Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Zapalające się awaryjne światła e32 735iA 1990 oraz sygnał z OBC.

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar JustBringIt#
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    443
    BMW
    E38 728iA 99'
    Skąd
    OP

    Post Zapalające się awaryjne światła e32 735iA 1990 oraz sygnał z OBC.

    Witam, w mojej e32 od zawsze był taki pewien problem... A mianowicie po odpaleniu samochodu, odjechaniu, czasami (nie zawsze, nie ma reguły) włącza się jakiś silniczek czegoś i awaryjne (trzeba 2 razy nacisnąć przycisk awaryjnych, żeby zgasły). Napięcie jest w porządku, zresztą alternator jest zregenerowany w pełni, tylko obudowa została stara... W wersji wyposażenia mam taką pozycję "silniejsze zasilanie prądem". Zauważyłem również, że gdy się same nie zapalą, to np. włączę wycieraczki, lub uchylę szyberdach i awaryjne się włączają... Akumulator jest nowy (pół roczny) także to też nie od tego... Czy macie jakieś propozycje jak to rozwiązać ? Od razu mówię, że jestem zielony jeżeli chodzi o elektrykę - elektronikę... Planuję podpiąć go pod kompa w najbliższym czasie, ale póki co chciałbym wszystkie pierdoły związane z elektryką porobić, (jakieś drobiazgi typu czujnik temp zewnętrznej).

    Drugi zaś problem to jakoś od 8 miesięcy po odpaleniu, jak i po zgaszeniu ten głośniczek od OBC daje dziwny sygnał (pika). Nie wiem jakby wam to określić - 3x-3x-3x i cichnie... Postaram się to nagrać i wrzucić tutaj nagranie.


    Póki jeszcze nie sprzedałem to chcę porobić to co jest do zrobienia... Po co ma się ktoś męczyć później z jakimiś pierdółkami...

    Pozdrawiam.

  2. #2
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,652
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Poczytaj TUTAJ nt. twojego pierwszego kłopotu. Może będzie to samo.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar JustBringIt#
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    443
    BMW
    E38 728iA 99'
    Skąd
    OP
    Z artykułu wynika, że ten przekaźnik (problem forumowicza Klikers - prawie identyczny jak u mnie). W takim razie zamawiam ten przekaźnik. Tylko jak on wygląda, ten " Control Crash Module " ? :D

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marcin-e32
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    557
    BMW
    E32 '92 735i
    Skąd
    Poznań
    http://allegro.pl/e32-e34-e36-przeka...619864612.html

    Tutaj masz przekaźniki, ten Crash Control Geber to jest ten brązowy, na górze po lewej. U mnie już prawie rok po wymianie i problem jak do tej pory nie wystąpił ponownie.
    --------------
    Pozdrawiam,
    Marcin

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar JustBringIt#
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    443
    BMW
    E38 728iA 99'
    Skąd
    OP
    Z tym, że to jest ten duży czy ten mały brązowy ?

    edit: okey już wiem który to jest... kupię go i zobaczę czy się poprawi


    A tymczasem wysiadło podświetlenie zegarów, tablicy i podświetlenie do osłonek tych wewnętrznych przeciwsłonecznych... Wymieniłem dziś przekaźnik świateł, bo mój był dość sfatygowany i nic... ;/ Co to może być ?
    Ostatnio edytowane przez JustBringIt# ; 15-10-2013 o 19:14

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar JustBringIt#
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    443
    BMW
    E38 728iA 99'
    Skąd
    OP
    do tego kiedyś miałem tak, że wysiadły mi na jakiś czas światła postojowe WSZYSTKIE, potem światła postojowe zaczęły działać a wysiadło to co napisałem wyżej... I zupełnie nie wiem co może być tego przyczyną, żaróweczki nie są spalone, bo były wymieniane prawie wszystkie... Podejrzewam, że może być za to odpowiedzialny moduł świateł LKM, co o tym sądzicie ?

  7. #7
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,652
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Ja bym Ci radził usiąść na spokojnie i poczytać forum.
    Większość zagadnień była już omawiana i można trafić na ich rozwiązania.
    Sprawdzałeś bezpiecznik na przewodzie od aku, bo zakładam, że historie typu bezpieczniki zostały sprawdzone? Zobacz ten TEMAT.
    Jeżeli to nie to, napisz co dokładnie nie działa, włącznie ze sprawdzeniem takich rzeczy jak m.in. oświetlenie schowka pasażera, czy podświetlenie i działanie gniazda zapalniczki.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar JustBringIt#
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    443
    BMW
    E38 728iA 99'
    Skąd
    OP
    Yaz, nie wiem jak ty to wynajdujesz :D ja jakoś szukam po googlach i forum itp itd i nie mogę znaleźć... ;/ W każdym razie, widzę, że w artykule który podałeś jest wzmianka o "BEZPIECZNIKU NA PRZEWODZIE OD AKUMULATORA", czy mógłbyś wrzucić zdjęcie jak on wygląda ? Bo mam pewny "trop" :D

    Tzn nie wiem czy się zrozumieliśmy, i czy o to samo chodzi nam, w każdym razie ja miałem kiedyś (na zerwanym przewodzie) jakiś taki mini hmm... przekaźnik- komputerek z niebieską kontrolką tam obok akumulatora... nie wiedziałem nigdy od czego to jest, czy to nie jest ten bezpiecznik ?
    Ostatnio edytowane przez JustBringIt# ; 15-10-2013 o 22:45

  9. #9
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,652
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Cytat Zamieszczone przez JustBringIt# Zobacz posta
    Yaz, nie wiem jak ty to wynajdujesz :D ...
    Ja po prostu mam najnowszą wersję internetu zgraną na płytę ;)
    Cytat Zamieszczone przez JustBringIt# Zobacz posta
    ...W każdym razie, widzę, że w artykule który podałeś jest wzmianka o "BEZPIECZNIKU NA PRZEWODZIE OD AKUMULATORA", czy mógłbyś wrzucić zdjęcie jak on wygląda ? Bo mam pewny "trop" :D
    TUTAJ jest pokazane gdzie jest i jak wygląda taki bezpiecznik. To jest jak niektórzy mówią blaszka odziana najczęściej w czarną tulejkę.
    Cytat Zamieszczone przez JustBringIt# Zobacz posta
    ...przekaźnik- komputerek z niebieską kontrolką tam obok akumulatora... nie wiedziałem nigdy od czego to jest, czy to nie jest ten bezpiecznik ?
    Wrzuć zdjęcie tego przekaźnika to ocenimy.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar JustBringIt#
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    443
    BMW
    E38 728iA 99'
    Skąd
    OP
    właśnie problem w tym, że go nie mam, gdzieś go położyłem i odszedł w zapomnienie ;/ Szukałem po allegro i nic takiego nie znalazłem ;/. Jak jest po prawej stronie przewód do akumulatora, to tam z prawej wychodzi dodatkowy cienki przewodzik i to coś było podpięte pod ten przewód, taki jakby mini komputerek czarny z niebieską kontrolką na górze... Wieczorem napiszę czy w ogóle mam ten bezpiecznik o którym mówiłeś.

Podobne wątki

  1. [elektryka] Światła awaryjne same się włączają
    Przez Marcin-e32 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 08-06-2022, 17:36
  2. [E32] Czy da się zamontować OBC do E32?
    Przez koNik_N w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 12-03-2014, 09:14
  3. [wnętrze] Jak wymontować listwy drewniane przy kierownicy oraz z tunelu ? e32 735iA
    Przez JustBringIt# w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-10-2013, 13:45
  4. [ elektryka] Problem światła awaryjne i wycieraczki
    Przez orzechopcja w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-12-2011, 11:27
  5. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-03-2010, 12:24

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •