Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: [mechanika] Czy to pompa czy cos innego?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    113
    BMW
    Ex. BMW E32 730i
    Skąd
    Gliwice

    [mechanika] Czy to pompa czy cos innego?

    Witam wszystkich szanownych użytkowników forum. Jestem świeżym użytkownikiem BMW e32. Mam pewnien problem, który mam nadzieje pomożecie mi tu rozwikłać.
    Zakupiłem BMW 730i zasilana PB oraz LPG. Poprzedni uzytkownik jeździł głównie na gazie, posiadając w baku śladowe ilości paliwa. Wyraźnie było słychac głośną prace pompy paliwa. Zaraz po zakupie zatankowałem paliwa do pełna. Jeździłem przez jakiś czas na paliwie, ale nie była odczuwalna zbyt duża moc, a nawet momentami był problem z przyśpieszaniem ( nie wkrecało sie na obroty, przerywało). Dwa dni temu auto nie odpalilo. Pracowało nierówno na wolnych obrotach, a przy dodawaniu gazu dusiło sie i gasło. Po kilku próbach juz nie odpaliło. Sprawdziłem pompe paliwa i podczas przekręcania stacyjki nie było żadnego ruchu w pompie. Postanowiłem ją wymienić. Częśc mam otrzymać jutro. Dziś z ciekawości postanowiłem odpalić autko i ku mojemu zdziwieniu bez problemu odpaliło na benzynie. Czynność ta powtarzałem kilkakrotkie za każdym razem z sukcesem, zrobiłem nawet rundke po mieście ( na benzynie) i bez problemów. Coprawda przy odpaleniu zaśmierdziało solidnie benzyna, ale po chwili sie przewietrzylo i nie powtórzyło się to już. Chciałem dowiedzieć sie co to może być za usterka? czy macie koledzy jakieś podejrzenia. Pozdrawiam:)

  2. #2
    Ciekawa sprawa.
    W E32 nie ma skomplikowanego ukladu zasilania.
    Na poczatek sprawdzilbym cisnienie paliwa na listwie wtryskowej.
    Pozniej zajrzalbym w przekaznik pompy. Ta startuje dopiero podczas krecenia - dlatego jej nie slyszysz.
    Bardzo dziwne jest to, ze po odpaleniu w koncu zasmierdzialo paliwem. A nie dostaje czasem auto dwoch paliw? Na czas prob z PB zdejmij jakikolwiek kabelek z elektrozaworu LPG.
    Daj znac jak postepy - bedziemy dalej walczyc

  3. #3
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Natomiast ja proponuje najpierw -------> Dział Przedstaw Się ------------->

  4. #4
    Cytat Zamieszczone przez Anatol
    Natomiast ja proponuje najpierw -------> Dział Przedstaw Się ------------->
    Ech. Masz racje :)

  5. #5
    Początkujący Użytkownik Awatar maniek
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    47
    BMW
    e23 728i 1981
    Skąd
    DZG
    tak .... a dodatkowo sprawdz przeplywomierz ktory mogl w wyniku wystrzalu gazu sie uszkodzic i blokowac . on odpowiada za sklad mieszanki.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    366
    BMW
    E32 730i m30b30, e32 740iA 1993r
    Skąd
    Ełk
    Ja tak kiedyś miałem jeszcze przed "śmiercią pompy" :) Czasami palił czasami nie. Winny okazał sie przekaźnik od pompy. Czasami działał a czasami nie.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    113
    BMW
    Ex. BMW E32 730i
    Skąd
    Gliwice
    Z racji wyjazdu w dalsza trasę, postanowiłem oddać autko w ręce fachowca. Pod moją nieobecność ( a będzie to prawie tydzień) mechanik przejrzy wszystko dokładnie i zdiagnozuje oraz naprawi usterkę, bądź usterki. Jak tylko dowiem się co było grane od razu napisze co i jak. Mam tylko jeszcze jeden malutki problemik dotyczący ogrzewania. Mianowicie nie działa jak powinno. Siła nawiewu działa OK, problem dotyczy temperatury oraz kierunku nawiewu. Jest dostępne albo powietrze b. cieple albo zimne ( w aucie jest klimatyzacja dwu strefowa). Manewrowanie pokrętłami po mojej stronie lub po stronie pasażera zasadniczo nic nie zmienia, nie można sobie ustawić nazwijmy to średniej temperatury. Kolejnym problemem jest to ze obojętnie czy jest to, że powietrze wieje tylko z mojej strony i na szybę. Jakiekolwiek zmiany na konsoli (włącznie przycisków nawiewu po stronie pasażera) nic nie zmieniają. nawet zamkniecie nawiewu po mojej stronie nie powoduje włączenia nawiewu na stronę pasażera, a z tylu leci cały czas delikatnie tylko zimne powietrze. Czy macie może koledzy pomysł co to się dzieje? i jak z tym walczyć?

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    21
    Może to panel szwankuje??

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    111
    BMW
    E38 740
    Skąd
    Katowice
    a na nogi Ci nic nie wieje??
    nawet jak poczekasz trochę z na maxa ustawionym nawiewem, wszystkimi wylotami otwartymi i opcją że ma wiać wszędzie nic się nie zmienia??
    z panela na środku Ci wieje??
    - może sterownik klimy umarł
    - może panel
    - z tego co czytałem kiedyś jakby to były elektrozawory to waliłoby cały czas ciepły(więc odpada)
    - są jeszcze takie silniczki do otwierania klap nawiewów, ale wątpię żeby większość nagle umarła

    zacznij od 2 pierwszych opcji

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •