Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: [audio] e38 audio inaczej niż standardowo?

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    11
    BMW
    e65
    Skąd
    Leszno

    [audio] e38 audio inaczej niż standardowo?

    witam
    orientuje sie ktoś może czy da sie sygnał audio podpiąc inaczej niż przez tuner telewizyjny?
    Chodzi mi o to ze dzwięk z tunera jest dużo słabszy niz np z radia czy zmieniarki. Próbowałem sie podpiąc pod zmeniarke ale nie udało mi sie.. znalazłem wyjscia audio ze zmieniarki ale chyba przekazyje ona dzwiek inaczej. Myslałem nad podłączeniem dvd - obraz jako z kamery cofania a audio ze zmieniarki (nie udało sie) lub przez transmiter fm (ostatecznosć)
    Ma ktoś jakiś pomysl jak podpiąć audio aby jakość była taka jak z radia/zmieniarki?
    Mam 750il z roku 95 wzmacniacz z DSP + navi MK1

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    400
    dzwiek z DSP to ciezka sprawa ;-) sam to przerabialem.. jest taki myk ze nawet nie mozna wymienic radia:P bo nic nie gra:)

    ale! podpiac dzwiek nie jest tak trudno, gdy zostawisz ori radio :) wystarczy na kostce znalesc kable idace od radia do glosnikow i tam wpiac dodatkowe zrodlo audio :)

    tylko mowie. trzeba miec wszystko podlaczone!:)

    PS. ja mam kasete z kablem i nie narzekam. chociaz chyba wezme transmiter kupie.. bo troche lepszy dzwiek :) nie narzekam:P bo jak chcialbym nowe radio itp to cala instalacje trzeba robic od nowa:P a tego mi sie nie chce :)

  3. #3
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    W e38 z 1995 roku nie ma mozliwosci wpiecia dzwieku w stereo (sygnal przez modul TV jest mono).

    Gdybys przeskoczyl na min. MK2 + Tuner TV do MK2 - mozna to zrobic za pomocy odpowiedniego modulu ktory trzeba wlutowac do Tunera TV.

    Mozne tez przeskoczyc na lepszy modul radia BM54 - ma on ori wejscie stereo AUX trzeba tylko wyprowadzic kabel.

    BM54 byl montowany jak sie nie myle od 2000 roku.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    11
    BMW
    e65
    Skąd
    Leszno
    mam tuner z '99 roku chyba MK2 nie ma dodatkowych wejść. chce podłaczyć dvd ale nei przez orginalne wejście do tunera bo jakość dzwięku jest znacznie słabsza niz radio (na tunerze nie ma praktycznie basu) kupie najpierw transmiter i zobacze jakie bedą efekty..
    bede jeszcze próbował podpiąc sie jakoś pod radio... dzwieku stereo nie potrzebuje ma być bas :) moje 750 jest wyposazone w basowe głosniki i radio gra naprawde fajnie... tuner tv nie :)

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    400
    wszystkie DSP maja bassowe glosniki.. ale czy graja fajnie to kwestia gustu ;] dla mnie dzwiek w takim aucie jak 7er powinien byc lepszy. Audi z systemem dzwieku BOSE jest o niebo lepsza pod katem muzycznym:)

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    380
    BMW
    740
    Skąd
    wawa
    Ostatni porownywalem audio w e38 z dsp z 99r i audi s8 z 99r no i powiem ze audi niema szans

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    11
    BMW
    e65
    Skąd
    Leszno
    w bmw naprawde fajnie gra tylko LOGIC 7 np z e60 a reszta słabo... mam w a4 cabrio BOSE i tez jest nieporównywalnie lepszy niz DSP z 750..

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    400
    mario7: nie wiem czy jest roznica miedzy rokiem 96 a 99 w bmw. ale mam chyba juz pelna opcje muzyki w e38 i to po prostu kaszanka. przede wszystkim niskich basow nie ma praktycznie nic, a dzwiek nie jest wyrazisty.

    nie wiem jaka audi patrzyles. ale jesli miala system BOSE ( a chyba nie wszystkie to mialy ) to napewno o niebo lepiej grala. wiadomo - dzwiek - rzecz gustu. w audi system BOSE pozwala na dosc czysty dzwiek, z dosc ladnym - jak na standard - bass'em.

    ps. i podkresle, ze nie jestem fanem zabudowy bagaznikow celem uzyskania mocnych niskich tonow ;) wyroslem chyba z tego :P

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    380
    BMW
    740
    Skąd
    wawa
    Porownywane audi S8 raczej niebylo wyposazona w audio BOSE moze dlatego zagralo gozej ale to tylko moje zdanie poniewaz nie jestem melomanem ani znawca sprzetu audio

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    26

    Rozwiazanie problemu

    Witajcie
    Kiedys robilem taki projekt bylo to kilka lat temu wiem ze byl tam systam MK1

    rozwiazalem to tak


    Wyszukalem w kablach od zmieniarki kable sygnalowe L.P i ponoc masa (to najwiekszy problem w tym ukladzie) Przeciolem te kable wlazylem specialne transformatorki do galwanicznego odseparowania masy przekazniczki i sterowanie z przodu CD IN i przelacznik do przelaczania zrodla (jedyna wada to ze na wyswietlaczu wyswietla sie menu do obslugi znieniarki)


    Z tego co pamietam takie transformatorki sa w cztms takim reszta elektroniki poszla do kibla tylko same transformatorki trzeba miec

    http://www.allegro.pl/item488396869_...zmacniacz.html
    [/code]
    LOS BANDITOS BMW TEAM

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •