Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 37

Wątek: (skrzynia) coś się stało...

  1. #21
    Zaawansowany Użytkownik Awatar LUQA
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    89
    BMW
    735
    Skąd
    Katowice
    tak jak dodaję gazu to wraz z wzrostem obrotów wzrasta hałas "sokowirówki"

  2. #22
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    538
    BMW
    e65 3.0d
    Skąd
    suwałki

    Post

    Czy sprzęgło również było regenerowane czy tylko naprawa skrzyni ? może wiesz co było robione ,raczej to nie jest wina pompy olejowej obstawiam sprzęgło.

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik Awatar LUQA
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    89
    BMW
    735
    Skąd
    Katowice
    Z tego co ( mi powiedział skrzyniarz) to sprzęgło też było regenerowane ale na sto procent to trudno powiedzieć czy tak było czy tylko mi tak powiedział

  4. #24
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    190
    BMW
    728i
    Skąd
    Katowice
    Blog
    3

    Post

    Pisałem wcześniej że nie polecam Palki (pomimo że ma cudowne opinie w internecie), ani tym bardziej AutoMax. Ładnie wypowiedziałem się na ich temat w tym temacie:
    http://7er.pl/showthread.php/31972-S...olice-Katowic) (ostatni post)

    Współczuję ci i wiem co czujesz... ale musisz bronić swego i nie daj się zwodzić że terminy Pan Palka ma zawalone, wykonał robotę, spieprzył to ma to naprawić!
    Zapłaciłeś za to! ...dodam jeszcze że kiedyś pisałem do Palki maila w sprawie 5hp18 w mojej e38 z zapytaniem "jaki orientacyjny koszt remontu mojej skrzyni
    wraz ze sprzęgłem" - odpisał "łączny koszt 2500zł" zdziwiło mnie to bo...
    1) za tanio
    2) prawdziwi magik że tak na odległość bez zaglądania i jazdy próbnej określił ile wyniesie koszt.

    No i teraz parę pytań co do twojej skrzyni:
    1) Powiedz jeszcze, czy przed "remontem" też miałeś taką sokowirówkę czy dopiero po tym rzekomym "remoncie" ?
    2) Co masz na fakturze wymienione? jakie części? olej i ile?
    3) Czy wyjaśnił ci jakie części wymienił. To jest jego obowiązek, nawet jak się nie znasz kompletnie na tym.

    No i życzę powodzenia w walce z tym idiotą.

  5. #25
    Zaawansowany Użytkownik Awatar LUQA
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    89
    BMW
    735
    Skąd
    Katowice
    ODP:
    1. nie przed remontem skrzynia chodziła cichutko.
    2. Fakturę mam mieć jutro bo drukara mu padała. Olej 7,5 litra( z tego co pamiętam to Febi) +filtry
    3. Wymienił kosz forwardu oraz inne części których nie pamiętam
    Ostatnio edytowane przez LUQA ; 22-10-2013 o 09:59

  6. #26
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    190
    BMW
    728i
    Skąd
    Katowice
    Blog
    3
    1) Jeżeli przed remontem miałeś ciszę to i po musi być i nie ma czegoś takiego jak "ułożyć się", ja obstawiam jednak to sprzęgło, ale ktoś mówił o pompie.
    Rozumiem że ten dźwięk pojawia się i nasila tylko podczas jazdy, a nasila się jakby przy zmianie biegu w sensie bziuuuuuuuuuuum dochodzi do wyższych obrotów,
    zmienia bieg, obroty spadają i jest ciszej i powtarza się to jakby przy każdej zmianie biegów?

    2) No tak padająca drukarka, nie będę komentować ja u siebie w małej firmie mam dwie.
    Olej jak na taki renomowany zakład ASB powinien lać oryginał, a nie Febi... no chyba że chodziło o filtr, ale filtr też można było wsadzić oryginał.
    Sam pamiętam że mówił że wsadza oryginały.

    3) No i szkoda, bo teraz może naściemniać... a ty nawet nie masz żadnego dowodu.

    No nic, działaj dalej z tym jegomościem i dawaj znać co i jak w tej sprawie.

  7. #27
    Zaawansowany Użytkownik Awatar LUQA
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    89
    BMW
    735
    Skąd
    Katowice

    Post

    Cytat Zamieszczone przez grim Zobacz posta
    1) Jeżeli przed remontem miałeś ciszę to i po musi być i nie ma czegoś takiego jak "ułożyć się", ja obstawiam jednak to sprzęgło, ale ktoś mówił o pompie.
    Rozumiem że ten dźwięk pojawia się i nasila tylko podczas jazdy, a nasila się jakby przy zmianie biegu w sensie bziuuuuuuuuuuum dochodzi do wyższych obrotów,
    zmienia bieg, obroty spadają i jest ciszej i powtarza się to jakby przy każdej zmianie biegów?

    2) No tak padająca drukarka, nie będę komentować ja u siebie w małej firmie mam dwie.
    Olej jak na taki renomowany zakład ASB powinien lać oryginał, a nie Febi... no chyba że chodziło o filtr, ale filtr też można było wsadzić oryginał.
    Sam pamiętam że mówił że wsadza oryginały.

    3) No i szkoda, bo teraz może naściemniać... a ty nawet nie masz żadnego dowodu.

    No nic, działaj dalej z tym jegomościem i dawaj znać co i jak w tej sprawie.
    Ad 1 . tak dokładnie jest. Najbardziej słyszalne to jest kiedy jest zapięty P i dodaje gazu.
    Ad 2. Olej na sto procent Febi
    Ad 3. Nie komnetuję (dziś jadę do tego typa )

  8. #28
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Piter30
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    327
    BMW
    E38 740 95'
    Skąd
    Stavanger
    Przykra sprawa.Weż tu komu teraz daj auto do naprawy,to nie dośc ze Ci spierd..... to jeszcze sie miga jakims bzdurnym ''musi sie ułożyć'' .To są wierutne bzdury Luqa.Jedz do niego czym predzej i dochodz swojego,bo ewidentnie masz czego.Weż koniecznie tą fakture,i nie słuchaj tlumaczej że mu drukarka siadła,bo jak mu dałeś prawie 4 klocki,to mógł sobie kupi nową.Co za gośc,nie mam słów.....

  9. #29
    Zaawansowany Użytkownik Awatar LUQA
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    89
    BMW
    735
    Skąd
    Katowice
    Czasami naprawdę ręce mi opadają. Nikt w tym kraju nie może niczego zrobić porządnie. K... zapłacę bo wiem że to kosztuje co do tego nie mam wątpliwości ale żeby potem bujać się - to już przesada. Najpierw trzeba wytłumaczyć żonie, że potrzebujesz cztery klocki na skrzynie na potem jeszcze użerać się z typem na warsztacie.

  10. #30
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    190
    BMW
    728i
    Skąd
    Katowice
    Blog
    3
    Piter30 -To są właśnie tacy ludzie, szkoda słów na tych pajaców ASB Palka i AutoMax to zwykli krętacze, naprawią to fajnie, nie to trudno tak to u nich wygląda, a no i przede wszystkim zdzierać z klienta ile się da i wciskać kit w który może
    dzieci z przedszkola uwierzą. Taki poziom tych "wielkich" właścicieli z podniesionym nosem do góry "wielkich" firm. Prawda jest taka że niema serwisu ASB dobrego. Wszystko to partacze którzy może skończyli zawodówkę, ale jako budowlaniec, a nie mechanik.
    Tak jak pisałem wcześniej łyse głupie bolki które myślą że są niezastąpieni w tym co robią, masz ich całować po dupie za to że w ogóle chcą się zająć twoim autem, a jak im wyjdzie tak im wyjdzie. Serio, szkoda słów na nich.
    A co najlepsze kolesie z AutoMax, a z ASBPalka są do siebie podobni pod eeee każdym względem :) No chyba że któryś zaczął nosić białe koszulki...
    Ja od jakiegoś czasu się rozglądam za serwisem asb i powiem że jest bieda, wiem że są dwa w krakowie z jednym gadałem i najbardziej trafna odpowiedź i w ogóle sensowana gadka,
    w bielsku białej też są dwa... ale nie orientowałem się jeszcze co i jak.

Podobne wątki

  1. I się stało:-)
    Przez Dragon w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-06-2013, 08:36
  2. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 02-09-2012, 12:23
  3. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 17-08-2012, 12:42
  4. Ciekawe co się stało
    Przez xenon w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 19-11-2011, 20:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •