Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Diesel proszę o porady

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    213
    BMW
    730d E65
    Skąd
    Zielona Góra

    Post Diesel proszę o porady

    Witam.

    Jako że E65 to mój pierwszy w życiu diesel to chciałbym prosić o poradę. Jakich obrotów nie należy przekraczać na zimnym silniku? Niestety nie wyświetla mi się żadna informacja o temp silnika (płynu lub oleju) i nie wiem kiedy można go już normalnie traktować. Czy jest możliwość aby w BC sprawdzić temperatury? Jak dbać o turbinę to wiem bo miałem benzynę w turbo. Swoją 7er jeżdżę głównie po mieście małe dystane więc chciałbym kilka porad od Was uzyskać.CO jeszcze powiniennem wiedzieć jak traktować diesla? Z góry dzięki a jeżeli temat był to proszę mój usunąć, chociaż szukałem i nie znalazłem. :-)


    ps. Proszę o wyrozumiałość.
    Ostatnio edytowane przez mysza ; 14-10-2013 o 11:53

  2. #2
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna

    Post

    Witam. Możesz podjechac do kogoś kumatego to ustawi Ci pasek od nagrzania silnika. W momencie w którym go nie posiadasz, w zimne dni musisz autko rozgrzać 'na oko'. Pierwsze km, pokonaj spokojnie potem wyczujesz kiedy motor osiągnął dobrą temp i możesz dać trochę więcej mocy. Co do sprawdzenia temp. cieczy wchodzisz w ukryte menu, odblokowujesz je wpisując sumę cyfr z vin i tam masz opcje jej sprawdzenia- to tak w skrócie. O tym żeby po ostrej jeździe nie gasić auta od razu to chyba wiesz? Lepiej aby dieselek popykał sobie jeszcze kilka sek i dopiero potem gasisz aby turbinka nie dostała po 'dupie'.

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    213
    BMW
    730d E65
    Skąd
    Zielona Góra
    Jakub dzięki za infro. Jeżeli chodzi o studzenie turbiny to wiem co i jak robić ( miałem eclipse turbo przez 5 lat )Czy możesz mi powiedzieć jak wejść w to ukryte menu? A co do paska od nagrzania silnika nie wiem czy ktoś jest na tyle kumaty w mojej okolicy, muszę zaciągnąć języka kto by mi to zrobił. Ja do pracy mam niecałe 3 km więc za daleko też nie mam :-)
    Ostatnio edytowane przez mysza ; 15-10-2013 o 06:19

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar MC1
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    1,584
    BMW
    Ex - E 36 325i coupe, E 39 530D individual, teraz E 65 730D
    Skąd
    Otwock
    Mysza 3 km to nie dużo, szczególnie w zimie przy ekstremalnych mrozach - 20 itd. Jakub ma rację to tak na oko lub słuch trzeba wyczuć. Jednak wydaje mi się że tak po pięciu minutach spokojnej jazdy można już korzystać normalnie z Buni. Poza tym przy automacie sama będzie Ci przerzucała biegi i jak nie będziesz wciskał w podłogę tylko normalnie i delikatnie dodawał gazu to przy ok 2 tys obrotów będzie zmiana na wyższy bieg. Generalnie to spoko zobaczysz jak szybko to sam wyczujesz.

  5. #5
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Jeśli 3 km przez Zieloną i trafisz na wszystkie zielone światła to raczej przez całą droge będziesz miał jeszcze silnik nie dogrzany. Co do ukrytego menu : wciskasz guzik na zegarach , wpierw się pojawi ABS potem normalne menu a jak przytrzymasz jeszcze dłużej to wskoczy 2 menu. Tam szukasz opcji wciskając ten sam guzik : unlock , klikasz na to i wklikujesz sumę cyfr z vin. Tam masz już kilkanaście opcji do sprawdzenia, wyszukujesz temp. silnika -ja mam po ang. ustawione nie wiem jak u Ciebie.

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    117
    BMW
    e38
    Skąd
    Zielona Góra
    Cytat Zamieszczone przez mysza Zobacz posta
    Jakub dzięki za infro. Jeżeli chodzi o studzenie turbiny to wiem co i jak robić ( miałem eclipse turbo przez 2 lat )Czy możesz mi powiedzieć jak wejść w to ukryte menu? A co do paska od nagrzania silnika nie wiem czy ktoś jest na tyle kumaty w mojej okolicy, muszę zaciągnąć języka kto by mi to zrobił. Ja do pracy mam niecałe 3 km więc za daleko też nie mam :-)
    Koleś w Chynowie jest bardzo kumaty:) oczywiście ceny ma też 'kumate', ale moim zdaniem warto!

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    213
    BMW
    730d E65
    Skąd
    Zielona Góra
    to ten jadąc w stronę sulechowa po lewej stronie?

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    117
    BMW
    e38
    Skąd
    Zielona Góra

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar PaweliGosia
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    454
    BMW
    S8 D2, W221 S500
    Skąd
    Bydgoszcz
    Garażujesz auto? Jeśli nie to w życiu w zimie nie rozgrzejesz diesla na tych 3km. Są różne szkoły jazdy autem odpalonym po nocy/zimnym. Jedna mówi aby od razu spokojnie ruszać i jechać na niskich obrotach. Ja dla świętego spokoju każdym autem jednak czekam dłuższą chwilę zanim ruszę

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar euro_tuned
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,535
    BMW
    F02 750Li xDrive
    Skąd
    Kraków
    Na postoju dlugo nie rozgrzejesz motoru. Powoli przyspieszać bez szaleństwa i będzie ok. Tylko znowu nie w drugą stronę żeby ruszać jak wóz z węglem bo to nie o to chodzi.

Podobne wątki

  1. E39 R6- prośba o porady i opinie
    Przez Jey w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 21-04-2013, 19:41
  2. Szukam porady - rozwód
    Przez tuczi77 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23-04-2011, 18:15
  3. Automat porady....
    Przez erni782 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 19-09-2008, 10:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •