Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: fotoradar a obcokrajowiec za kierownicą

  1. #1
    Vip Vip Awatar epul
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    1,032
    BMW
    e32 740i 93'
    Skąd
    Gliwice
    Blog
    14

    Post fotoradar a obcokrajowiec za kierownicą

    witam,

    Proszę o porade oczywiście dla kolegi :) Przyszło mu wezwanie ze straży gminnej że ma wskazać kto kierował autem. Kolega chce podac obcokrajowca zamieszkałego w innym kraju UE czy to dobry pomysł. Kolega jechał jedynie 22km za szybko i każą mu zapłacić 120zł ale kolego nie lubi dorabiać gminy. Kto miał doświadczenia z tym związane ?

    Jak German to Anna.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar zdzichu290186
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    381
    BMW
    było E32 735 R6
    Skąd
    GDYNIA/ ORNETA
    Pod warunkiem, że obcokrajowiec nie będzie miał meldunku w Pl to jest to bardzo dobre rozwiązanie ;)

  3. #3
    BMW RuLeZ Mod Awatar Bezi
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    5,299
    BMW
    BMW G11 740xD , BMW e46 325CI Cabrio
    Skąd
    Wrocek City
    Może podac kogokolwiek.
    Tego co wskaże niech poda że on jechał wtedy autem , ale na tym odcinku kierował jeszcze ktos inny.
    Wtedy pójdą do 3 gościa , on potwierdzi że miał to auto , ale na 5 min oddał kierę kolesiowu następnemu.
    Ważne aby wszyscy byli w różnych częściach PL.
    Wyrok musi byc wydany w ciągu 24miesięcy. Znając życie nie zdąża i sprawa ulega przedawnieniu.



    Pozdrawiam

    Oczywiście wszyscy muszą mówić prawdę. Nie jest to namawianie do przestępstwa, oraz nigdy tego nie robiłem.
    Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    58
    BMW
    e30
    Skąd
    Kraków
    Ja znam i póki co stosuje teorię, że jeśli laurka jest od straży miejskiej to ją ignoruję.
    Było i mam nadzieję, że jest nadal tak, iż nie mają uprawnień do ścigania za niewskazanie kierującego, a nie mogą nałożyć mandatu bez tego..

  5. #5
    Leszek VIP Vip Awatar siudema
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1,833
    BMW
    było e32 m30b35 II89r będzie ...?
    Skąd
    Trzebnica -DeTRoit
    Ja ignoruję takie wezwania bo są nie zgodne z prawem ,i jak dotąd nie płacę za fotki od 2003 ,i co ważne mam spokój no i oczywista kaskę w kiermanie :)
    Lepiej stracić sekundę w życiu , jak życie w ciągu sekundy






    http://dachy-trzcinowe.pl/

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar zdzichu290186
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    381
    BMW
    było E32 735 R6
    Skąd
    GDYNIA/ ORNETA
    Nie zgodne z prawem są w przypadku gdy straż zrobi zdjęcie fotoradarem stacjonarnym, bo nie mają uprawnień do ich obsługi, inaczej jest w momencie fotoradaru przenośnego. Tym sprzętem mogą się posługiwać.

  7. #7
    Vip Vip Awatar epul
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    1,032
    BMW
    e32 740i 93'
    Skąd
    Gliwice
    Blog
    14
    Cytat Zamieszczone przez Hroop Zobacz posta
    Ja znam i póki co stosuje teorię, że jeśli laurka jest od straży miejskiej to ją ignoruję.
    Było i mam nadzieję, że jest nadal tak, iż nie mają uprawnień do ścigania za niewskazanie kierującego, a nie mogą nałożyć mandatu bez tego..

    Jeżeli ignorujesz takie sprawy to ci przyjdą do domu jeżeli z twojej miejscowości lub dostaniesz wezwanie na komende. Jak sie nie stawisz to ci sprawę w sądzie zrobią i wyrok zaocznie dostaniesz.

    Jak German to Anna.

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    58
    BMW
    e30
    Skąd
    Kraków
    Owszem, tylko że wysyłają to zwykłym listem który równie dobrze mógł gdzieś zaginąć.
    Wg paragrafów, które mają wypisane mają na całość 180dni, biorąc pod uwagę, że sprawa z kwietnia "ruszyła" się dopiero z końcem sierpnia - wydaje mi się, że raczej nie zdążą;)

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar martinez538
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    447
    BMW
    330xd e91/ ex740iA e38 2000r/525i e34 1990r
    Skąd
    Myszków
    Mnie złapał fotoradar w dwa kolejne dni, czyli 2 mandaty, które olałem, dzisiaj przyszło wezwanie, i mam się stawić 2 stycznia w celu wyjaśnienia, nie mam zamiaru się tam stawiać choćby ze względu na to że będę w górach na sylwestrze, a jeśli skierują sprawę do sądu(o ile w tym tempie zdążą) to i tak tych pieniędzy nie zobaczą bo przejmie je kasa gminna której podlegają

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Hen
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    187
    BMW
    728i E38
    Skąd
    Duchnów/WOT
    Wszystkie takie zdjecia sa nie zgodne z prawem,poniewaz organ scigajacy wymaga abysmy przyznali sie do winy, a to nie jest zgodne z jakims tam art. Ta straz wiejska musi znalezc dowody, zdjecia nimi nie sa, znalezc swiadkow i udowodnic ze to wlasnie ty kierowales czy kolega. Poszukam tego artykulu i podesle to poczytacie, ale jezeli macie dane jakiegos bambusa to czemu nie :)

Podobne wątki

  1. fotoradar w DE ...hmmm
    Przez szymong007 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-06-2011, 11:14
  2. Fotoradar przenośny brak błysku
    Przez 525d w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-10-2010, 21:05
  3. fotoradar
    Przez miglanc153 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 61
    Ostatni post / autor: 06-09-2010, 14:55
  4. Fotoradar.
    Przez ACS w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-05-2010, 22:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •