Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 34

Wątek: e65 czy e60 co wybrac ?

  1. #11
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Dokładnie nie ma co się spinać, diesel 3.0 też jest fajną alternatywą. Adasio chyba ma w głowie jeszcze silniki dieslowskie z lat 80 ;)

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  2. #12
    Doświadczony Użytkownik Awatar euro_tuned
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,535
    BMW
    F02 750Li xDrive
    Skąd
    Kraków
    Branie silnika wysokoprężnego w aucie segmentu F jest dla mnie niewytłumaczalne.

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik Awatar ded
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    115
    BMW
    528i + LPG
    Skąd
    Ciechanów

    Post

    Bawię się trochę w diagnostykę komputerową i "stałymi klientami" są właśnie właściciele diesli. Standardem są wtryski w opłakanym stanie i problemy typu (nagle traci moc). Kiedyś mechanik mówił mi, że to diesle utrzymują warsztat :) Druga sprawa to kwestia przebiegu. Na allegro wszystkie mają 200 tys ale np ostatnio sąsiad kupił 3 letnią Jariskę w dieslu z nalotem 200 tys- rewelacyjny stan i wygląd. Jeszcze w to, że mały pierdzioch na ropę jeździł mało (bliżej 20 niż 30 tyś w roku) jestem w stanie uwierzyć. 7er w dieslu woziła prezesa po całych Niemczech. Od tego mocniejszego diesla bym całkiem uciekał- jak widzę ogarnięcie niektórych warsztatów by moim m52b28 to lepiej nie iść w nietypowe konstrukcje. Jeśli ktoś zamierza kupować ropę na stacji, to ja bym się nie zastanawiał i szedł w benzyniaka- ewentualnie go zagazował. Co prawda dobra instalacja nie jest tania a i do fachowca czasem jest kawałek, to uważam, że jest to dużo lepsze rozwiązanie niż diesel.

    Co do wyboru e60 vs e65 to trzeba zwrócić jeszcze uwagę na klika tematów. Moim ideałem auta jest mocne v8 z gazem, kombi w manualu. Siódemy takiej nie znajdę a mimo to często spoglądam w stronę tych aut. Jak kiedyś rozmawiałem z mechanikiem, to mi powiedział, że takie auto jest fajne jak się go nie ma :P Nie czarujmy się, większość ludzi w tym kraju jeździ samochodami na które ich nie stać co mocno odbija się na serwisie auta. Piątka jest znacznie bardziej popularnym autem. Na dobrą sprawę jeżdżę głównie sam, jakieś 10% moich tras pokonuje z żoną i malutkim synem (on nie narzeka na brak miejsca na nogi). W 7er bałbym się kosztów wymiany tych lepszych amorów, aktywnego drążka stabilizatora itp elementów. Kupując taki samochód nie chciałbym, żeby koszy serwisu psuły radochę z jego posiadania.

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    503
    BMW
    E65 3.0 D
    Skąd
    Szczecin
    halunnn ; musisz sobie odpowiedziec kolego czy chcesz jeździć autem czy limuzyną

  5. #15
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    41
    BMW
    E65 730d 05' lift
    Skąd
    Wrocław

    Post

    Silniki diesla M57N i M57N2 słyną z ogromnej niezawodności. W przypadku tego samochodu, koszty utrzymania są o wiele niższe niż przeciętnego diesla z grupy VAG czy jakiś dCi czy innych wynalazków. Jeżeli padają wtryski to strasznie rzadko, wręcz prawie nigdy. Koła dwumasowego po prostu nie ma, a jedyną wadą osprzetu tego silnika są klapki w kolektorze ssącym ktore bezproblemowo usuniesz. Pompka paliwa kosztuje 150 zł, a nie jak w starym oplu używana 2000 zł. Jedyną wadą, która sam aktualnie się borykam są nagminnie padające termostaty. Na konkurencyjnym forum (nazwę zachowam dla siebie) jest 20 stronicowy wątek o tym jak często potrafią ulegać awarii termostaty w tych silnikach. Nie są one przesadnie drogie, ale problematyczne... Przebiegi rzędu 300-400 tys w tych autach to norma, 200 tys. km to musi być jakiś ewenement. Kultura pracy dużo niższa niż w benzynie, ale spalanie w mieście przy sprawnych termostatach jest poniżej 10,5 l /100 km, w trasie 7. Dynamika jazdy na wysokim poziomie, po nowym programie który w mały sposób ingeruje w silnik z 3.0d wyciągasz 270 koni, wiec auto jest szybkie, a nawet bardzo stosunkowo do spalania. Natomiast czy e60 czy e65 to wybór należy do Ciebie. e65 jest duzo wieksze, przestronniejsze i bardziej dostojne. Moim zdaniem e60 jest przeznaczone dla ludzi młodszych. Awaryjnośc podobna, dużo komponentów jest wspólnych. Pozdrawiam Konrad

  6. #16
    Doświadczony Użytkownik Awatar MC1
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    1,584
    BMW
    Ex - E 36 325i coupe, E 39 530D individual, teraz E 65 730D
    Skąd
    Otwock
    Cytat Zamieszczone przez ded Zobacz posta
    Bawię się trochę w diagnostykę komputerową i "stałymi klientami" są właśnie właściciele diesli. Standardem są wtryski w opłakanym stanie i problemy typu (nagle traci moc). Kiedyś mechanik mówił mi, że to diesle utrzymują warsztat :) Druga sprawa to kwestia przebiegu. Na allegro wszystkie mają 200 tys ale np ostatnio sąsiad kupił 3 letnią Jariskę w dieslu z nalotem 200 tys- rewelacyjny stan i wygląd. Jeszcze w to, że mały pierdzioch na ropę jeździł mało (bliżej 20 niż 30 tyś w roku) jestem w stanie uwierzyć. 7er w dieslu woziła prezesa po całych Niemczech. Od tego mocniejszego diesla bym całkiem uciekał- jak widzę ogarnięcie niektórych warsztatów by moim m52b28 to lepiej nie iść w nietypowe konstrukcje. Jeśli ktoś zamierza kupować ropę na stacji, to ja bym się nie zastanawiał i szedł w benzyniaka- ewentualnie go zagazował. Co prawda dobra instalacja nie jest tania a i do fachowca czasem jest kawałek, to uważam, że jest to dużo lepsze rozwiązanie niż diesel.

    Co do wyboru e60 vs e65 to trzeba zwrócić jeszcze uwagę na klika tematów. Moim ideałem auta jest mocne v8 z gazem, kombi w manualu. Siódemy takiej nie znajdę a mimo to często spoglądam w stronę tych aut. Jak kiedyś rozmawiałem z mechanikiem, to mi powiedział, że takie auto jest fajne jak się go nie ma :P Nie czarujmy się, większość ludzi w tym kraju jeździ samochodami na które ich nie stać co mocno odbija się na serwisie auta. Piątka jest znacznie bardziej popularnym autem. Na dobrą sprawę jeżdżę głównie sam, jakieś 10% moich tras pokonuje z żoną i malutkim synem (on nie narzeka na brak miejsca na nogi). W 7er bałbym się kosztów wymiany tych lepszych amorów, aktywnego drążka stabilizatora itp elementów. Kupując taki samochód nie chciałbym, żeby koszy serwisu psuły radochę z jego posiadania.
    Kolego nie wiem co za samochody przyjeżdżają do Ciebie i co ich właściciele robią z nimi że to głównie diesle może renault albo coś...Ja sam osobiście przejechałem e 39 3.0D ok 170 tyś kilometrów i nic w silniku mi nie padło a samochód miał co najmniej 300 tysi przebiegu jak go sprzedawałem. Także nie wiem gdzie powstają takie historie....

  7. #17
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City

    Post

    Cytat Zamieszczone przez euro_tuned Zobacz posta
    Branie silnika wysokoprężnego w aucie segmentu F jest dla mnie niewytłumaczalne.

    Tu masz odpowiedz MC1 co do twojego wcześniejszego posta :)

    po prostu każdy ma inny punkt widzenia - ja mam właśnie taki, że nie kupił bym 7er w dieslu, Ty zachwalasz i Tobie pasuje, ale i tak decyduje autor wątku więc nie ma się co kłócić

    A zdanie nawet odmienne od twojego mam prawo wygłosić i właśnie to robię
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  8. #18
    Początkujący Użytkownik Awatar MasterXX123
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    88
    BMW
    745i
    Skąd
    Berlin/ Poznan
    Jezeli chodzi o zakup, to e60 byl droszy ogólnie od e65 jak kupowalem swoje auto 2 lata temu

  9. #19
    Doświadczony Użytkownik Awatar MC1
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    1,584
    BMW
    Ex - E 36 325i coupe, E 39 530D individual, teraz E 65 730D
    Skąd
    Otwock
    Cytat Zamieszczone przez euro_tuned Zobacz posta
    Branie silnika wysokoprężnego w aucie segmentu F jest dla mnie niewytłumaczalne.
    Ok kolego gdybym chciałbyć uszcypliwy (a nie chcę) to napisałbym że "w aucie segmentu F zakładanie gazu jest niewytłumaczalne" i tyle....:-)

    @Adasio nie chcę się kłócić i oczywiście zgadzam się że jeden woli benzyna a drugi diesla tylko pisanie że diesel jest za słaby to nieporozumienie....
    Ostatnio edytowane przez MC1 ; 13-10-2013 o 14:40

  10. #20
    Doświadczony Użytkownik Awatar euro_tuned
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,535
    BMW
    F02 750Li xDrive
    Skąd
    Kraków
    Mc1 z gazem także się zgadzam:) masz rację. Ja nie mam siebie lpg:)

Podobne wątki

  1. [audio/video] Wzmacniacz LOGIC 7 z e60 do e65???
    Przez lysy106 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 01-07-2013, 22:11
  2. [pozostale] e60 vs e65 porownanie kosztow serwisu i eksploatacji
    Przez ded w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 16-12-2012, 07:47
  3. [ pozostale] Zakup E65 czy E60 ?
    Przez robert1903 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 11-08-2010, 09:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •