Witam, szukając po necie natknąłem się na pewien artykuł, z tym, że nie wiem czy mogę się na nim wzorować, prosiłbym was o ocenę tego oto poradnika:


http://www.volvo-off.pl/ASB_wymiana_oleju.html



Czy wzorując się na tym artykule dam radę wymienić te 80-90% oleju w skrzyni ? Mam do dyspozycji kanał i narzędzia, oraz znajomego, który już przeprowadzał wymiany oleju w skrzyniach, z tym, że nie w BMW ani Mercedesie.


Mam zakupione 3 litry oleju CASTROL TRANSMAX Z + cały zestaw naprawczy skrzyni, tj nowy filtr i wszystkie uszczelki te, które są standardem przy wymianie oleju. I tu się pojawia pytanie czy jest to właściwy olej do tej skrzyni ? W wielu katalogach zalecają ten olej do tej skrzyni, jednakże jest to DEXTRON III, który jedynie "współgra" z DEXTRONEM IIe... Dlatego mam obawy czy nie sprzedać tego oleju a nie kupić zwykłego DEXTRONA II Castrola czy coś ?


Jeżeli jednak nie polecacie samemu wymieniać oleju w skrzyni, to czy ktoś tutaj z forum specjalizuje się w tym i/lub potrafiłby wymienić te 7,5-8 l oleju, na terenie województw : Opolskie, Dolnośląskie, Śląskie, Łódzkie ? Za cenę mniejszą niż 400 zł ? PS. dzwoniłem do jednego z dwóch "serwisów" BMW M-AUTO w Opolu, to powiedzieli mi, że żeby wymienić olej, trzeba zdjąć skrzynię... ;o i cena 600 zł... to już wole być cięższy o te 600 zł i zrobić to jak należy samemu lub dać prawdziwemu fachowcowi (jakich u nas mało o czym słyszy się coraz częściej).