Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 42

Wątek: OC automatyczne odnowienie - rezygnacja

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Ventola
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    403
    BMW
    e38 740iA (m62b44)
    Skąd
    W-wa

    Post OC automatyczne odnowienie - rezygnacja

    Na okres do 29.10 jest zawarta stara polisa, a ubezpieczyciel na 14 dni przed jej końcem przesyła nową polisę (automatyczne przedłużenie). W ten oto sposób uniemożliwiono mi skuteczne wypowiedzenie starej polisy. Co w tej sytuacji mogę zrobić? Wypowiedzieć nową, automatycznie przedłużoną polisę, czy tylko starą?
    Prowadzę swoje życie, a nie BMW ...

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar PaweliGosia
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    454
    BMW
    S8 D2, W221 S500
    Skąd
    Bydgoszcz
    to stary numer firm ubezpieczeniowych - starą może nawet wycofać 10dni po terminie a oni naliczą Ci tylko oc za okres 10 dni

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar Roobs
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    1,433
    BMW
    E65 740D, E71- X6
    Skąd
    Wrocław
    Zakładam że masz w umowie OC okres wypowiedzenia, sprawdź. Jak jest zapis że możesz wypowiedzieć w ostatnim dniu to mimo przesłania "przedłużki" wypowiadasz i zawierasz nową polisę.

  4. #4
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Przedstawiasz w starej ubezpieczalni nową polisę z innej i anulują u siebie polisę jaką przedłużyli.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar PaweliGosia
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    454
    BMW
    S8 D2, W221 S500
    Skąd
    Bydgoszcz
    Jeśli wypowiesz umowę przed jej końcem to logiczne że na ten sam dzień musisz mieć już oc np w innej firmie. Wysyłasz poleconym prośbę o wypowiedzenie i sprawa wyjaśniona. To co dostałeś pocztą jest nic nie warte!
    Nawet jeśli tak jak pisałem wyżej spóźnisz się z wycofaniem o kilka dni i kupisz oc w innej firmie to w starej będziesz miał dopłatę za tych kilka spóźnionych dni. Innej opcji nie ma.
    Mam kilka aut, w tym dostawcze i zawsze mam chociaż z jednym spóźnienie bo wyleci mi z głowy.sprawę przerabiałem wielokrotnie

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BartekMW75
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    300
    BMW
    E38 730 D 1999 r M57 BIARRITZBLAU METALLIC...EX: E39 525 TDS, E39 530D, E30 325i
    Skąd
    Siedlce/W-wa
    wystarczy ze 1 dzień przed końcem starej polisy OC ( w Twoim przypadku najpóźniej 28.10 ) wypowiesz ją i wyślesz wypowiedzenie..nie musisz ( ale lepiej wyślij ) im wysyłać kopii nowej polisy z innego towarzystwa..jezeli tego nie zrobisz nastąpi automatyczna kontynuacja..
    gdyby Pan Bóg preferował przedni napęd chodzilibyśmy na rękach...
    nigdy nie jedz szybciej niż twój anioł stróż potrafi latać...


    Witam! Prosze pomniejszyc fotke poprzednia w sygnaturze, niestety byla zbyt duza!!! Admin

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar MC1
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    1,584
    BMW
    Ex - E 36 325i coupe, E 39 530D individual, teraz E 65 730D
    Skąd
    Otwock
    Koledzy WAŻNE!!!!!! Chcę Wam wyjaśnić..... Zmieniło się prawo ubezpieczeniowe!!!!!! Kiedyś umowę ubezpieczenia OC trzeba było wymówić przynajmniej na dzień przed wygaśnięciem polisy, jeżeli tego nie zrobilismy ubezpieczenie przedlużało się automatycznie i nic nie można było zrobić. TERAZ nic nie trzeba wypowiadać a ubezpieczenie kończy się z datą wygaśnięcia polisy i to my decydujemy czy chcemy ją przedłużyć czy nie i zawrzeć z innym ubezpieczycielem....Tak teraz jest. Pzdr.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BartekMW75
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    300
    BMW
    E38 730 D 1999 r M57 BIARRITZBLAU METALLIC...EX: E39 525 TDS, E39 530D, E30 325i
    Skąd
    Siedlce/W-wa
    Cytat Zamieszczone przez MC1 Zobacz posta
    Koledzy WAŻNE!!!!!! Chcę Wam wyjaśnić..... Zmieniło się prawo ubezpieczeniowe!!!!!! Kiedyś umowę ubezpieczenia OC trzeba było wymówić przynajmniej na dzień przed wygaśnięciem polisy, jeżeli tego nie zrobilismy ubezpieczenie przedlużało się automatycznie i nic nie można było zrobić. TERAZ nic nie trzeba wypowiadać a ubezpieczenie kończy się z datą wygaśnięcia polisy i to my decydujemy czy chcemy ją przedłużyć czy nie i zawrzeć z innym ubezpieczycielem....Tak teraz jest. Pzdr.
    hmm...od kiedy się zmieniło MC1? jeszcze w sierpniu na pewno było tak jak pisze bo do września pracowałem w ubezpieczeniach..tak jak piszesz jest zgadza sie ale nie w przypadku polisy obowiązkowej jaka jest OC..
    gdyby Pan Bóg preferował przedni napęd chodzilibyśmy na rękach...
    nigdy nie jedz szybciej niż twój anioł stróż potrafi latać...


    Witam! Prosze pomniejszyc fotke poprzednia w sygnaturze, niestety byla zbyt duza!!! Admin

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar MC1
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    1,584
    BMW
    Ex - E 36 325i coupe, E 39 530D individual, teraz E 65 730D
    Skąd
    Otwock
    Tak jest już od jakiegoś czasu, nie pamiętam od kiedy ale wydaje mi się że znacznie dłużej niż od sierpnia. Mi też się we wrześniu kończyła polisa no i oczywiście ubezpieczyciel niemalże straszyl mnie że muszę podpisać z nimi bo jak nie to hohoho. A ja poprostu nie odpisałem i już. Umowę podpisałem z innym ubezpieczycielem na lepszych warunkach. Sprawdziłem od lutego 2013r.Żeby nie tłumacyć wkleję link http://rankomat.pl/aktualnosci/zmian...ezpieczeniu-oc.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BartekMW75
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    300
    BMW
    E38 730 D 1999 r M57 BIARRITZBLAU METALLIC...EX: E39 525 TDS, E39 530D, E30 325i
    Skąd
    Siedlce/W-wa
    dzieki MC1 za link..reasumujac jeśli kolego ubezpieczałes sam to auto rok temu to musisz jeszcze w tym roku wypowiedziec ta polisę minimum jeden dzień przed zakończeniem polisy ( data nadania na poczcie jest uważana za dzień wpłynięcia dokumentu do ubezpieczyciela )..za rok ta która teraz zawrzesz wygaśnie automatycznie..
    gdyby Pan Bóg preferował przedni napęd chodzilibyśmy na rękach...
    nigdy nie jedz szybciej niż twój anioł stróż potrafi latać...


    Witam! Prosze pomniejszyc fotke poprzednia w sygnaturze, niestety byla zbyt duza!!! Admin

Podobne wątki

  1. automatyczne kierunki
    Przez kamiltar w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-07-2009, 23:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •