Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Nierówna praca na jednym cylindrze

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mat88
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    843
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Warszawa

    Post Nierówna praca na jednym cylindrze

    Potrzebuję waszej pomocy.
    Mój problem wygląda tak, rano zapalam i auto chodzi nie równo ale jak zaraz odpalę i ruszę to problem z nierównymi obrotami zanika. Dodatkowo wypada zapłon na 6 cylindrze i patrząc dzisiaj w korekty to na 6 cylindrze coś jest nie tak z dawkowaniem paliwa (parametr rough i na 6 cylindrze podziałka leci za skalę i jest np. !2,136 , !3,423 itp). Może to być spowodowane tym że mam LPG, którego chcę się pozbyć ?

    Nadmieniam że wszystkie cewki świece są nowe, dodatkowo na 6 cylindrze zmieniono wtryskiwacz benzynowy i nie za bardzo to daje wyników.

    Mechanik i ja rozkładamy ręce, mechanik zwala wszystko na LPG że robi zamieszanie itp. Odłączyłem jeszcze zasilanie centralki LPG i to nie bardzo dało efektu.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    222
    BMW
    bmw 740
    Skąd
    łódz
    zmierz ciśnienie stopnia sprężania na 6 cylindrze

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    93
    BMW
    e36 325 e36 320i e38 728i
    Skąd
    Prawie Nakło
    skasuj bledy odląćz ako nie wkaczaj gazu to powinno pomc o ile problem z gazem
    jak nie to problem z zasilaniem jednego garnka cisnienie na listwie do sprawdzenia, cisnienie na tloku ma byc podobne do reszty oraz sprawdź połaczenia elektroniczne cewka do kompa wyjście sygnalowe

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mat88
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    843
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Warszawa
    przez 3 dni w serwisie przejrzeli całą wiązkę i sprawdzili DME - nic nie znaleźli, więc zostaje problem z LPG (tak myślę). pomiaru kompresji nie robili bo kierownik stwierdził że to nie przy tym przebiegu...

    Problem raz jest raz nie ma, taki losowy chochlik na 6 cylindrze. ciężko złapać.
    Ostatnio edytowane przez Mat88 ; 22-10-2013 o 18:59

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    dobrze zestrojony gaz uważam ze jest ok w tym aucie, ale żeby zniwelować jego wpływ rZeczywiście odlacz aku na 20 min i przejedz 50-100 km na benzynie żeby sie ustaliły korekty długoterminowe benzyny LTFT


    to moŻe jednak poszukaj nieszczelności dolotu porzadnie tak jak ci radzilem. :P

    a to ze wypada co zaplon zawsze na jednym cylindrze lub dwóch to nie znaczy ze akurat tam jest główny problem ...mi wypadały zawsze na 5i6 tym cylindrze
    Ostatnio edytowane przez shebi ; 22-10-2013 o 21:54

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mat88
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    843
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Warszawa
    i tak chcę wywalić LPG ale odepnę aku na noc jak wsadzę dziada do garażu ;) u mnie ze szczelnością jest OK. Nawet dzisiaj uszczelniłem uszczelkę DISA i nic nie pomogło.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mat88
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    843
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Warszawa
    Pytanie techniczne:

    czy rozdzielacz podciśnienia w kolektorze (numer 5 na schemacie http://www.realoem.com/bmw/showparts...95&hg=11&fg=40) może powodować takie huśtawki jak jego uszczelki puszczają lewe powietrze ?

    z tego co wyczytałem to chyba tak: http://www.ecstuning.com/BMW-E46-323...94/PriceAlert/

    Proszę o jakąś pomocną konkluzję w rozmyślaniu.

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Mat88 Zobacz posta
    Pytanie techniczne:

    czy rozdzielacz podciśnienia w kolektorze (numer 5 na schemacie http://www.realoem.com/bmw/showparts...95&hg=11&fg=40) może powodować takie huśtawki jak jego uszczelki puszczają lewe powietrze ?

    z tego co wyczytałem to chyba tak: http://www.ecstuning.com/BMW-E46-323...94/PriceAlert/

    Proszę o jakąś pomocną konkluzję w rozmyślaniu.
    każde lewe powietrze - nie ważne gdzie i skąd - może twoj problem powodować :)

    to szczelny masz w końcu czy nie szczelny? ;)

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mat88
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    843
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Warszawa
    wygląda na to że nie do końca szczelny aczkolwiek od kilku dni nie ma jakoś problemu na 6 cylindrze (o dziwo), tylko na zimnym troszkę faluje ale zaraz ruszam delikatnie i potem troszkę łapie temp. i jedzie normalnie.


    Sytuacja plasuje się tak:
    -auto zadrżało dzisiaj na światłach jak wracałem z pracy, dojeżdżając do domku było ok.
    -uszczelniłem sobie ten mały dystrybutor podciśnienia na kolektorze(jego wejścia w kolektor), po tym zabiegu stechiometria stanęła na 1 :D
    -ale jak chciałem podjechać na młociny to po małej przegazówce i ruszeniu z miejsca wyskoczył check engine, niestety nie mogłem się już wracać po komputer ale na szczęście do młocin nie miałem daleko.
    -po powrocie zabrałem się za przeglądanie kompa, oczywiście po staremu "Verbrennung aussetzer zylinder 6" czyli wypadanie zapłonów cylinder 6.
    -zabrałem się za latarkę, lampę i oglądanie, nawet podpiąłem LPG spowrotem i ku mojemu zdziwieniu roughness w inpie na 6 cylindrze uspokoił się o.O
    -Wypiąłem LPG i zabrałem się za listwę elektryczną wtryskiwaczy rozpiąłem i oglądałem czy wszystko jest ok z kablami w środku (rzuciłem okiem tylko), następnie BARDZO MOCNO wcisnąłem listwę na miejsce i po odpaleniu auta na samej benzynie chodził jak złoto o.O

    Zauważyłem że na ostatnim połączeniu listwy elektrycznej na wtrysk nie ma takiej małej metalowej spinki, więc moim zdaniem od wibracji silnika wtryskiwacz traci zasilanie elektryczne a co za tym idzie nie podaje paliwa i jest wypadanie zapłonu.

    Zdjęcie przykładowe pochodzi ze strony blog.bavauto.com
    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 26-10-2013 o 19:42

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    93
    BMW
    e36 325 e36 320i e38 728i
    Skąd
    Prawie Nakło
    jak nie znjadziesz mam taką spinkę

Podobne wątki

  1. Nierówna praca m60b40
    Przez cinekpl w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 23-07-2017, 00:04
  2. [silnik] nierówna praca na PB
    Przez pooh w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-09-2013, 20:45
  3. Nierówna praca silnika
    Przez Kuki w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 03-09-2010, 22:38
  4. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 09-05-2010, 15:38
  5. Nierówna praca
    Przez Johny w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 07-11-2007, 19:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •