Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 69

Wątek: Drgania kierownicy przy 80km/h

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mcdziubek
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    648
    BMW
    Ex E38 740i 4.4 - F10 528i 3.0
    Skąd
    Windsor and Slough
    Blog
    1

    Post

    U mnie mam taki problem że gdy jadę do 100 na godzinę nie ma żadnych drgań, pojawiają się dopiero od 100kmh do 140kmh, nie ważne czy hamuje lub przyspieszam lub jadę równo to zawsze mam te drgania. Powiem wam ze walczyłem z drganiami podczas hamowania i każdy mi mówił ze to wina bananów a tu sie okazalo po założeniu nowych bananów Meyle HD ze drgania nie ustały a wręcz sie nasiliły no więc wtedy zakupilem nowe tarcze hamulcowe i dragania podczas hamowania ustały.

    Jedno jest najgorsze po tej wymianie bananów ze przed wymianą drgania występowały tylko podczas hamowania i gdy jechalem do mechanika to tylko wtedy telepało autem gdy hamowalełem a z powrotem gdy wracalem do domu to juz telepało i podczas hamowania oraz podczas normalnej jazdy. Sęk w tym że myślałem ze winny zatem jest drążek środkowy i taki tez zakupiłem nowy ale drganiampodczas hamowania przeszły po wymianie tarcz hamulcowych zatem moje pytanie brzmi:

    A-czy mam pojechać i założyć stare banany lemforder które na aucie zdążyły zrobic raptem 5000 kilometrów od wymiany na ktorych nie było drgań podczas jazdy?

    B-czy mam wymienić drążek srodkowy z końcówkami?

    C-czy jest możliwe ze banany Meyle HD są tak twarde ze przenoszą minimalne drgania na uklad kierowniczy i stąd te drgania?

    D-czy możliwe jest że nowe banany dobrze trzymają i drgania poszly sobie gdzieś indziej po najmniejszej linii oporu czyli na drążek środkowy?

    E-jeżeli drążek byłby do wymiany to dlaczego drgania wystepuja tylko w przedziale 100kmh do 140kmh?, skoro drążek do wymiany to drgalo by juz od 80kmh no nie?

    Jutro jadę na ostatnie wyważenie kół bo juz robiłem wyważenie pare dni temu ale sam na wlasne oczy nie widziałem jak mi wyważali więc wole mieć pewność.


    Jeszcze jedna rzecz: przed podróżą do Polski zrobiłem wymiane wahaczy oraz tarcz hamulcowych zrobiłem również zbieżność oraz wyważenie kół - gdy jechaliśmy to drgania o których w/w po przejechaniu około 50 kilometrów znikały do minimum i były tylko lekko odczuwalne gdy zatrzymaliśmy się na stacji benzynowej żeby zatankować to przerwa w podróży wynosiła maksymalnie 30 minut to podczas*włączania sie do ruchu drogowego drgania wracały od 100 kmh i wracało do normy po przejechniu okolo 10 kilometrów.

    Moze to wina opon sobie pomyślałem może to tak ma być może opona się zrobiła chłodna i stąd takie drgania.


    Poradźcie mi bo już mi ręce opadają.
    Ostatnio edytowane przez mcdziubek ; 07-11-2013 o 02:44
    Toyota Prius 2014 1.8 CVT Hybrid.
    E38 740i V8 ma nowego Pana.

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    113
    BMW
    e38 740 4.4 m62
    Skąd
    bialystok
    luz na przekladni i z pompa cos sie dzieje skoro na cieplym niema drgan cisnienie niweluje luz a na zimnym juz jest za slabe i z tad te drgania

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    452
    BMW
    SZUKAM
    Skąd
    ZAWIERCIE
    drgania kierownicy od przekładni?? co Wy już wymyślacie... Ja uważam że to wina opon...

  4. #14
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Nasuwa się pytanie, kto Cię namówił na wymianę Lemforderów po 5tyś przebiegu.

    Drgania są zawsze zmorą naszych 7er. Czy wymieniłeś również dolne wahacze?

    A teraz ważne pytania, czy drgania przenoszą się na układ kierowniczy, czy tylko na budę? Czy drży kierownica, czy cały przód.
    pozdrawiam Bartek

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mcdziubek
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    648
    BMW
    Ex E38 740i 4.4 - F10 528i 3.0
    Skąd
    Windsor and Slough
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez ttrol Zobacz posta
    Nasuwa się pytanie, kto Cię namówił na wymianę Lemforderów po 5tyś przebiegu.

    Drgania są zawsze zmorą naszych 7er. Czy wymieniłeś również dolne wahacze?

    A teraz ważne pytania, czy drgania przenoszą się na układ kierowniczy, czy tylko na budę? Czy drży kierownica, czy cały przód.
    Tylko banany wymieniałem bo autem nie wozi na boki.

    Drgania sa na budzie oraz na kierownicy, co to znaczy zatem?

    Założyć zatem z powrotem te lemy bo mam je w schowku? Czy jednak zostawic te meyle i tylko zmienic drążek środkowy i końcówki?

    Opony sa nowe nowki dopiero zrobily swoje pierwsze 2000 mil. Good year f1 asymetrico 2.


    Edit. Byłem na wyważeniu opon i nadal mam drgania.

    Wydaje mi sie ze chyba najlepiej będzie wrócić do stanu w jakim byl zanim zmieniłem wahacze bo przeca potem sie okazało ze to krzywe tarcze powodowały te drgania przy hamowaniu.

    A moze jednak lepiej założyć nowy drążek i zostawić te meyle wahacze? Ponoc te hd sa bardzo twarde ale czy to byłby powod drgań auta?

    Jednak wymienie drazek i końcówki. Jak dalej będzie drżeć buda to wrócę do lemów. Potem sie okaże ze zmienie na lemy drgania nadal będą a ja trzy razy bede musial zapłacić bo zmiana na lemy potem zmiana drazkow i nie daj Boże znów zmiana na Meyle. Ehhhhhh.
    Ostatnio edytowane przez mcdziubek ; 07-11-2013 o 18:49
    Toyota Prius 2014 1.8 CVT Hybrid.
    E38 740i V8 ma nowego Pana.

  6. #16
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa

    Post

    Cytat Zamieszczone przez mcdziubek Zobacz posta
    Tylko banany wymieniałem bo autem nie wozi na boki.

    Drgania sa na budzie oraz na kierownicy, co to znaczy zatem?

    Założyć zatem z powrotem te lemy bo mam je w schowku? Czy jednak zostawic te meyle i tylko zmienic drążek środkowy i końcówki?

    Opony sa nowe nowki dopiero zrobily swoje pierwsze 2000 mil. Good year f1 asymetrico 2.


    Edit. Byłem na wyważeniu opon i nadal mam drgania.

    Wydaje mi sie ze chyba najlepiej będzie wrócić do stanu w jakim byl zanim zmieniłem wahacze bo przeca potem sie okazało ze to krzywe tarcze powodowały te drgania przy hamowaniu.

    A moze jednak lepiej założyć nowy drążek i zostawić te meyle wahacze? Ponoc te hd sa bardzo twarde ale czy to byłby powod drgań auta?

    Jednak wymienie drazek i końcówki. Jak dalej będzie drżeć buda to wrócę do lemów. Potem sie okaże ze zmienie na lemy drgania nadal będą a ja trzy razy bede musial zapłacić bo zmiana na lemy potem zmiana drażkow i nie daj Boże znów zmiana na Meyle. Ehhhhhh.
    Hej, jeżeli masz delikatny luz na sworzniach dolnych wahaczy, też będą wibracje. Nasze auta są delikatnie rozbieżne z przodu, żeby auto się lepiej prowadziło przy wyższych prędkościach. Co za tym idzie jakikolwiek luz od razu powoduje wibracje w pewnych przedziałach częstotliwości, pomijam już fakt, że jest gro aut, które z rozsypanym przodem nie generują żadnych wibracji, na przykład jakikolwiek Mercedes albo ciekawostka BMW e34. Trudno jednak, trzeba żyć z BMW 7er :)

    Ja bym szukał albo w wahaczach dolnych, górnych jeżeli zostały przykręcone tuleje górne na nie opuszczonym aucie lub sprawdził zbieżność, czy jest prawidłowa (tutaj luzy na drążkach kierowniczych nie mają prawa wystąpić). Często tutaj mieliśmy przykłady na forum, że jednak wymiana kompletu wahaczy uspokaja wszystko. Ja tez kiedyś zaoszczędziłem i wymieniłem tylko górne wahacze w swojej e32, poprawiło się, ale po wymianie dolnych zupełnie ustały drgania.
    pozdrawiam Bartek

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mcdziubek
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    648
    BMW
    Ex E38 740i 4.4 - F10 528i 3.0
    Skąd
    Windsor and Slough
    Blog
    1
    Zbieżność jest na cacy ustawiona. Auto jedzie dobrze i jesli chodzi o tor jazdy to jedzie tam gdzie chce kierownik.

    Dla mnie jest to o tyle dobrze ze drążek środkowy i końcówki se sam wymienie pod domem oraz dolne wahacze również.

    Czy dolne wahacze tez do kręcić na obciążony m aucie?

    Więc skoro mam juz leżący nowy drążek to moze jego najpierw wstawie i zobaczę moze mu przejdzie?
    Toyota Prius 2014 1.8 CVT Hybrid.
    E38 740i V8 ma nowego Pana.

  8. #18
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Wszystkie wahacze się dokręca w e38 jak auto stoi na kołach, tył też.

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mcdziubek
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    648
    BMW
    Ex E38 740i 4.4 - F10 528i 3.0
    Skąd
    Windsor and Slough
    Blog
    1
    Hm. Mechanik ktory mi wymienil wahacze pamietam ze podłożył taki stojak oparł o wahacz i opuscil na to auto ale ja widziałem wahacz nie schował sie do końca tak jak by normalnie było obciążone auto. Ten mechanik nie mial takiego podnosnika ani kanalu zeby auto stanęło na kola więc dociazyl wahacz tym czym miał. Czy to wystarczy zeby powodowac drgania? No bo dziwne jest to ze przed wymianą wahaczy nie miałem drgań a po wymianie pojawiły się i gdyby nie to że coraz mocniejsze i intensywne sa drgania to hym machnął na to ręką ale doszlo to juz do takiego momentu ze nie da sie normalnie jeździć.

    To jaki plan w koncu bo juz zglupialem?
    Toyota Prius 2014 1.8 CVT Hybrid.
    E38 740i V8 ma nowego Pana.

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mcdziubek
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    648
    BMW
    Ex E38 740i 4.4 - F10 528i 3.0
    Skąd
    Windsor and Slough
    Blog
    1
    okazało się że teknorot który sobie wcześniej zamówiłem nie pasuje do anglika mojego, drążek środkowy nie pasuje więc zamówiłem drążek lemforder i zobaczymy wymienie zrobie jazdę próbną może mu przejdzie.

    Druga sprawa to to że jezeli mu nie przejdzie to gdy oddam auto do blacharza żeby zrobił w końcu te nadkola to poproszę go żeby poluzował wahacze i dokręcił je na obciążonym, chyba ze juz na to za późno.
    Toyota Prius 2014 1.8 CVT Hybrid.
    E38 740i V8 ma nowego Pana.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 284
    Ostatni post / autor: 22-02-2017, 22:35
  2. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 29-04-2013, 11:25
  3. drgania na kierownicy przy hamowaniu
    Przez marco84 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-10-2012, 08:47
  4. Wibracje auta przy 80km/h
    Przez kyky7er w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-08-2012, 09:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •