Witam zakupiłem bmw e32 750 91r więc trzeba dołączyć do forum a u was przynajmniej coś się dzieje i sporo ludzi uczestniczy aktywnie a na innych cisza .

Teraz coś o aucie;

kolor brokatrot-metallic ,
skóra kremowa w ładnym stanie włącznie z tunelem naprawde klasa
gwizdki w dzwiach przy lusterkach ori
silnik odmalowany
zaciski 4tłoczkowe nowe tarcze klocki przód tył
nowe amory tył niestety nie chydro naprawde ciekawy egzemplarz.


Teraz minusy
auto kupiłem uszkodzone nie chodziła połowa silnika i poprzedni wlaściciel poddał się [kiepscy mechanicy wydoili go z kasy]
wymienili wszystkie uszczelki z góry silnika , kable na niechodzącej stronie , wszystkie świece , podmieniali czujniki wału , cewki a nie sprawdzili podstawowej sprawy [była iskra , sprężanie też czyli na logikę brak paliwa] no i sprawa w 2 godziny się wyjaśniła pompa podmieniona i 12 pracuje na wszystkich.
Ale do pełni szczęścia brakuje pełnego otwarcia przepustnic poczytałem i posprawdzałem:
Kontrolka eml zachowuje się prawidłowo
brak błedów sprawdzone na 2 komp
podmieniony licznik
sprawdzone napięcia na przepustnicach
wyczyszczone przepustnice a one dalej otwierają 1/3

i jusz brak pomysłów. Jeszcze jedno wcześniejsi . Mechaniory urwali jeden przewód znajdujący sie w listwie wtryskiwaczy kolor jasny niebieski. Poprułem wiązki żeby go znaleść i nic.wychodzi z 11 pina złącza po lewej stronie pierwszego od szyby i idzie do listwy w listwie orginalne połaczenie i wraca ale gdzie, na przewodzie napięcie 11,5v.



Może ktoś pomoze