Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 43

Wątek: Problem z nierówną pracą silnika na wolnych 740i

  1. #21
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    161
    BMW
    e38 740iA M62b44
    Skąd
    malopolska
    hej, dokonalem jeszcze wymiane oringow na rurkach od odmy pod kolektorem, oringow wtryskow benzynowych, dalem nowy komplet dla pewnosci pod kolektor ssacy dla. wymienilem rowniez na nowy czujnik polozenia walka z aso bo tamten walil bledami. po skasowaniu bledow i adaptacji przejechalem ok 20km i blad zosta tylko od temostatu nr 139. caly dolot mam na nowych uszczelkach, kazdy oring gumka uszczelka. po tych wymianach nie chcial bardzo chodzic poki nie skasowalem adaptacji wiec pewnie cos to dalo bo mu sie zmienily warnki pracy, tak to rozumuje.efekt jest taki ze chodzi troche rowniej ale nadal bez szalu, na gazie najgorzej na 5cyl na 1/2, 3/4skali czasem poza i 7 czasem 200-300, na pb 7 i 8 dochodza do polowy, na fotelu czuc rytmiczne uderzenia/ drgania od silnika, podczas jazdy bajka brak problemow. zamierzam odpiac calkowicie gaz zeby wykluczyc swirujacy sterownik lpg, moz zamienie miejscami sondy lambda lub wkrece stara na probe. na innym forum koles mi pisal ze na swiecach czteroelektrodowych vline30 ten silnik nie bedzie dobrze chodzil na gazie zwlaszcza na starych cewkach i proponowal mi jednoelektrodowe chyba bosch lub denso z ustawiona inna przerwa niz fabrycza aby lepiej pracowal na lpg. nie wiem jak sie na to zapatrywac bo sie pozniej okazalo ze handluje na allegro czy ma sklep i chcial 220zl za komplet.w sumie brak wiecej pomyslow:( jak sie objawia zatkany katalizator, jak to sprawdzic? przy tej pogodzie "dymi" rowno z dwoch kominow. pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez balcer ; 06-12-2013 o 22:38

  2. #22
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    co do błędu 139 przeczysc styki termostatu i wtyczke i zabezpiecz - lubią sniedziec

  3. #23
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory

    Post

    Cytat Zamieszczone przez shebi Zobacz posta
    co do błędu 139 przeczysc styki termostatu i wtyczke i zabezpiecz - lubią sniedziec
    Dobrze mówisz shebi, ostatnio robiłem to u siebie.

    balcer, a masz dobrze ustawioną instalację LPG? Może zestrój ją na tip top z dodatkowymi sondami w wydechu (jedyne co to aura raczej nie pozwala na ostrą jazdę, z butowaniem na żądanie).
    Czy instalacja lpg jest może podpięta pod sondy?

    Co do świec V-Line 30 to w M62 miałem identyczne i zmieniłem na takie same. Zadowolony jestem w pełni (lpg na pokładzie). Wg mnie nie ma sensu iść w kierunku świec lpg.

  4. #24
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    161
    BMW
    e38 740iA M62b44
    Skąd
    malopolska
    shebi, styki czyscilem i sprawdzalem przewod, jest ok ale blad wywala narazie to olewam. wczoraj posmigalem po miescie i jest taka sytuacja ze czasem trzesie jak stoje na swiatlach czasem nic nie czuc. patrzylem na komp i po przejechaniu 120km adaptacje wszystkie zostaly na zero az dziwne, chyba ze za malo jeszcze przejechalem od skasowania. i dalej wywalulo mi stukowy bank2 mimo ze go wymienilem. ratovnik, chyba mam podlaczone pod sondy bo na oprogramowaniu stag sa podane napiecia lambda, ale musze popytac gazownika. teraz planuje wylutowac calkowicie lpg z wiazki silnika i posmigac na benzynie zobaczyc co to da i jak bedzie pracowal motor. co do tych swiec to nie chodzilo mi o to ze sa specjalnie d lpg tylko ze ma niby lepiej pracowac na nich na starych cewkach, a sa to zwykle jednoelektrodowe ze zmniejszona przerwa. zreszta jak zmienialem swiece i cewki stronami to mialem taka sytuacje ze na stronie od kierowcy wogole nie pracowal jeden cylinder na swiecy, ktora pi stronie pasazera nie sprawiala problemow, badz tu madry

  5. #25
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    244
    BMW
    E38 M60B40 Manual
    Skąd
    Mielec
    A sprawdzałeś kompresie na cylindrach? Może na którymś jest niska to może spowadować takie obiawy jak ty masz ???
    Ostatnio edytowane przez bawarczyk88i ; 08-12-2013 o 19:42

  6. #26
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    hmmm ze świecami to bym za bardzo nie kombinowal, albo te co powinny być oryginalnie albo LPG1 (mam u jest ok), bo jak kiedyś miałem podobną kombinację jak ty to jednak idealnie nie było na wolnych (wcześniej miałem irydowe bkr6eix bodajże), choć ogólnie podejście z mniejszą przerwą do gazu teoretycznie słusznym jest, bo ciężej go zapalić (wyższe napięcie trzeba)

    a co do termostatu to obserwuj temperaturę,(tylko rzeczywistą a nie ta z zegarów) i jak masz w okolicach 115-118 to raczej termostat padniety, nowy w ASO kosztuje koło 350-400. ....a skoro wyrzuca błędy to pewnie walniety, no chyba ze gdzieś indziej coś nie łączy

  7. #27
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    Moja rada - odłącz instalację lpg od sond. Niech ona ich mnie bierze pod uwagę. Jak pojawią się zakłócenia, albo zakłócenia przez lutowanie, albo po prostu jedna z sond zacznie powoli padać to zaczną się kwiatki z gazem... Zestrój to na sztywno (ale nie klikając i ustalając mapki...).
    Zrób porządek na benzynie, aby później to lpg ustawić.

  8. #28
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    161
    BMW
    e38 740iA M62b44
    Skąd
    malopolska
    wczoraj sprawdzałem kompresje jest w okolicach 14-15mpa tak powiedział mi mechanik że zdrowy motor jak dzwon. Termostat to raczej nie problem bo trzyma temperaturę 105-108st wg inpy, ma uszkodzoną tą część elektroniczną ale mechanicznie działa ok. Sondy również nowe, 2szt bosch dedykowane, zresztą nie jest podpięta pod sondy tak sie dowiedziałem. Jutro mam jechać i odepniemy sterownik od lpg, zmostkuje wszystko tak żeby chodził tylko na pb, pokasuję adaptację i pojeżdzę, zobaczymy co to da. Dziś znowu strzelanie i pierdzenie z wydechu póki się nie rozgrzał. Mam jeszcze bląd związany z zaworem odpowietrzania baku ale on chyba nie wpływa na lewe powietrze i pracę silnika? 98-tankentlueftungsventil. Cały czas szfankuje strona od kierowcy, raz siódmy i ósmy, raz ósmy i piąty i tak w kółko.

  9. #29
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    ten błąd tomoże być powodowany przez zapchany filtr węglowy odpowietrzania baku

    generalnie to zrób najpierw rzeczy o których komputer ci mówi a dopiero potem bierz sie za inne...

  10. #30
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    68
    BMW
    e38
    Skąd
    Łomża
    Balcer u mnie były problemy z wolnymi obrotami, sprawdzałem wszystko świece ,wtryski itd. Okazało się że z separatora oleju idzie jeden wężyk podciśnieniowy na listwę wtrysków a drugi do suszarki u mnie nie ma suszarki więc trzeba go było zaślepić , po prostu spadła ta zaślepka jak myłem silnik niby mała rzecz a tak wiele robiła. Myślę ze Ci pomogłem.

Podobne wątki

  1. Mam problem z nierówną pracą silnika
    Przez patryczek1717 w dziale Seria e23
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 28-10-2018, 08:43
  2. [silnik] Problem z pracą silnika po zalaniu paliwa z BP - M70B50
    Przez kubosh w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 01-07-2013, 15:29
  3. Problem z nierówną pracą silnika
    Przez patryczek1717 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-07-2012, 15:30
  4. Problem z pracą silnika
    Przez Zielonyz84 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 06-04-2010, 08:37
  5. Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 08-10-2009, 19:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •