Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 43

Wątek: Problem z nierówną pracą silnika na wolnych 740i

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    161
    BMW
    e38 740iA M62b44
    Skąd
    malopolska
    1. Gaz wyłącz poki nie rozwiążesz problemu, nic nie ustawiaj nic nie reguluj bo to nie ma sensu. Najpierw zresetuj adaptacje i przejesz ze 100km na bezynie, zeby nowe benzynowe adaptacje sie ustawily (LTFT), nie wlaczaj juz gazu. Zobaczysz jak będzie nastepnego dnia albo za 2-3 dni. Powiedz czy tak robiles?
    Jeżei kasujesz adaptacje i wtedy ustawiasz gaz od razu to nie pozwalasz na ustawienie sie poprawnych korekt benzynowych LTFT, czyli ustawiasz gaz pod rozregulowany (albo jeszcze nie wyregulowany jak kto woli) silnik benzynowy - trzesawka mocno prawdopodobna. Nie wystarczy więc tylko kasowac adaptacji - trzeba zawsze potem pojeździć by ustawiły się poprawne.
    dokładnie tak było robione, wyłączony gaz, skasowanie adaptacji i jazda na benzynie, może nie 100km ale 50-60 przejechałem i tak było trzykrotnie.

    a) Możesz mieć źle działający jakiś wtryskiwacz gazowy, co ci rozregulowuje i pracę na benzynie. Tak tez miałem raz. Ogarnięty w elektryce gazownik znajdzie zaciskając węże na dzialjacym silniku na gazie i obserwując korekty STFT i tez sprawdzajaac syganly elektrycnze na wtryskach.
    Raczej odpada, niedawno wymieniłem wszystkie na pojedyńcze hana bo jak kupiłem były magicjety ktore szybko padły po kupnie, wtedy wogóle się wszystko sypało i po wymianie jest duuzo lepiej


    b) Możęsz mieć też jakąś badziewną instalacje jak ja kiedyś miałęm KME i reduktor GOLD i też się trzęsło, bo mało punktów pracy (korekt) można było tam ustawić i do tego szybko reduktor się rozregulowywał a przede wszystkim nie trzymał równiutko ciśnienia . Po wymianie na landi renzo i reduktor IG1 (dwustopniowy) auto zaczeło mieć gładkie wolne obroty.
    Instalacja wg mojej wiedzy jest wystarczająca stag 300, wtryski hana, miedź fi8, dwa reduktory zavoli coś tam, gazownik mówił że ciśnienie i inne parametry trzyma dobrze


    2. lewe powietrze
    Nie przywiazuj sie do konkretnych cylindrow na ktorych wypadaja zapłony, bo zawsze na ktorys musi wypaść najpierw, ale nie oznacza to ze tam jest problem, po prostu te cylindry sa "trochę bardziej" z jakiegoś powodu i ot tyle.
    Psikaj obserwując na kompie wskazania więc: wszędzie wokół kolektora dolotowego (a nie tylko wokol cylindow gdzi emasz problem), z tyłu wokół odmy, rurki z tyłu , rurka od wspomagania hamulca, wedz tez pod kolektor i tam psikaj , bo nieszczelnosc moze byc od wewnątrz przeciez tez a nie koniecznei od zewnątrz!, pod kolektroem jest tez taka rurka aluminiowa ze sprezyną (nr 5 http://www.realoem.com/bmw/showparts...55&hg=11&fg=15 ), a pod sprezyną jest kawalek gumy - tez lubi parcieć, pękać, a może któyś z oringow tej rurki padl? , dojdziesz tam psikajac tak jakby pod kolektor, tam gdzie ma przerwy albo od przodu od tyłu pod ukosem, dalej obpsikujesz wszelkie polaczenia, kolektor-przepustnica-przeplywka, obpsikujesz miejsca nawiercenia kolektora - tam gdzie wchodzą ruzrki z gazem, to samo przy listwie gazowej - tamtendy tez moze zaciagac lewizne jak cos nieszczelnie jest (masz na tych wszystkich rurkach cybanty?), rurki niskiego cisnienia gazu tez obpsikujesz. Generalnie myślisz na zasadzie ktoredy moze się dostać powietrze do silnika by nie bylo zarejestrowane przez czujniki na silniku (czytaj przeplywkę w zasadzie). Powiedz czy tak robiles?
    Na dzień dzisiejszy trudno mi powiedzieć czy był wymieniany ten oring na alu rurce która sobie leci do separatora pod kolektorem, poprostu nie pamiętam. Reszta wszystko nowe z aso, każdy oring za separatorem oleju, separator, uszczelki przepustnicy, złącze za przepływką itp dosłownie wszystko, naczytałem się na forum co i jak i wszystkie elementy zostały zakupione, tylko nie pamiętam tego oringa może mam gdzieś rachunek. W jaki sposób wstrzyknąć środek do sprawdzania nieszczelności pod kolektor, aby dotrzeć do tej rurki aluminiowej? pasowała by jakaś długa słomka? Wypsikałem jak umiałem cały silnik z odpaloną inpą i nic się nie ruszyło :(


    4. Czujnik położenia walka rozrządu - u mnie raczej objawiało się to na wysokich obrotach , ciezkie do zdiagnozowania , bo rzadko wyskakuje na kompie, pomimo ze czujnik wadliwy. Podobnie było z przepływką.
    Wolne obroty to z mojego doświadczenia z moim autem to problemy z: instalacją gazową, lewym powietrzem, ew. świecami. Z czujnika byś raczej nie mial wypadajacych zapłonów o ile dobrze pamietam.
    jako co to z wolnymi nie ma problemów tylko czasami się podnoszą do pewnego poziomu i nie wiem dlaczego, ogólnie mi to nie przeszkadza. Tylko że zwiększyła się liczba błędow z czujnikiem w roli głównej w ostatnim czasie, tak samo stukowy
    6. Uszczelki ktore zmieniales to zostaw raczej, ale wymień to czego nie zmianiales (rurke, oringi wszelkie, uszczelki przepustnicy? itp itd.)
    jak pisałem wcześniej nie jestem pewny tylko tego oringa rurki

    0. Zakładamy że komputer gazowy jest sprawny, ale tak na prawdę przy tak dużych problemach i przy tym wszystkim co zrobiłeś powinieneś go odpiąć, bo jest on wpięty miedzy komputer benzynowy a wtryski benzynowe. CZyli nawet jak komp gazowy jest wylaczony to wedle mojej wiedzy (albo komputerów gazowych ktore mialem) to synal elektrcyczny do wtryskow benzynowych idzie fizycznie przez niego. Moze byc tak ze wyscia do wtryskiwaczy gazowych sa ok, ale padlo wysjcie do trysku beznynowego! :) Innymi słowy jeżeli komputer gazowy jest trochę wadliwy (ma np trochę szwankujące wyjścia elektrycznie), to będziesz miał bardzo trudny do zdiagnozowania problem - czyli jak u ciebie. Sprubuj jednak bez tego komputera - czyli wtryski beznynowe podlacz spowrotem do kopmputera benzynowego.
    czyli sugerujesz aby odpiąć fizycznie sterownik tam gdzie jest wlutowana wiązka w originalną?

    Jak sa padniete to tez moze byc trzesawka - obejrzyj przebiegi jak wygladaja (nie tylko wartości liczbowe), wykres przebiegu (jego ksztalt) powie ci w jakim stanie sa lambdy. Jezeli lambda nie reaguje na zimnym to moze miec tez samą grzalke spaloną (tez mialem tak) i poki sie nie rozgrzeje spalinami bedzie trzesawka na silniku. TRzesawka bedzie bo padnięta lamda powie daj wiecej powietrza lub paliwa niż w rzeczywistości jest potrzebne.
    Sondy mam nówki sztuki boscha, dedykowane więc raczej odpada, szybko zaczynają pracować po odpaleniu w tym samym praktycznie czasie więc raczej grzałki ok, dużo szybciej niż stare które wymieniłem. Nie mam błędów związanych z nimi.


    ogólnie to mi się wydaje że albo jakiś czujnik wali w gumy albo te lewe powietrze mi robi zaplątanie. Jak wspomniałem w pierwszym poście był okres że silnik chodził jak książka pisze, poprostu idealnie, wtedy miałem tylko błąd od termostatu. Potem zaczęły się schody. Teraz na zimnym silniku jest ostra trzęsawka, wyjadę na drogę i przy 120km/h czuję jakbym jechał na kwadratowych kołach. Po rozgrzaniu ustępuje. Może by test szczelności przeprowadzić na zimnym silniku?
    Ogólnie wielkie dzięki za zainteresowanie tematem, naprawdę :) pozdro
    Ostatnio edytowane przez balcer ; 31-10-2013 o 19:42

  2. #12
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    tak najlepiej na zimnym!!!! po nocy!

    u mnie z lewym było tak ze na zimnym była dziura która na ciepłym sie uszczelniala (jakies uszczelki sie rozszerzaly pod wpływem ciepla) i wszystko było ok

    trochę dziwne ze przy tych 120km/h ci też trzęsie...

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mat88
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    843
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Warszawa

    Post

    Cytat Zamieszczone przez shebi Zobacz posta
    tak najlepiej na zimnym!!!! po nocy!

    u mnie z lewym było tak ze na zimnym była dziura która na ciepłym sie uszczelniala (jakies uszczelki sie rozszerzaly pod wpływem ciepla) i wszystko było ok

    trochę dziwne ze przy tych 120km/h ci też trzęsie...
    Taką przyczynę mogą powodować wtryskiwacze benzynowe lub KOSTKI od zasilania wtryskiwaczy. Ja właśnie to przerabiam, ogólnie jest tak że jak go na zimnym odpalam to nie otwierają się wtryskiwacze prawidłowo ale jak przejadę się troszkę to ciśnienie je otwiera mocniej i auto się nagrzewa a wiadomo że na ciepłym auto mniej przetacza paliwa przez wtryskiwacze. Mam jeszcze taką wkurzającą przypadłość że na 6 cylindrze potrafi wypadać zapłon na ciepłym lub w jakichś nieoczekiwanych momentach na światłach od tak. Długo się z tym bawiłem i przemili panowie w serwisie na saskiej kępie postawili diagnozę że nie pracuje dobrze wtryskiwacz więc go wymienili na nowy ale to nic nie dało bo po jakimś czasie znów ten sam problem (Po przełączeniu na LPG korekty pracy cylindrów się uspokajają i 6 cylinder pracuje OK). Więc któregoś pięknego niedzielnego dnia zajrzałem sobie do wiązki elektrycznej wtrysków.... pooglądałem sobie całe złącza i dochodzę do wniosku że to te kostki nie stykają dobrze na blaszkach i od wibracji silnika na światłach wtrysk traci kontakt elektryczny i przestaje podawać paliwo a potem to już z górki wypadanie zapłonu etc. Robiłem jeszcze tak, kiedy występował błąd to wyciągałem listwę doginałem lekko blaszki w kostkach wtyrkiwaczy i zapinałem z powrotem i to pomagało na jakiś czas.

    Silnik szczelny (Lambda integrator = 1, kiedy nie wypadał zapłon). Podniesione średnie spalanie.
    Ostatnio edytowane przez Mat88 ; 31-10-2013 o 20:52

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    161
    BMW
    e38 740iA M62b44
    Skąd
    malopolska
    Cytat Zamieszczone przez shebi Zobacz posta
    tak najlepiej na zimnym!!!! po nocy!

    u mnie z lewym było tak ze na zimnym była dziura która na ciepłym sie uszczelniala (jakies uszczelki sie rozszerzaly pod wpływem ciepla) i wszystko było ok

    trochę dziwne ze przy tych 120km/h ci też trzęsie...
    może to przez koła, niedługo przerzucę zimówki i bede widział jak jest na nich, gdzieś tam czytałem że ktos miał podobny problem przez pierwsze 2-3km koła biły i się uspokajało. Jutro mam wolny dzień to bede testował jeszcze z tym lewym powietrzem
    Taką przyczynę mogą powodować wtryskiwacze benzynowe lub KOSTKI od zasilania wtryskiwaczy. Ja właśnie to przerabiam, ogólnie jest tak że jak go na zimnym odpalam to nie otwierają się wtryskiwacze prawidłowo ale jak przejadę się troszkę to ciśnienie je otwiera mocniej i auto się nagrzewa a wiadomo że na ciepłym auto mniej przetacza paliwa przez wtryskiwacze. Mam jeszcze taką wkurzającą przypadłość że na 6 cylindrze potrafi wypadać zapłon na ciepłym lub w jakichś nieoczekiwanych momentach na światłach od tak. Długo się z tym bawiłem i przemili panowie w serwisie na saskiej kępie postawili diagnozę że nie pracuje dobrze wtryskiwacz więc go wymienili na nowy ale to nic nie dało bo po jakimś czasie znów ten sam problem (Po przełączeniu na LPG korekty pracy cylindrów się uspokajają i 6 cylinder pracuje OK). Więc któregoś pięknego niedzielnego dnia zajrzałem sobie do wiązki elektrycznej wtrysków.... pooglądałem sobie całe złącza i dochodzę do wniosku że to te kostki nie stykają dobrze na blaszkach i od wibracji silnika na światłach wtrysk traci kontakt elektryczny i przestaje podawać paliwo a potem to już z górki wypadanie zapłonu etc. Robiłem jeszcze tak, kiedy występował błąd to wyciągałem listwę doginałem lekko blaszki w kostkach wtyrkiwaczy i zapinałem z powrotem i to pomagało na jakiś czas.
    tam nie zaglądałem ale wtedy zawsze jadę już na gazie więc niewiem czy ma to jakieś znaczenie
    Silnik szczelny (Lambda integrator = 1, kiedy nie wypadał zapłon). Podniesione średnie spalanie.
    nie bardzo rozumiem, u mnie lambaintegrator zmienia swoje wartości w czasie bank1 od -3 do 3 zaś bank drugi ma większą rozpiętość, zwłaszcza po skasowaniu adaptacji nawet -11 na tym drugim banku. Znajomy mówił że tolerancja jest +/-5% ??

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mat88
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    843
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Warszawa
    Ja patrzę tylko na stechiometrię "Lambdaintegrator bank n" po tym oceniam jaka jest mieszanka czy za bogata czy za uboga te wartości poniżej nie patrzę bo ma na nie wpływ komputer i kondycja sond lambda. Oceniam tylko stechiometrię bo to wystarczy żeby się dowiedzieć czy silnik jest nieszczelny i w którym rzędzie cylindrów leją wtryski bądź nie otwierają się należycie.

    Cytat Zamieszczone przez balcer Zobacz posta
    tam nie zaglądałem ale wtedy zawsze jadę już na gazie więc niewiem czy ma to jakieś znaczenie

    nie bardzo rozumiem, u mnie lambaintegrator zmienia swoje wartości w czasie bank1 od -3 do 3 zaś bank drugi ma większą rozpiętość, zwłaszcza po skasowaniu adaptacji nawet -11 na tym drugim banku. Znajomy mówił że tolerancja jest +/-5% ??
    Patrz na to jeszcze tak że 1.00 to jest 100% czyli mieszanka powietrze-paliwo są idealnie wystrojone; parametr 1,05 to jest właśnie ta tolerancja 5%. Co do jazdy na gazie gdyby był to problem stricte elektryczny to po przełączeniu na LPG miał byś spokój z danymi cylindrami, czyli tak jak jest u mnie. Co do kostek to mamy podobne tyle że w 4.4 jest z dodatkową dłuższą osłonką:
    DLA M52 / M54


    DLA M62 i innych V8
    Ostatnio edytowane przez Mat88 ; 01-11-2013 o 10:48

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    161
    BMW
    e38 740iA M62b44
    Skąd
    malopolska
    na zimnym podlaczylem komputer z inpa zapalilem silnik. psikalem po calym dolocie, uwziolem sie na piaty cylinder psikalem dosc ostro, silnk caly czas pracowal na pb, przelaczylem nao lpg i po chwili w zakladce rough w inpa wywalilo ten 5cylinder w kosmos na ponad 2 tysiace na tej skali, po przelaczeniu na pb wrocilo do normy jak wczesniej. jakie wnioski? sam nie wiem co juz myslec, mam zamiar zamowic 8szt oringow na wtryski pb, dwa na rurki do odmy bo nie pamietam czy wymienialem i nowe uszczelki pod kolektor, zaslepke pod przepustnice. mam nadzieje ze po wymianie bedzie wkoncu ok.

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mat88
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    843
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Warszawa
    skoro na PB działa dobrze to zostaw to i leć w stronę LPG, proponuję sprawdzić kondycję wtryskiwaczy lpg (jaką masz instalacje i wtryski?). Do obejżenia emulator wtryskiwaczy bo on też niestety potrafi płatać figle przez brak podawania impulsu do otwarcia wtrysków lub do tego że na zimnym na PB lekko rozchylają się wtyrski od lpg i pali dwa paliwa na raz zalewa go i wypadają zapłony.

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    246
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    wawa(L)mokotów

    Post

    Podłącze się pod temat, aby nie zakładać nowego. Przy aktualnych temperaturach zdarzają mi się czasami telepanie auta na wolnych obrotach. Np. dzisiaj jadąc do pracy dojeżdżając do drugich świateł zaczęła się nierówna praca silnika. Na zewnątrz 6 stopni, wskazówka po za polem niebieskim na teście nr. 7 temp silnika 60 stopni (kilka dni wcześniej miałem podobną sytuację przy 55 stopniach). Obroty nie falują. Później jest wszystko ok. Dzieje się tylko tak jak wyjeżdżam po cało nocnym postoju. W sobotę podłączałem INPA błędy to sonda lambda bank 2. Na odpalonym silniku przy optymalnej temperaturze silnika mam parametr przepływki 15.9 - 16.4 na wolnych obrotach. Wskazania cylindrów to 2 i 7 cylinder mają wartość między 20-55. Obroty silnika skaczą między 695-710.
    Auto stoji w ogrzewanym garażu, silnik to M62TU44. Brak LPG

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chytrusek
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    889
    BMW
    e38 740 M62B44
    Skąd
    Krasnystaw
    Sam sobie w treści odpowiedziałeś. Skoro INPA pokazuje padniętą sondę, wymień ją. Ja miałem podobnie, trzęsło czasem, zaczął więcej spalać zarówno na PB, jak na LPG, a INPA pokazywała rozjechane adaptacje. Po wymianie sond wszystko wróciło do normy.

  10. #20
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    89
    BMW
    E38 735i V8
    Skąd
    Warszawa
    U mnie zasysało lewe powietrze. Potem falowanie zaczęło się gdy przełączałem na gaz. Winny okazał się reduktor gazu.

Podobne wątki

  1. Mam problem z nierówną pracą silnika
    Przez patryczek1717 w dziale Seria e23
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 28-10-2018, 08:43
  2. [silnik] Problem z pracą silnika po zalaniu paliwa z BP - M70B50
    Przez kubosh w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 01-07-2013, 15:29
  3. Problem z nierówną pracą silnika
    Przez patryczek1717 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-07-2012, 15:30
  4. Problem z pracą silnika
    Przez Zielonyz84 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 06-04-2010, 08:37
  5. Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 08-10-2009, 19:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •