Pokaż wyniki od 1 do 10 z 69

Wątek: Drgania kierownicy przy 80km/h

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mcdziubek
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    648
    BMW
    Ex E38 740i 4.4 - F10 528i 3.0
    Skąd
    Windsor and Slough
    Blog
    1

    Post

    U mnie mam taki problem że gdy jadę do 100 na godzinę nie ma żadnych drgań, pojawiają się dopiero od 100kmh do 140kmh, nie ważne czy hamuje lub przyspieszam lub jadę równo to zawsze mam te drgania. Powiem wam ze walczyłem z drganiami podczas hamowania i każdy mi mówił ze to wina bananów a tu sie okazalo po założeniu nowych bananów Meyle HD ze drgania nie ustały a wręcz sie nasiliły no więc wtedy zakupilem nowe tarcze hamulcowe i dragania podczas hamowania ustały.

    Jedno jest najgorsze po tej wymianie bananów ze przed wymianą drgania występowały tylko podczas hamowania i gdy jechalem do mechanika to tylko wtedy telepało autem gdy hamowalełem a z powrotem gdy wracalem do domu to juz telepało i podczas hamowania oraz podczas normalnej jazdy. Sęk w tym że myślałem ze winny zatem jest drążek środkowy i taki tez zakupiłem nowy ale drganiampodczas hamowania przeszły po wymianie tarcz hamulcowych zatem moje pytanie brzmi:

    A-czy mam pojechać i założyć stare banany lemforder które na aucie zdążyły zrobic raptem 5000 kilometrów od wymiany na ktorych nie było drgań podczas jazdy?

    B-czy mam wymienić drążek srodkowy z końcówkami?

    C-czy jest możliwe ze banany Meyle HD są tak twarde ze przenoszą minimalne drgania na uklad kierowniczy i stąd te drgania?

    D-czy możliwe jest że nowe banany dobrze trzymają i drgania poszly sobie gdzieś indziej po najmniejszej linii oporu czyli na drążek środkowy?

    E-jeżeli drążek byłby do wymiany to dlaczego drgania wystepuja tylko w przedziale 100kmh do 140kmh?, skoro drążek do wymiany to drgalo by juz od 80kmh no nie?

    Jutro jadę na ostatnie wyważenie kół bo juz robiłem wyważenie pare dni temu ale sam na wlasne oczy nie widziałem jak mi wyważali więc wole mieć pewność.


    Jeszcze jedna rzecz: przed podróżą do Polski zrobiłem wymiane wahaczy oraz tarcz hamulcowych zrobiłem również zbieżność oraz wyważenie kół - gdy jechaliśmy to drgania o których w/w po przejechaniu około 50 kilometrów znikały do minimum i były tylko lekko odczuwalne gdy zatrzymaliśmy się na stacji benzynowej żeby zatankować to przerwa w podróży wynosiła maksymalnie 30 minut to podczas*włączania sie do ruchu drogowego drgania wracały od 100 kmh i wracało do normy po przejechniu okolo 10 kilometrów.

    Moze to wina opon sobie pomyślałem może to tak ma być może opona się zrobiła chłodna i stąd takie drgania.


    Poradźcie mi bo już mi ręce opadają.
    Ostatnio edytowane przez mcdziubek ; 07-11-2013 o 02:44
    Toyota Prius 2014 1.8 CVT Hybrid.
    E38 740i V8 ma nowego Pana.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 284
    Ostatni post / autor: 22-02-2017, 22:35
  2. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 29-04-2013, 11:25
  3. drgania na kierownicy przy hamowaniu
    Przez marco84 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-10-2012, 08:47
  4. Wibracje auta przy 80km/h
    Przez kyky7er w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-08-2012, 09:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •