Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30

Wątek: Falowanie obrotów oraz gaśniecie auta

  1. #21
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez vramzes Zobacz posta
    i co siadło? :D
    ciezkie do zdiagnozowania lewe powietrze, zrobiłem po całości całe uszczelnienie dolotu i rurki pod kolektorem, odme, uszczelki przepustnicy i jak ręką odjal :-)

  2. #22
    Damian Vip Awatar vramzes
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2,946
    BMW
    BMW E36 320 , EX : e32 730 iA , e38 730i manual, e32 730 Shadow Line
    Skąd
    BRALIN
    no to nic nie zostało tylko do boju :) napiszę jak problem wyeliminuję ;)

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik Awatar bunioM3
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    129
    BMW
    e 38 740,e 34 V8,e 30 2,5 e 36 1,8 cabrio
    Skąd
    skawina
    Witam widze ze macie problemy podobne do moich ale ja zapytam czy na benzynie i na gazie dzieje sie wam tak samo czyli na gazie i na benzynie ?powiem tak silniczek krokowy daje po dupie ale jak koledzy zauwazyli tez problem jest przy lewym powietrzu jak jakas nieszczelnosc jest to wlasnie tak sie bedzie dzialo ale co do gasniecia na zakretach to jest taka sprawa reduktor powinien byc ustawiony rowno czyli bokami do blotnikow ma byc wzdluznie i mysle ze tak masz wiec na zakretach dlaczego gasnie bo jak by to bylo przy chamowaniu to kuna lipa jakas jest ale czy masz sekwencjie (gaz sekfencyjny)jedz wyreguluj go filtry wymien gazu ale mi sie wydaje ze to lewe powietrze trzeba szukac przyczyny bo trudno jest jechac jak jest taki problem pozdrawiam

  4. #24
    Damian Vip Awatar vramzes
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2,946
    BMW
    BMW E36 320 , EX : e32 730 iA , e38 730i manual, e32 730 Shadow Line
    Skąd
    BRALIN
    nie wiem jak w innych przypadkach u mnie gazu nie było i jak na razie go nie ma ;)

  5. #25
    Zaawansowany Użytkownik Awatar bunioM3
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    129
    BMW
    e 38 740,e 34 V8,e 30 2,5 e 36 1,8 cabrio
    Skąd
    skawina
    To w takim razie problem moze tkwic w silniczku krokowym,lewym powietrzu i moze sonda lambda daje sie we znaki ale ja bym stawial na lewe powietrze szukaj powodzenia

  6. #26
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    11
    BMW
    730i e38
    Skąd
    Bolesławiec
    Udało mi się już częsciowo pewne rzeczy wyjaśnic ;d to tak silniczek krokowy jest wporzadku bo zamienialem go i nie bylo rożnicy, sondy tez sa wporzadku wiec wych na to ze lewe powietrze... Wydaje mi sie ze nieszczelnosc jest przy kolektorze ale teraz nie wiem czy przy ssacym czy przy dolotowym. Ma ktoś pomysł jak to sprawdzic? Poradzono mi przytkac wydech i zobaczyc gdzie uchodza spaliny co o tym sadzicie?

  7. #27
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez mazur.bar Zobacz posta
    Udało mi się już częsciowo pewne rzeczy wyjaśnic ;d to tak silniczek krokowy jest wporzadku bo zamienialem go i nie bylo rożnicy, sondy tez sa wporzadku wiec wych na to ze lewe powietrze... Wydaje mi sie ze nieszczelnosc jest przy kolektorze ale teraz nie wiem czy przy ssacym czy przy dolotowym. Ma ktoś pomysł jak to sprawdzic? Poradzono mi przytkac wydech i zobaczyc gdzie uchodza spaliny co o tym sadzicie?
    tylko i wyłącznie testerem OBD lub " komputerem" obserwując zmiany STFT psikasz z bliska np break cleanerem z rurka po całym dolocie, przepustnicy , kolektorze dolotowym za nim, z boku, z przodu, pod nim, i jak sie zmieniają korekty benzynowe w momencie psikania to znaczy zemasz tam nieszczelności, które najlepiej zrobić wszystkie na raz wymieniając wszelkie możliwe uszczelki i elementy gumowe którymi idzie powietrze do lub z dolotu

    inne metody nie dadzą ci.tak.szczegółowej diagnozy problemu jak ta, więc nie dadzą ci często jednoznacznej odpowiedzi, więc po co ich używać

    ogarniety gaziarz powinien ci to zrobić jak mu powiesz co i jak i postoisz nad nim

  8. #28
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    11
    BMW
    730i e38
    Skąd
    Bolesławiec
    no ogarniety może i tak ale tutaj u mnie raczej takiego nie ma niestety

  9. #29
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    129
    BMW
    BMW E38 735i
    Skąd
    Mazury
    U mnie tak sie dzieje wyymienilem silniczek krokowy i to samo kupilem uzywany ale mysle ze jest dobry tu mam filmik jak u mnie sie dzieje http://www.youtube.com/watch?v=Dzj2V...ature=youtu.be

  10. #30
    Damian Vip Awatar vramzes
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2,946
    BMW
    BMW E36 320 , EX : e32 730 iA , e38 730i manual, e32 730 Shadow Line
    Skąd
    BRALIN
    jakiś czas temu problem spadania obrotów i gaśnięcia samochodu znikł :) tzn. został zneutralizowany, w wolnej chwili pobawiłem się przy samochodzie i okazała się dziwna sprawa...mianowicie podnosząc pokrywę na silnik zauważyłem że nie wiem jak kiedy i dlaczego ale była wypięta wtyczka od krokowca ;) po podłączeniu wtyczki problemu nie ma :D więc dla mnie na chwilę obecną temat się kończy ;)

Podobne wątki

  1. [silnik] Falowanie obrotów 728
    Przez rafalmiller w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-12-2012, 14:19
  2. Falowanie silnika
    Przez maciek86 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-11-2012, 06:56
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-05-2012, 15:28
  4. [silnik] [E65 735i] Falowanie obrotów silnika i szarpiąca skrzynia
    Przez MISIEK_7er w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 27-04-2011, 22:15
  5. Falowanie obrotów i telepanie
    Przez MastaKleszcz w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 04-04-2008, 11:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •