Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: BlowOff

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne

    Post BlowOff

    Cześć zaturbiam małe gónwo dla jaj i najdroższym elementem bedzie bov ma ktoś na sprzedaż firmówkę, lub ma więdzę na temat sprawowania się z tanich klonów blow typu "hks style" albo GREDDY?
    Instalke będę tworzył sam z burzetowych podzespołów bez ingerencji w silnik bo nie jest to auto ani silnik wyszukany, doładowanie na niewielkim poziomie w celu spradzenia co się będzie działo na turbo. Jak sie rozleci to trudno.
    Turbina prawdopodobnie będzie Garret z Audi B4

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar PaweliGosia
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    454
    BMW
    S8 D2, W221 S500
    Skąd
    Bydgoszcz
    ciekawa sprawa, też się tym jaram i powoli przykładam do takiego zabiegu. Jaki silnik uturbiasz? Kolektor bedziesz robił sam? Smarowanie z filtra?
    http://performance.k64.pl/

    poszukaj u tego gościa, konkretna osoba z streetracing.pl z mega mocnym e36;)

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    Smarowanie myślę na adapter z czujnika ciśnienia, Silnik to bedzie albo uno 1.4 albo peugeot 1.1 Regulacja na LPG.

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    turbij M30B35 a nie jakieś gówno :)

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    Kolektro naturalnie ukleje sam :)
    M30 nie wolno :P M30 dostanie barany Schmiedermann'a na które zbieram, napaliłem się na kompresor do niej na sprzęgle elektomagnetycznym podpiętym pod przycisk S na skrzyni biegów, Ale szkoda mi auta i tak przecież ciśnie jak złoto ; )

    Z uniakiem gorzej bo kolektor ma flansze 4-2 i trzeba by zrobić jeszcze krótką 2-1 i dopiero adapter pod turbine do tego kolektor i silnik w trudnym miejscu bo przy ścianie grodziowej,
    Z 1.1 peugeota o wiele latwiej kolektor 4-1 do tego ładny dostęp bo jest od przodu przy chłodnicy i jest sporo miejsca jeszcze.
    Ale temat jest taki że pega nie mam i nie wiem czy będę miał a po drugie mama z tatą by płakali że bym im się zepsuł silnik.
    Dlatego uniak jest mój i zrobie z nim co chce ale z drugiej strony zachodu o 100 razy wiecej bo trudny dostęp i głupi kolektor.
    Ostatnio edytowane przez ManiacDrifting ; 16-10-2013 o 19:26

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar PaweliGosia
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    454
    BMW
    S8 D2, W221 S500
    Skąd
    Bydgoszcz
    masz w uno identyczny kolektor?http://allegro.pl/fiat-uno-kolektor-...634132756.html
    może od Uno Turbo 1.4 jeśli by pasował, ale czy to osiągalne?
    Ostatnio edytowane przez PaweliGosia ; 16-10-2013 o 19:54

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    nie wiem czy on jest w 1 bo z góry ciężko poznać mam taki http://allegro.pl/kolektor-wydechowy...559997093.html Oryginalne turbo ma strasznie gówniany nie wydajny kolektor szeregowy to znaczy naprzyklad taki jak w w124 2.5D Kolektor tego typu jest tak bardzo niewydajny że nawet żadne działanie matematycznie nie może tego pokazać.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kubcikus
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    496
    BMW
    e32 740iA / e38 740iA
    Skąd
    Opole
    Ja coraz bardziej myślę nad kompresorem do M30B35, z racji iż mam drugi taki silnik w zanadrzu, chciałbym wykonac taki zabieg ;D słyszałem już na własne uszy, jak pięknie mruczy taki kompresor :) i się tak rozmarzyłem :)

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    Kompressor zamontowany subtelnie bez zbędnych modów żeby auto wyglądało zwyczajnie to super sprawa, nie musi też bardzo podnosić osiągów wzrost mocy 30-40 koni i poprawa elastycznosci była by super bez zbytniego obciążenia dla jednostki.
    Ja do swojej też bym chciał ale to już było by za wiele zmienione w stosunku do oryginału i to auto by straciło charakter a tego nie chce.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kecaj
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    903
    BMW
    E32 730i M60B30 '94, E36 328i Coupe '95, E34 520i Touring '96
    Skąd
    Ożarowice
    Kolega jeździł ponad rok Golfem Mk2 1,8 z dołożonym własnoręcznie kompresorem z Mercedesa jakiegoś. Wszyscy mówiliśmy mu żeby silnik podlał, bo ma za ubogą mieszankę, słuchać nie chciał, dwa tłoki się w końcu stopiły. Ale szał był, zwłaszcza dźwięk miał nieziemski :D
    Dla zabawy całkiem spoko rzecz, ale nie w BMW, chyba że do sportu, a nie do zwykłej jazdy.

    Nikt nie będzie mi mówił, jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
    3x BMW, 2x Mercedes-Benz, Alfa Romeo, Audi, Skoda, Hyundai, Peugeot - ponad podziałami jeśli chodzi o marki.
    E32 730i V8 '94 Calypsorot Metallic

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •