Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: BMW e38 750i Brak reakcji na pedał gazu

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    155
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    olkusz

    Post BMW e38 750i Brak reakcji na pedał gazu

    Witam, wracając dzisiaj do domku nagle samochód przestał reagować na pedał gazu. Stało się to podczas normalnej jazdy- jechalem około 70km/h gdy nagle samochód przestał reagować na gaz. Zjechałem na pobocze, obroty biegu jałowego cały czas. Po zgaszeniu i odpaleniu samochodu dalej to samo- brak reakcji na pedał przyspieszenia, cały czas wolne obroty. Odpięcie klem z akumulatorów również nic nie daje. Samochód wrócił do domu niestety na holu. Sytuacja tym bardziej nieprzyjemna że wracałem ze swoją półroczną córeczką, dobrze że stało sie to 25km od domu a nie dalej- miałem trasę około 150km. Czy ktoś z Was miał taki przypadek? Co mogło się stać? Przeszukałem forum, wygląda to tak jakby sterownik EML został "zresetowany" ale nikt ostatnio nie grzebał inpą w samochodzie. Co mogę jeszcze sprawdzić? Gdzie znajduje się sterownik EML ? Aha, chwile przed awarią komputer oznajmił spalenie żarówki stopu, żarówkę wymieniłem. światła stopu normalnie świecą, podejrzewałem jeszcze że czujnik stopu "wypalił się".

    Czy zna ktoś procedurę adaptacji pedału gazu? przeszukałem forum i wersji jest kilka, począwszy od tego że da się to zrobić tylko DIS'em a skączywszy na wciskaniu pedału gazu 30 sekund. Jak wygląda to w rzeczywistości? Sprawa dosyć pilna gdyż chciałbym spróbować to zrobić zanim rozgrzebę pół auta ;)

    Przed chwilką zrobiłem test Inpą, na sterowniku EML wyszły 3 błędy:

    104 error checksum in eeprom - Error memory

    50 pedal position sensor ,basic values of adaptation not valid in eeprom 1

    51 pedal position sensor ,basic values of adaptation not valid in eeprom 2

    Po wykasowaniu zostały błędy 50 oraz 51.
    Ostatnio edytowane przez pablooo24 ; 28-10-2013 o 11:39

  2. #2
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    Jeśli chodzi o adaptację silnika to robisz diagnozę, kasujesz wszystkie błędy silnika, resetujesz adaptację, odpalasz auto. Po jakimś czasie gasisz, ponowna diagnoza, kasowanie ew. błędów i tyle.

    Myślę, że powinieneś się przyjrzeć czujnikowi położenia gazu ew. podmienić na próbę jeśli masz możliwość (nr części 12721709871 jeśli to rocznik 97).
    Sprawdziłbym najpierw cały mechanizm pod pedałem gazu czy wszystko pracuje jak należy (drążek, sprężyna, dźwignia itp.)

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    155
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    olkusz
    Czujnik gazu/mechanizm sprawdzony mechanicznie, wszystko chodzi tak jak powinno. Co do adaptacji w m73tu wygląda to inaczej niż w v8. Musi być przeprowadzona procedura przynajmniej tak wynika z tego co piszą inni użytkownicy m73. Na razie walczę dalej i zdobywam DiS'a.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    155
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    olkusz
    Panowie, wspólnymi siłami z teściem i z moim kolega zainstalowaliśmy DIS,a. Bez problemu udało się zaadaptować pedał gazu. W dis'ie wchodzimy w coding, wybieramy model, silnik itd, przechodzimy do sterownika EML. W pod menu znajdujemy opcję dotyczącą "recodingu" i postępujemy zgodnie z opisem. Włączamy adaptację, włączamy zapłon, czekamy 3-5sekund ze zwolnionym pedałem gazu, nastepnie wciskamy pedał w podłogę na 3-5sekund. po tym zabiegu (jeżeli oczywiście zrobiliśmy wszystko w porządku) pojawia sie komunikat że pedał został zaadaptowany i samochód jest gotów do jazdy. Wyłączamy zapłon na 10sek. Po ponownym odpaleniu cieszymy się sprawnym pedałem gazu ;) Dziękuję za zainteresowanie tematem oraz pomoc. Pozdrawiam

  5. #5
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    Cytat Zamieszczone przez pablooo24 Zobacz posta
    Panowie, wspólnymi siłami z teściem i z moim kolega zainstalowaliśmy DIS,a. Bez problemu udało się zaadaptować pedał gazu. W dis'ie wchodzimy w coding, wybieramy model, silnik itd, przechodzimy do sterownika EML. W pod menu znajdujemy opcję dotyczącą "recodingu" i postępujemy zgodnie z opisem. Włączamy adaptację, włączamy zapłon, czekamy 3-5sekund ze zwolnionym pedałem gazu, nastepnie wciskamy pedał w podłogę na 3-5sekund. po tym zabiegu (jeżeli oczywiście zrobiliśmy wszystko w porządku) pojawia sie komunikat że pedał został zaadaptowany i samochód jest gotów do jazdy. Wyłączamy zapłon na 10sek. Po ponownym odpaleniu cieszymy się sprawnym pedałem gazu ;) Dziękuję za zainteresowanie tematem oraz pomoc. Pozdrawiam
    Wciskałeś z kick'iem?

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    155
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    olkusz
    tak, z tego co pamiętam to pedał do końca w podłogę.

Podobne wątki

  1. Pedał gazu - brak reakcji
    Przez Jey w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-07-2013, 00:22
  2. [silnik] Brak reakcji na pedał gazu.
    Przez Galstyan w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-06-2011, 20:53
  3. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 31-03-2011, 17:41
  4. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15-05-2010, 16:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •