Pokaż wyniki od 1 do 10 z 43

Wątek: Problem z nierówną pracą silnika na wolnych 740i

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    161
    BMW
    e38 740iA M62b44
    Skąd
    malopolska

    Post Problem z nierówną pracą silnika na wolnych 740i

    hej
    od jakiegoś czasu mam problem z pracą mojej v-ki, m62b44. Od zakupu wymieniłem separator oleju ten za kolektorem, uszczelki i oringi wokół niego, rurę elastyczną za przepływką, dwie sondy dedykowane bosch, uszczelki pod kolektorem i przepustnicą, kompletny rozrząd, świece ngk vline30. Silnik na początku pracował nierówno na cy;indrach 1-4, najgorzej było na 3cim. Najpierw wymieniłem uszczelki pod kolektorem i separator u znajomego ale po wymianie silnik nadal trząsł na postoju. W między czasie bardzo sporadycznie wyskakiwał błąd czujnika wałka rozrządu. Następnym ruchem była wizyta w klinice bmw i mieli dograć resztę, okazało się że trzeba wymienić rozrząd, przy okazji uszczelki przepustnicy. Jak odebrałem auto miało być super, nie trzęsło nic, silnik chodził pięknie, ale jak dojechałem do siebie 200km telepanie lekkie powróciło. Od tamtej pory na cylindrach 1-4 jest spokój, przeniosło się wszystko na drugą stronę. I zaczął wyskakiwać błąd czujnika stukowego. Kupiłem na podmianę niby sprawny od jednego forumowicza, jednak po zmianie błąd nadal wyskakuje. Aktualnie mam praktycznie cały czas trzęsawkę na postoju choć był okres że pracował jedwabiście gładko.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rough.JPG
Wyświetleń:	69
Rozmiar:	92.7 KB
ID:	6454
    próbowałem zamieniać świece i cewki miejscami ale bez rezultatów, czyli układ zapłonowy jest ok. Ogólnie to były jaja tego typu, że przy przekładce świec i cewek z jednej głowicy na drugą zaczął wypadać zapłon przez jedną świecę na 5 cylindrze która po przeciwnej stronie działała bezbłędnie cały czas. Nie wiem jaka była przyczyna, wrzuciłem pierwszą lepszą z szafki z poprzedniej wymiany i jest ok
    Błędy z dziś:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ERROR.jpg
Wyświetleń:	58
Rozmiar:	86.4 KB
ID:	6455
    jak widać uaktywnił się czujnik wałka, który przed zmianą cewek i świec stronami nie dawał znaku o sobie przez pół roku
    i jeszcze rozjechane adaptacje:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	analog.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	91.6 KB
ID:	6456
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	analog0.jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	87.5 KB
ID:	6457
    Po skasowaniu adaptacji i wyłączeniu lpg
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ROUGH PO SKASOWANIU ADAPTACJI.JPG
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	92.5 KB
ID:	6458
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ANALOG PO SKASOWANIU ADAPTACJI.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	91.6 KB
ID:	6459
    lpg włączone
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ROUGH PO SKASOWANIU ADAPTACJI LPG.JPG
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	92.8 KB
ID:	6460
    Gaz regulowałem kilka razy kasując adaptacje, jeżdżąc na PB i ustalacjąc mapę wtryskową gazową, która ładnie się pokrywała z benzyną. Dziś psikałem zmywaczem do hamulców w okolicach 5 i 8 wtrysku na kolektorze ale żadnych zmian widocznych na komputerze. Czasami wzrastają mi samoczynnie wolne obroty z 560 na 720-800, wystarczy dodać gazu i spadają do stałego poziomu. Mam nadzieje że ktoś mi pomoże na co zwrócić uwagę i czy czujnik wałka ma coś do tych cyrków. Ogólnie to ten silnik pochłoną już masę pieniędzy i dalej nie chodzi jak trzeba, przez rozjechane adaptacje wydaje mi się że więcej pali, na trasie 15-16lpg i ok 19-22 w mieszanym. Ostatecznie podjadę jeszcze do opoczna do kliniki bo nie chcę żeby się coś uszkodziło jakieś zawory czy co, tylko kiepsko z czasem:/ Autem przejechałem jakieś 10tyś i już 3razy był ściągany kolektor na tych nowych uszczelkach i nie wiem czy nie wymienić ich jeszcze raz, choć jak pisałem przy psikaniu dziś na test szczelności było cały czas stabilnie i bez zmian. Zapomniałem dodać że silnik nie faluje trzyma moc w całym zakresie obrotów, pali na dotyk itp tylko te adaptacje i trzęsienie budą i silnikiem
    Ostatnio edytowane przez balcer ; 28-10-2013 o 16:34

Podobne wątki

  1. Mam problem z nierówną pracą silnika
    Przez patryczek1717 w dziale Seria e23
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 28-10-2018, 08:43
  2. [silnik] Problem z pracą silnika po zalaniu paliwa z BP - M70B50
    Przez kubosh w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 01-07-2013, 15:29
  3. Problem z nierówną pracą silnika
    Przez patryczek1717 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-07-2012, 15:30
  4. Problem z pracą silnika
    Przez Zielonyz84 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 06-04-2010, 08:37
  5. Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 08-10-2009, 19:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •