32 735is Italian milf
    Skąd
    rogi/krosno
    Cytat Zamieszczone przez Klikers Zobacz posta
    Jeśli nie masz manometru możesz też ją sprawdzić poprzez odpięcie przewodu paliwowego np. przewodu powrotnego przy regulatorze ciśnienia paliwa i zmostkowanie styków 30 i 87 w gnieździe przekaźnika pompy. Jeśli poleci benzyna z regulatora gdzie odpiąłeś przewód, znaczy że pompa daje prawdopodobnie dobre ciśnienie (większe niż 3 bary). Najlepiej robić to w dwie osoby, jeden mostkuje , drugi trzyma jakiś kubeczek pod regulatorem żeby nie oblać silnika.
    Pozdrawiam
    o ile jesteś pewny swego regulatora:)

  8. #8
    Początkujący Użytkownik Awatar mirek7956
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    56
    BMW
    bmw e32 735
    Skąd
    przemkow
    Witam Panowie .Dzięki za podpowiedz dużo mi dała posprawdzałem to co napisaliście pompka chodzi ale tylko na mostku (30,87) przekaznik nie reaguje jak kręce rozrusznikiem może ktoś z was spotkał się z takim czymś może jest coś po drodze co nie puszcza napięcia na przekaznik.Napiszcie mi coś może ktoś po schemacie dojdzie.I tak jeśli tego nie ogarne to będe musiał cholować do elektryka nie będzie już wyjścia narazie chce sam to rozkminić.Może ktoś mieszka w okolicy co kuma elektryke i pomoże mi postawie zajebiste piwo.Dzięki za pomoc czekam na podpowiedzi.

    PS; BOSS głupie uwagi zatrzymaj sobie na pamiątke pozdrawiam:):) chcę się czegoś dowiedzieć a TY wyskakujesz mi z błedami wale to!

  9. #9
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,652
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Cytat Zamieszczone przez mirek7956 Zobacz posta
    ...pompka chodzi ale tylko na mostku (30,87) przekaznik nie reaguje jak kręce rozrusznikiem...
    Jeżeli pompka działa po zmostkowaniu pinów 30 i 87, a nie działa kiedy przekaźnik powinien mostkować te piny to być może to właśnie przekaźnik jest uszkodzony. Spawdzałeś przekaźnik na krótko lub podmieniałeś go ze sprawnym?

    Cytat Zamieszczone przez mirek7956 Zobacz posta
    PS; BOSS głupie uwagi zatrzymaj sobie na pamiątke pozdrawiam:):) chcę się czegoś dowiedzieć a TY wyskakujesz mi z błedami wale to!
    p.s. ode mnie - moderator nie miał nic złego na myśli.
    Zwyczajnie, lepiej (łatwiej) czyta się posta, który nie ma błędów. Jak Ty "walisz" błędy to ktoś może "walić" problem jaki masz z autem. Nie będzie nawet czytał twojego posta, bo uzna, że to strata czasu żeby sobie głowę łamać o co tak naprawdę chodzi autorowi.

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar nino
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    1,456
    BMW
    E32 735
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez mirek7956 Zobacz posta
    Witam Panowie .Dzięki za podpowiedz dużo mi dała posprawdzałem to co napisaliście pompka chodzi ale tylko na mostku (30,87) przekaznik nie reaguje jak kręce rozrusznikiem może ktoś z was spotkał się z takim czymś może jest coś po drodze co nie puszcza napięcia na przekaznik.Napiszcie mi coś może ktoś po schemacie dojdzie.I tak jeśli tego nie ogarne to będe musiał cholować do elektryka nie będzie już wyjścia narazie chce sam to rozkminić.Może ktoś mieszka w okolicy co kuma elektryke i pomoże mi postawie zajebiste piwo.Dzięki za pomoc czekam na podpowiedzi.

    PS; BOSS głupie uwagi zatrzymaj sobie na pamiątke pozdrawiam:):) chcę się czegoś dowiedzieć a TY wyskakujesz mi z błedami wale to!
    podmień przekaźnik i sprawdź - możesz nawet na szrocie znaleźć z 15 przekaźników i któryś będzie działać chwilowo albo do usranej śmierci - póki tego nie zrobisz nie ma sensu zawozić do elektryka - możesz rozbebeszyć swój przekaźnik ( ściągnąć plastik ), chwyć go w paluchy i niech ktoś kręci, albo zawinąć go taśma i samemu zapalić - tak sprawdzałem u siebie i winowajcą był przekaźnik.

Podobne wątki

  1. [elektryka] Pompka paliwa - brak zasilania...?
    Przez Michal750 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-10-2012, 01:16
  2. [silnik] Pompka paliwa
    Przez Seb00 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-08-2011, 22:22
  3. pompka paliwa - webasto
    Przez ROBERTO w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-10-2010, 23:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •