Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Wątek: 107stopni

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    37

    107stopni

    Chciałem się tylko zapytać bo nie jestem pewny... (w opcji szukaj tego nie znalazłem)
    komputer pokazuje mi przecietnie od 105 do 107/108 stopni na tescie numer 9. Czy to normalne? czy moze powinna byc troche nizsza temperatura? Dodam, że mam mały problem z nawiewiem, od strony pasażera wali gorącym aż miło, a od strony kierowcy tylko czasami jak mu sie podoba. Zauważyłem jeszcze coś takiego, ze jak dam nawiew na szybe od strony pasazera to wali goracym tu i tu mimo iz jest ustawione na klimatroniku 16stopni. Jak dam na nogi pasazerowi to zaczyna wiac zimnym na szyby od strony kierowcy, zauważyłem, że robi sie tak sporadycznie albo mi sie wydaje. :/

    Pozdrawiam i z góry dzieki za odpowiedzi.
    740i... i wszystko jasne!

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    170
    BMW
    750iL individual 97r.
    Skąd
    Poznań
    w mieście czy na trasie??
    z tego co sie orientuje ta temperatura jest do przyjęcia w takich silnikach ale powinna być mniejsza u mnie w v12 jest 92-94 stopnie nie ważne czy na trasie czy w mieście tak trzyma cały czas i to jest całkowicie prawidłowa temperatura
    z nawiewami jest coś nie tak u ciebie na 100% i to może być powód może nagrzewnica ??
    sprawdź też chłodnice czy nie jest letnia wtedy może termostat

    pozdrawiam

  3. #3
    Vip Vip
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    292
    BMW
    X5
    Skąd
    ZS
    107 stopni to norma bo termostat otwiera się przy 103 a pomiar w teście 7 jest jeśli się nie mylę z czujnika przy termostacie, co do fiksowania nawiewów poszukaj na forum gdzieś opisana jest usterka elektrozaworów ogrzewania ponoć to częsta usterka na pewno Ci ktoś podpowie jak ją rozwiązać

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    37
    w trasie powiem szczerze jeszcze nie sprawdzałem... termostat? hm przeszło mi to przez myśl ale szybko się nagrzewa, przełącza na gaz, a wskazówka stoi na środeczku jak powinna.
    740i... i wszystko jasne!

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar KAMELEONV
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    251
    BMW
    F01 730d Mpakiet
    Skąd
    Nakło n/n , Irlandia
    Ja mam taką temp. też wyczytałem kiedyś że w tych silnikach tak powinno być,na trasie mam mniejszą temp. ale na miescie około 106 stopni

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    37
    ufff bo juz sie wystraszyłem, ze cos nie tak... słyszałem własnie, ze wszyscy maja jakies 94stopnie cos koło tego, no ale w takim razie jestem spokojniejszy ;) dzieki za odpowiedzi.

    Pozdrawiam.
    740i... i wszystko jasne!

  7. #7
    Banned
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    298
    BMW
    e4444
    Skąd
    z d
    też sie wypowiem bo gruntownie przerabiałem jazdę z temp. U mnie nawet dochodziła do 112. po wymianach chłodnicy, wisko i pompy wody, za dużo nie dało temp. spadła do 107-108 i słyszałem że to norma. Dodam że jak wstawiam to spada do 92 stopnie - pewnie duży obieg sie włącza. Ponadto teraz jak już są temp. zewnętrzne około 5 stopni to sprawdzając mam cały czas pomiędzy 88-94??? może termostat sie zawiesił na dużym obiegu?? sedno to iż 108 to norma. Naprawde nie ma sie co martwić dopiero z mojego doświadczenia powyżej 116 stopni wskazówka ruszy z pionu do czerwonego pola.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    165
    BMW
    E38 740i z 1999 r. i E39 528i z 1997 r. małżonki
    Skąd
    Białystok
    Zależy w jakim silniku, bo np. w M62 4.4. w okolicach 110 to normalna temperatura, jak silnik uzna że jest przeciążony to powinien się schładzać (są dużę rezerwy w tym zakresie). Swoją drogą takie temperatury wymuszają stosowanie właściwych płynów do chłodzenia, a czesto jest to piersza przyczna zapowietrzeń układu gdy nieodpowiedni płyn (woda) zaczyna się gotować.

  9. #9
    R6 ma 93-96 stopni max.. 93- bez klimy 96 z klima - na postoju po ruszeniu visko szybko schładza wiekszymi obrotami
    V8 - słyszałem wiele opini , sam nie posiadam wiec nie wiem ..
    Jak na górze tak na Dole , Jak w środku tak na zewnątrz..

  10. #10
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,126
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Wszystko w normie - 106 stopni to dla silnika M62 dokladnie to co ma byc ;)
    Odnosnie wariowania temp nawiewow- padly ci elektrozaworki sterujace ogrzewaniem.
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •