Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: regeneracja konwertera jaki zakład polecacie

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    325
    BMW
    e38 740iA, e39 touring 528i
    Skąd
    Krosno

    Post regeneracja konwertera jaki zakład polecacie

    Czeka mnie regeneracja konwertera w skrzyni 5hp24.
    Czy wyciągnięcie go ze skrzyni wiąże się z jej wyciągnięciem czy wystarczy tylko odsunąć ją???
    jaki zakład polecacie i jaki mniej więcej koszt takiej usługi.
    Ostatnio edytowane przez ruti ; 06-10-2013 o 20:22

  2. #2
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna

    Post

    Z tego co się orientuję to , skrzynia out, olej out, filtr itp. Może jest jakiś inny sposób ale jak ma być tak jak powinno to trzeba wyciągać... Koszt regeneracji około 600-700 zł ale jest w PL mało zakładów co wiedzą co z czym się je i zrobią to w miarę dobrze tzn. rozetną stare i dobrze z powrotem zespawają ;/

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    6
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Szczecin
    Witam,

    Miałem owego czasu miałem sporo do czynienia z automatami. Najlepiej wyciągnąć całą skrzynię, bo robota taka sama, a przy wkładaniu konwertera trzeba bardzo uważać. Przy wkładaniu konwertera, zabierak musi "wskoczyć w pompę", musi wskoczyć do końca, bo jak się będzie składać na siłę to można uszkodzić pompę.
    Jaka jest przyczyna regeneracji konwertera? Wycieki oleju, czy błąd konwertera w sterowniku skrzyni i poślizg?
    Co do firm, to znam dwie Samko i ********.

    Pozdrawiam,
    Piotrek
    Ostatnio edytowane przez piotrekk ; 06-10-2013 o 21:09

  4. #4
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Dokładnie Piotrek było już u 'Nas' kilku z uwaloną pompą -tam nie ma nic na siłę. Nowy konwerter to koszt około 1500 zł.
    Ostatnio edytowane przez Jakub ; 06-10-2013 o 21:14

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    325
    BMW
    e38 740iA, e39 touring 528i
    Skąd
    Krosno
    Bledow w kompie brak ale. Przy odpalaniu zimnego silnika slychac stukniecie dochodzace z okolicy dzwona skrzyni na cieplym silniku tego juz nie ma. Do 3tys obrotow auto jedzie ospale tak wlasnie jakby slizgalo po przekroczeniu 3tys dostaje kopa i to mocnego. Dodatkowo jak jest zimny olej rano ma problem ze zmiana biegu ale trawa to moze ze 3 min po odpaleniu no i najgorsze. Wibracje. Jak zimny to miedzy 60 a 90 km/h szczegolnie na 3 i 4 biegu auto wibruje jakby kola buly nie wywazone. Przejade 1km i diametralnie sie poprawia choc delikatnie do 90 km/h czuc. No i ostatnia sprawa zmiana biegu pozostawia wiele do zyczenia. Spokojnie jadac i na pelnym bucie zmienia plynnie bez szarpnirc ale jadac tak normalnie zmiana biegu trwa dlugo i zastanawia sie jaki bieg dac. Jak jest mocno zsgrzany to zdejmuje moge z gazu i czasami silnik lubi zafalowac obrotami.
    No to piekna lipa z ta regeneracja.
    W uzywke to raczej pchac sie nie ma co.
    A dodam ze olej wymieniony jakies 20tys temu
    Ostatnio edytowane przez ruti ; 07-10-2013 o 07:40

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mat88
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    843
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Warszawa

    Post

    objawy nie pasują mi na konwerter, ospałość do 3 tyś obrotów pasują do uszczelniaczy i tulei VANOS'a, falowanie obrotów może i silnik krokowy. Na zimno to normalne że auto jedzie dłużej na jednym biegu mam tak samo a skrzynia zdrowa. co do długiego załączenia biegów to zajrzał bym raczej do EZ w sterowniku, a czy przy zmianie biegów nie ma takiego "kopnięcia"?

    Co do objawów konwertera to wygląda to tak:

    do 2 tyś obrotów słychać takie chrobotnięcie co jakiś czas z minimalnym spadkiem obrotów lub przy ruszaniu jego uślizg. Powodem tego zazwyczaj jest tzw. Lock-up, który nie jest zapinany do końca lub jest pęknięty wirnik.

    Nie polecam regeneracji bo nie wiadomo ile to pochodzi a jak kupisz "nówkę" to masz pewność że pochodzi dłużej niż regenerowany. Do tego koszta są podobne a różnią się około 200-300 PLN
    Ostatnio edytowane przez Mat88 ; 07-10-2013 o 08:04

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    325
    BMW
    e38 740iA, e39 touring 528i
    Skąd
    Krosno
    ospałość jest tylko w trybie D. Na sporcie już jest daleko mniejsza a na manualu wogołe nie występuje, vanosów brak, silnik krokowy igła a co do falowania - może źle to opisałem - odbywa się to tylko przy wiekszej prędkości np 100 km/h zdejmuję noge z gazu, hamuje silnikiem po czym przestaje hamować i zaraz ponownie hamuje i tak jest dopuki nie wytrace więcej prędkości.
    Chrobotania nie ma ale np jest świszczenie -wycie dobiegające gdzieś z przodu.
    na trybie sport nie wiem czy tak mają te skrzynie czy nie ale jadąc nawet z prędkościa 200 km/h skrzynia nie przezuci mi biegu na 5ty tylko leci caly czas na 4tym mimo małego obciążenia.
    przy zmianie biegów jest własnie takie kopnięcie -nie wiem nawet jak to nazwać takie jakby przestawała na chwilke ciągnąc i zmieniła bieg-takie małę szarpnięcie.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mat88
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    843
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Warszawa
    jeśli jest takie szarpnięcie to warto sprawdzić pompę oleju i EZ sterowania. Ospałość może wynikać (chyba) ze zużytych tarczek ciernych. Tak czy siak skrzynię trzeba zdjąć i rozebrać.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    325
    BMW
    e38 740iA, e39 touring 528i
    Skąd
    Krosno
    a co z wibracjami???? najgorzej jest jak auto postoi o ostygnie odpalam i zaczynam jechać, to przez pierwszy kilometr jest dramat tak wibruje. Czym wyzsza temeratura tym wibracje są mniejsze. W lecie są praktycznie nie odczywalne a teraz jest jest już zimno to czuć jak cholera. Co z tym stuknięciem przy odpalaniu jak jest zimno. Ja to sobie tak wyobrażałem z tym konwerterem że może on jak coś się w nim dzieje to tak jak z dwumasą zaczyna wibrować. EZ sterownia???? co to jest jakiś elektorzawór????

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mat88
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    843
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez ruti Zobacz posta
    a co z wibracjami???? najgorzej jest jak auto postoi o ostygnie odpalam i zaczynam jechać, to przez pierwszy kilometr jest dramat tak wibruje. Czym wyzsza temeratura tym wibracje są mniejsze. W lecie są praktycznie nie odczywalne a teraz jest jest już zimno to czuć jak cholera. Co z tym stuknięciem przy odpalaniu jak jest zimno. Ja to sobie tak wyobrażałem z tym konwerterem że może on jak coś się w nim dzieje to tak jak z dwumasą zaczyna wibrować. EZ sterownia???? co to jest jakiś elektorzawór????
    tak to są elektrozawory ponieważ nasze bunie mają prawie wszystko sterowane hydraulicznie. Co do temperatury to stawiał bym na jakieś kwestie zapłonowo paliwowe bo od ich kondycji zależy jak pracuje silnik i cały napęd. Mam teraz podobny problem i powoli wychodzą wspaniałe wtryskiwacze benzyny.

    P.S. Odnośnie temperatury to warto jeszcze sprawdzić czujniki temperatury płynu chłodniczego i dolotu powietrza.

Podobne wątki

  1. Jaki tester diagnostyczny polecacie...??
    Przez quick silver w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 24-10-2014, 20:15
  2. [silnik] Jaki płyn do chłodnicy polecacie?
    Przez brunoz w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 07-11-2012, 17:50
  3. [silnik] Regeneracja sprezarki w e38 740d, kogo polecacie, na co uwazac ?
    Przez Wiesław w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23-06-2011, 19:41
  4. Zakup interfejsu do BMW jaki polecacie??
    Przez mario730i w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 02-06-2009, 21:08

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •