Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Śledztwo - czujnik deszczu

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    246
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    wawa(L)mokotów

    Post Śledztwo - czujnik deszczu

    Zacząłem ostatnio bawić się w usuwaniu drobnych usterek w moim aucie. Po zakupie auta jakoś mi się chyba przewidziało w vin, że mam czujnik deszczu (charaktarystyczna szyba). Zakupiłem używkę czujnika na allegro. Dziś chciałem założyć a tu muka :( Czujnik jest za duży i nie mieści się pod ramieniem lusterka. Tutaj zaczyna się moje śledztwo.

    1. Sprawdziłem ponownie VIN na stronce z forum i jednak nie mam tej opcji...
    2. Szyba wymieniona przez któregoś z poprzednich właścicieli na pilkintona przystosowaną do założenia czujnika...
    3. Mam obudowę przystosowaną do montowania takiego czujnika...
    4. Z podsufitki mam kabel do podłączenia czujnika...
    5. Lusterko wewnętrzne z drugiej strony ma "oczko" jakby od czujnika zmierzchu.

    Czy, albo mi się wydaje, że auto mogło być w to wyposażone czy ktoś kiedyś zbyt strugał przy tej przedniej szybie i zostało tak jak jest? Nie lubię takich niewiadomych.

    Drugie pytanie jaki czujnik będzie do mnie pasował bo ten co kupiłem ma oznaczenie 8 363 430 i pasuje na szybę tylko nie mogę założyć lusterka. Chyba że musiałby być to czujnik z RLS, który na moje oko ze zdjęć jest cieńszy.

    Dzięki za pomoc w rozwikłaniu zagadki. Jeśli ten czujnik nie pasuje bo chyba jest do aut do '98 to jestem gotów go odsprzedać (niby sprawny, tak mówił sprzedawca)
    Pozdro

  2. #2
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Czyli zakładam że masz przedlifta, szybę pewnie ktoś wymienił na poliftową bo jest tańsza i dlatego teraz nie pasuje ci lusterko. Powinieneś zmienić lusterko na poliftowe i będzie git, co do RLS to w e38 nie wychodziły seryjnie a wymiarami jest taki sam, RLS wymaga LCM-a 4, a oczko w lusterku jest do fotochromu :) pozdro.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    246
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    wawa(L)mokotów
    Auto mam polift '99. Źle sformułowałem "oczko" jest w stronę drogi. Fotochrom jest w vin. Sorry za niedomówienia.

  4. #4
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    "Oczko" mierzy natężenie światła do regulacji fotochromu. Ogólnie są różnice przed i po lift, szyby i lusterka jedno do drugiego nie pasi. Chodzi o odleglość sensora od mocowania lusterka, jeżeli teraz ci nie paśi najtaniej jest zmienić lusterko, dobrze było by gdybyś cyknoł jakieś foto.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    246
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    wawa(L)mokotów
    Zdjęcie zrobię dopiero jutro. Wg realoem mam lusterko nr 3. http://www.realoem.com/bmw/showparts...&fg=40&lang=pl czyli polift. Ponownie posłużę się realoem i tam wychodzi, że czujniki były produkowane do 2001 roku. Chyba jednak nie potrafię założyć tego lusterka gdy jest założony czujnik http://www.meeknet.co.uk/E38/E38_Int...or_Removal.pdf bo wg tych zdjęć powinno być ok.

  6. #6
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    lusterka które pokazałeś są przedliftowe

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    246
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    wawa(L)mokotów

    Post

    Zrobiłem zdjęcia jak wróciłem autem z pracy.




    Przejrzałem ponownie realoem i nie moje lusterko nie jest przed liftowe. Tam widnieje zapis, że był produkowany od 1997 do 2001. Jak się mylę to mnie poprawcie. Jaka jest różnica między przed i po lift lusterek wewnętrznych bo więcej nie ma. Jutro spróbuje jeszcze raz założyć ten czujnik
    Ostatnio edytowane przez chiken ; 25-10-2013 o 15:23

  8. #8
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    przedlift

    http://allegro.pl/bmw-e38-lusterko-w...582970341.html

    polift

    http://allegro.pl/bmw-e38-e39-luster...656040712.html

    twoje lusterko wygląda na polifta, skoro czujnik nie pasi to może czujnik nie chalo bo lusterko i oslona są ok.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    246
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    wawa(L)mokotów
    Tak właśnie myślałem, że mam polift. Niestety dzisiaj nie mam za bardzo czasu na ponowną próbę założenia tego czujnika, może jutro. Z tego co widać w realoem, że czujnik był produkowany od samego początku do końca produkcji, więc powinien pasować (ja może jakiś niekumaty). Jedynie co po fotkach to na obudowach zmieniają się numery i co czytałem były wersje pierwsze i drugie, ale czym się różnią to nie mam pojęcia

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    442
    BMW
    E38 728iA, E38 740iA
    Skąd
    Manchester
    W przed i polifcie czujniki sa takie same wymiarowo. Roznia sie wersja softu

    Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Podobne wątki

  1. [elektryka] Nie działa czujnik deszczu -błąd pod INPĄ E38
    Przez duzy6666 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 04-08-2016, 13:41
  2. nie działa czujnik deszczu ...
    Przez Coyot009 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 17-03-2014, 18:24
  3. [elektryka] czujnik deszczu-problem
    Przez japan_fred w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-10-2011, 17:51
  4. Czujnik deszczu
    Przez szajboos w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 06-12-2009, 19:06
  5. [ elektryka] CZUJNIK DESZCZU - NIE DZIALA :/
    Przez grabol w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 02-10-2009, 19:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •