Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Wątek: 635 CSi E24

  1. #11
    Doświadczony Użytkownik Awatar Roobs
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    1,433
    BMW
    E65 740D, E71- X6
    Skąd
    Wrocław
    Cena wcale nie jest mała, widać braki a Pan z walizka pieniędzy kupuje w miejscach które dają gwarancję rzetelności wykonanych prac. Obecnie rynek w tym asortymencie jest w odwrocie. Spadek notuje się średnio o 30% i więcej. Auta powyżej 50 tyś USD to już od znanego rzemieślnika w branży i model wyjątkowy. Z taką "klepaniną" to na ważniejszą aukcję nie przyjęliby a co dopiero na tych najbardziej prestiżowych.
    Proponuje poszperać w internecie i zobaczyć co w tej branży się liczy a zobaczysz że zła ocena tego auta to nie jak określiłeś polaczkowanie a fakt. Jak ktoś nie mający doświadczenia bierze się za taka robotę i narzeka że ma duże koszty to jego wina a nie kogoś kto mówi "za te pieniądze to można już kupić zrobione auto a nie takie które trzeba poprawiać" .

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BenyMnemonik
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    290
    BMW
    E38 750il + 728i/lpg
    Skąd
    Świdwin
    Blog
    5
    Być może z jakością masz rację. Nie mogę ocenić jakości tej pracy, bo się po prostu na tym nie znam na tyle, aby to zrobić. Wiem, jednak ile kosztuje praca i to jest meritum mojej wypowiedzi. Czy ktoś robi coś dobrze, czy fatalnie, robi roboczogodziny i chce za to pieniądze. Poza tym to takiej pracy trzeba mieć warunki, trochę więcej wiedzy no i być w tym ukierunkowanym, co za też się płaci, bo firma nie robi tego przy okazji tymiany oleju. Uważam, ze za pracę musi być zaplata aby to robić stale i a najlepiej z pasją, a nie możesz powiedzieć iż firma ta robi coś ot tak, choć widzę w Twoich słowach krytykę. Ja tego nie ocenię, ale doceniam taki pomysł. Jak uważasz że auto jest warte 70tys to jedziesz i mówisz dlaczego tak uważasz, a Pan albo się z Tobą zgodzi i kupujesz za 70 albo nie. Mój post miał na celu skwitowanie faktu, iż za taką robotę trzeba zapłacić. U nas w Świdwinie całego auta porządnie nie ma gdzie pomalować a jak pomalują to po tym polerują bo porządnej malarni nikt nie ma, swapu nie uświadczysz, tym bardziej nowego silnika i integracji przez zewnętrzny komputer, tapicerki nikt nie robi, ostatnio się dowiedziałem że najbliżej w Koszalinie, podsufitkę mi zrobił człowiek polecony bo mi opadła w codziennym e38 i sklejona jest tak ze widać z 50 odcisków palców na słupkach. A co dopiero taka robota, tylko na Discovery. Uważam ze trzeba odróżnić firmy i ludzi co robią coś jak "Ci" w temacie od większości. Odnośnie ceny jeszcze na mobile są e38 po 200tysiecy z przebiegiem 15-30 tysięcy przebiegu, dla 99% osób to masakra i przegięcie jak to się mówi, a dla tego co kupuje okazja. Podsumowując sprawę cen pracy, czasami pewne zabiegi kosztują więcej niż sam samochód, wiele osób sobie nie zdaje sprawy i uważa że jak kupi auto, np bmw 7 to jakoś krok po kroku sobie odpicuje, a kończy się to jak widać w większości sprzedażą po czasie. Wlecę czasem na forum poszperać i poczytać i ciągle ktoś narzeka że drogo, za drogo, jaki rabat, jakoś osobiście mnie to zaczyna wkurzać na maxa. Odnośnie tych rzemieślników znanych o których wspominasz, daj jakieś przykłady, może mi się takie kontakty przydadzą. Przydługo mi wyszło jak zawsze.

  3. #13
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez BenyMnemonik Zobacz posta
    Być może z jakością masz rację. Nie mogę ocenić jakości tej pracy, bo się po prostu na tym nie znam na tyle, aby to zrobić.
    To powinno być na samym końcu Twej wypowiedzi .... :D

    Cytat Zamieszczone przez BenyMnemonik Zobacz posta
    Czy ktoś robi coś dobrze, czy fatalnie, robi roboczogodziny i chce za to pieniądze.
    Sam sobie przeczysz .... :O

    Cytat Zamieszczone przez BenyMnemonik Zobacz posta
    Poza tym to takiej pracy trzeba mieć warunki, trochę więcej wiedzy no i być w tym ukierunkowanym, co za też się płaci, bo firma nie robi tego przy okazji tymiany oleju. Uważam, ze za pracę musi być zaplata aby to robić stale i a najlepiej z pasją, a nie możesz powiedzieć iż firma ta robi coś ot tak, choć widzę w Twoich słowach krytykę. Ja tego nie ocenię, ale doceniam taki pomysł. Jak uważasz że auto jest warte 70tys to jedziesz i mówisz dlaczego tak uważasz, a Pan albo się z Tobą zgodzi i kupujesz za 70 albo nie. Mój post miał na celu skwitowanie faktu, iż za taką robotę trzeba zapłacić.

    Troszke się zamotałeś ...

    Cytat Zamieszczone przez BenyMnemonik Zobacz posta
    U nas w Świdwinie całego auta porządnie nie ma gdzie pomalować a jak pomalują to po tym polerują bo porządnej malarni nikt nie ma
    To jaka jest procedura po malowaniu auta (jak są wtrącenia i naloty) ???

    Cytat Zamieszczone przez BenyMnemonik Zobacz posta
    tym bardziej nowego silnika
    Przecież są ... w ASO :D

    Cytat Zamieszczone przez BenyMnemonik Zobacz posta
    tapicerki nikt nie robi, ostatnio się dowiedziałem że najbliżej w Koszalinie, podsufitkę mi zrobił człowiek polecony bo mi opadła w codziennym e38 i sklejona jest tak ze widać z 50 odcisków palców na słupkach.
    Podsufitka a słupki to dwie oddzielne sprawy .... Mnie osobiście szkoda zachodu na oddawanie,skoro na allegro kosztuje groszowe sprawy ...

    Cytat Zamieszczone przez BenyMnemonik Zobacz posta
    A co dopiero taka robota, tylko na Discovery. Uważam ze trzeba odróżnić firmy i ludzi co robią coś jak "Ci" w temacie od większości. Odnośnie ceny jeszcze na mobile są e38 po 200tysiecy z przebiegiem 15-30 tysięcy przebiegu, dla 99% osób to masakra i przegięcie jak to się mówi, a dla tego co kupuje okazja. Podsumowując sprawę cen pracy, czasami pewne zabiegi kosztują więcej niż sam samochód, wiele osób sobie nie zdaje sprawy i uważa że jak kupi auto, np bmw 7 to jakoś krok po kroku sobie odpicuje, a kończy się to jak widać w większości sprzedażą po czasie. Wlecę czasem na forum poszperać i poczytać i ciągle ktoś narzeka że drogo, za drogo, jaki rabat, jakoś osobiście mnie to zaczyna wkurzać na maxa. Odnośnie tych rzemieślników znanych o których wspominasz, daj jakieś przykłady, może mi się takie kontakty przydadzą. Przydługo mi wyszło jak zawsze.

    Jedynym rozwiązaniem jest otwarcie takiego full,profi,ordzinal,maxymalnego,niepowtarzalnego i co najważniejsze JEDYNEGO i zapełniającego nisze zakładu :D
    Ostatnio edytowane przez Anatol ; 19-10-2013 o 17:00

  4. #14
    Doświadczony Użytkownik Awatar Roobs
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    1,433
    BMW
    E65 740D, E71- X6
    Skąd
    Wrocław
    Ja nie marudzę że coś kosztuje, odniosłem się tylko do tego że to zbyt duża kwota jak za auto które trzeba poprawić i to znacznie.
    Bardzo dobrym rozwiązaniem jest szukanie wymarzonego modelu auta za oceanem. Jest nie tylko taniej w stosunku do "reszty świata" ,ponieważ firm które zajmują restaurowaniem pojazdów jest tam najwięcej i z doświadczeniem. Nikt nie dolicza za zdobycie odpowiedniej skóry czy materiału na tapicerkę. W USA po prostu to tam jest i nie trzeba ściągać skądś! Podobnie jest z innymi elementami. Potrzebna felga, nie potrzebują internetu aby coś ustalić, bierze telefon i dzwoni do kolegi Ethana kiedy ma podesłać wzór lub...lub co ważniejsze zapyta go czy czegoś nie ma na półce. Tam to jest normalne a w innej części świata doliczają za to sporo. To tak jak z bronią palną.
    W południowej części USA kupujesz jak na targu...tak samo jak u nas ziemniaki!!! Dosłownie. Gdybyś o pistolet zapytał kogoś w PL czy Europie to zapewne wyszedłby minimum 100% drożej a tam ...taniej niż w sklepie.

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BenyMnemonik
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    290
    BMW
    E38 750il + 728i/lpg
    Skąd
    Świdwin
    Blog
    5
    Anatol
    nie zamotałem się:) Piszę co myślę, nie będę tu godzinę układał posta. Odnośnie malowania, polerują u nas bo nie ma profesjonalnej komory bezpyłowej, a nie ze się nie poleruje, a jak mnie podpuszczasz :) to można malować i się maluje bez polerowania, jakość farby i ręki. Za nasze lokalne malowanie e38, dla mnie nie profesjonalne "kolega" z którym chodziłem do technikum, nie przyjaciel, krzyczy 5000zł netto. Nie wiedziałem że podsufitka jest osobno od słupków, zjechała mi podsufitka i w warsztacie mi zdjęli razem z słupkami. Chciałem dobrze odnowić, nie używkę, bo kolega w tym samym dniu podleciał swoją e38 i też mu zjechała, zatem uznałem że to ich przypadłość i trza to zrobić na nowo. Tak apropo to tu na forum znalazłem szukając 7 w macie zdjęcie z podpisem Anatol ze zlotu w Toruniu, nie wiem ile to już lat temu ale idę sobie na tej focie za autem :)

    Roobs
    tak już krótko mi osobiście to auto się podoba, być może dlatego ze nie widziałem lepszego tego modelu i doceniam ten wkład pracy bo sam dużo pracuje. Odnośnie za-morza to właśnie wróciłem z dyskusji z kolegą o autach z Irlandii na części i całych z USA. Podyskutowaliśmy trochę, jadą ludziska na patentach meldując się w USA i ściągają auta jakoś bez cła, tylko nie wiem jeszcze jak, ale za 30% ceny w Polsce wychodzi. Tak się podjarałem, ze chyba się przebranżuję :)

  6. #16
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Piękne auto,ale raczej niedostępne dla zwykłego polskiego śmiertelnika,może jakiś bogaty kolekcjoner będzie mieć taki kaprys i go kupi,na pewno nie sprzedaje go po kosztach,auto plus części i robocizna (tak można wywnioskować czytając niektóre wypowiedzi).Osobiście wolałbym zainwestować w to M e24:
    http://allegro.pl/bmw-e24-m635csi-m-...628700932.html
    Ewentualnie w dobrą bazę do remontu:
    http://allegro.pl/bmw-628-csi-e24-ma...648667919.html
    "Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford

Podobne wątki

  1. swap 4,4 do e24
    Przez ahmar w dziale TUNING
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 15-05-2014, 22:43
  2. Ciekawe 635
    Przez epul w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:54
  3. Polecam jeżeli ktoś takiej szuka-650 CSi
    Przez DannyV8 w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-11-2012, 22:31
  4. 635 CSiA piękna!!!
    Przez PiotrekV8 w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 20-04-2012, 18:18
  5. SKRADZIONO BMW 635 CSi w Sarbinowie k/Koszalina
    Przez maros76 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-09-2009, 11:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •