Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: Opony na zimę

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    48
    BMW
    745i 2003
    Skąd
    Bartoszyce

    Post Opony na zimę

    Proszę o jakieś opinie na temat opon zimowych . Mam felgi 17 , poradzcie jaką markę wybrac może propozycje rozmiaru. Mam troche obawy tył napęd, troszkę kucyków e65 745i, no i zapowiadają że bedzie lekko padało w zimę ;)
    Jedyne doświadczenie z tylnym napedem i zimą to omega 136 KM - tylko tam to połowa koni była na emeryturze.
    Do tej pory jeździełem przednionapedowymi autami. Wiem że opony są baaaardzo ważne.

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar MC1
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    1,584
    BMW
    Ex - E 36 325i coupe, E 39 530D individual, teraz E 65 730D
    Skąd
    Otwock
    Posluchaj właśnie przerabiałem ten temat też założyłem wątek na forum. Wszystko zależy od kasy jaką masz. Najprościej byłoby napisać kupuj nowe klasy premium i już...Także powiedz jaki masz budżet, czy tylko nowe czy używki wchodzą w grę a spróbuję Ci pomóc :-)

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    48
    BMW
    745i 2003
    Skąd
    Bartoszyce
    chciałbym nowe kupić, budżet wiadomo jak najmniej ale wiem że trzeba przeznaczyć 2-3 tysie żeby działały. Mam w domu Renault Espace i założyłem fuldę - też 17tki, i fajnie jeżdżą. Teraz na lato w mojej BMW mam jakieś wynalazki 19 - poprzednik zaoszczędził tysiaka a hałasują że hej.

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar Roobs
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    1,433
    BMW
    E65 740D, E71- X6
    Skąd
    Wrocław
    Masz jeszcze z miesiąc czasu, bez emocji do zakupu. Szperaj po allegro może trafisz coś, czasami ktoś ma 2 sztuki idealne za dobre pieniądze. Do tego dokupisz dokładając niewiele 2 nowe takie same oponki. Używki zimowej nie kupuj poniżej 6mm bieżnika jak ma to być więcej jak jeden sezon.

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar MC1
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    1,584
    BMW
    Ex - E 36 325i coupe, E 39 530D individual, teraz E 65 730D
    Skąd
    Otwock
    Cytat Zamieszczone przez fajfer_131 Zobacz posta
    chciałbym nowe kupić, budżet wiadomo jak najmniej ale wiem że trzeba przeznaczyć 2-3 tysie żeby działały. Mam w domu Renault Espace i założyłem fuldę - też 17tki, i fajnie jeżdżą. Teraz na lato w mojej BMW mam jakieś wynalazki 19 - poprzednik zaoszczędził tysiaka a hałasują że hej.
    Ok, a więc tak. Zacznijmy od rozmiaru (pewnie wiesz ale...) 225/60/17 lub 245/55/17 to właściwe, co ciekawe rozmiar 235/55/17 nie występuje jako homologowany przez BMW więc odpada bo w razie W ubezpieczyciel może zakwestionować że rozmiar opony był bez homologacji i będzie robil kłopoty z wypłatą odszkodowania(info od wulkanizatorów), chinczyki odpadają kategorycznie!!!!

    A teraz żeby się za bardzo nie rozpisywać napiszę tak w skrócie: można kupić tzw opony budżetowe czyli Fulda, Barum i tym podobne (nie mylić z Chinolami) ale może się okazać że nie dają sobie rady z masą oraz momentem obrotowym samochodu i będziesz nie zadowolony (notabene wulkanizatorzy mówili że woleli by bardzo dobrą używkę niż nową oponę budżetową).

    Nowe klasy premium najlepszy wybór ale to wydatek 2800zł za komplet. Ja po wielu przemyśleniach i poszukiwaniach postawiłem na używane ale nie byle jakie bo takie są nic nie warte. Kupiłem opony Dunlop SP Winter Sport z 2012r 8mm (*) bieżnika za połowę ceny nowych!!!! Jak dla mnie rewelacja.

    I co ważne przy używkach. Nie sugeruj się tylko wysokością bieżnika bo często zdarzają się opony 7 - 8 mm ale np. z 2004roku. Rocznik opony jest badzo ważny i nie powinno się kupować starszej niż 3 lata. Takie informacje udało mi się zebrać po tych wszystkich rozmowach z fachurami :-). Mam nadzieje że Ci nieco rozjaśniłem co i jak a wybór należy do Ciebie. Pzdr.

  6. #6
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa

    Post

    Nokian Hakkapellitta, możesz kupić używane, często trafiają się dobrej cenie prawie nowe. Zerknij na Youtube jak się te opony zachowują. Sam takich używam we wszystkich autach i jest bardzo dobrze.
    pozdrawiam Bartek

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar MC1
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    1,584
    BMW
    Ex - E 36 325i coupe, E 39 530D individual, teraz E 65 730D
    Skąd
    Otwock
    Ttrol Nokian to dobra Firma i dobre opony też o nich myślałem tylko problem jest taki że do E 65 nie produkują rozmiaru....To se BMW wymyśliło.

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar Roobs
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    1,433
    BMW
    E65 740D, E71- X6
    Skąd
    Wrocław
    Kwestii wieku opon nawet nie poruszam bo to sprawa oczywista!!!

  9. #9
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez MC1 Zobacz posta
    Ttrol Nokian to dobra Firma i dobre opony też o nich myślałem tylko problem jest taki że do E 65 nie produkują rozmiaru....To se BMW wymyśliło.
    Faktycznie, teraz zerknąłem, nic tylko pozostaje zmienić auto...:)

    Do e32 też musiałem założyć trochę inny rozmiar niż fabryczny, żeby Hakka podeszły.
    pozdrawiam Bartek

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    493
    BMW
    brak
    Skąd
    podkarpacie

    Post

    W zeszlym roku sprzedalem zimowe oponki z 93 roku z prawie nowym bieznikiem 8mm, powiedzilem gosciowi ze nie znam sie na tych oznaczeniach odnosnie roku ale przeciez widzi ze nowe i chlopaczek co kupowal to do e36 to az mnie w d. chcial calowac tak sie cieszyl ze tanio kupuje. No i jezdzil zime i byl mega zadwolony.
    co za roznica jaki rok ma opona? zadna. To jakis mit, ktory ma napedzac sprzedaz nowych produktow. Sluchacie opinii wulkanizatorow ktorzy sami nigdy nie jezdzili na tych oponach a co najwyzej tocza je po podworku z kąta w kąt. Tam czesto pracuja ludzie ktorzy maja zdolnosci manualne zalozyc kolo czy wywazyc, ale zeby pomyslec to nic.

Podobne wątki

  1. [opony] [e38] Opony na zimę 235/60/16 Nowe, jakie wybrać?
    Przez grim w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 09-12-2013, 15:54
  2. [elektronika] Czy można odłączyć akumulator na zimę?
    Przez daber w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-02-2012, 09:16
  3. [opony] jakie na zimę
    Przez sebobass w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 06-10-2010, 18:09
  4. [opony] Jakie felgi i jakie opony na zimę?
    Przez bitek-bitek w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 18-08-2009, 13:49
  5. Opony na zimę 15 cali Jaka szerokość ?
    Przez Michu w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 08-10-2008, 18:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •