Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 36

Wątek: Niuniuś ledwo dyszy. Strzelił zawór pewnie :((((

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    22
    BMW
    E 38, 740d
    Skąd
    DE

    Niuniuś ledwo dyszy. Strzelił zawór pewnie :((((

    No i stało się najgorsze. Odebrałem autko od mechanika, była zmiana oleju wszystko pięknie ładnie tylko zawór nie wytrzymał, rozsypany w drobny mak pewnie bo aż grzechocze sucz w silniku, samochód nie pali na jeden gar i się telepie, na komputrze od razu wyskoczyło ciśnienie oleju potem znikło i do tego spalanie z 12 na 26,6 l. Teraz pytanie mam takie: jaki to może mieć wpływ na głowicę, wszystko stało się koło domu, więc może nie będzie tragedii i głowica będzie ok.
    Aniele Boży stróżu mój... Czy ty wiesz co to jest Steptronic, V7 i jakies 214,3 KM :D

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    216
    BMW
    740d
    Skąd
    ddz
    Zalezy co sie stalo mogl spotkac sie z tlokiem i wywalic dziure stad wlasnie spalanie i cisnienie oleju. Na glowice jakos zle wg mnie to wplynac nie moze. Jaki przebieg auta?

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    22
    BMW
    E 38, 740d
    Skąd
    DE
    230 tysi, no ale jak ciśnnienie jest teraz ok, nawet nie spadł stan oleju. cały czas stukało cośik w silniku no ale kwa jak jeździł to po co robić i teraz mam za swoje. Wydaje mi się, że tylko wtrysk rozwaliło, no ale to już mechanik sprawdzi jak rozbierze wszystko, chodzi tylko o tę głowicę do m67 nie będzie tanio zdobyć, ale to i tak dobry motor jest.
    Aniele Boży stróżu mój... Czy ty wiesz co to jest Steptronic, V7 i jakies 214,3 KM :D

  4. #4
    Cytat Zamieszczone przez martinexx84
    230 tysi, no ale jak ciśnnienie jest teraz ok, nawet nie spadł stan oleju. cały czas stukało cośik w silniku no ale kwa jak jeździł to po co robić i teraz mam za swoje. Wydaje mi się, że tylko wtrysk rozwaliło, no ale to już mechanik sprawdzi jak rozbierze wszystko, chodzi tylko o tę głowicę do m67 nie będzie tanio zdobyć, ale to i tak dobry motor jest.
    Przerabiałem kiedyś urwany zawór w m20. Urwany grzybek wywalił dziurę w tłoku, zmasakrował głowicę i porysował cylinder. Skończyło się wymianą silnika. Dziura w tłoku nie będzie miała wpływu na ciśnienie oleju.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    22
    BMW
    E 38, 740d
    Skąd
    DE
    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    Przerabiałem kiedyś urwany zawór w m20. Urwany grzybek wywalił dziurę w tłoku, zmasakrował głowicę i porysował cylinder. Skończyło się wymianą silnika. Dziura w tłoku nie będzie miała wpływu na ciśnienie oleju.

    Ok, a jak rozpoznać czy jest dziura w tłoku bez rozbierania, widziałem kiedyś tłok przebity korbowodem w alfie spider ale tam motor jak zdechł to już nie ruszył. Fcuk żebym tylko silnika nie musiał wymieniać, chociaż już mam jeden na oku. I jeszcze propos silnika m20, to jest silnik benzynowy przecież i wydaje mi się, że tu będzie duża różnica w zniszczeniach.
    Aniele Boży stróżu mój... Czy ty wiesz co to jest Steptronic, V7 i jakies 214,3 KM :D

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    292
    BMW
    X5
    Skąd
    ZS
    głowica do regeneracji koszt ok 500 zł tłok do wymiany nie wiem ile ale też coś kole 500 wtryskiwacz musisz wykręcić będziesz wiedział czy jest ok... teraz pytanie czy zawór który się urwał, w którym miejscu wbił się w tłok ? czy nie załatwił tulei cylindra ? oraz czy nie rozpadł się na dwa kawałki i nie załatwił turbiny ? Ale to się dowiesz jak zdejmiesz głowicę myślę że nie będzie tak źle tylko roboty od h.....

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    22
    BMW
    E 38, 740d
    Skąd
    DE
    Cytat Zamieszczone przez Kempes
    teraz pytanie czy zawór który się urwał, w którym miejscu wbił się w tłok ? czy nie załatwił tulei cylindra ? oraz czy nie rozpadł się na dwa kawałki i nie załatwił turbiny ?
    Zawory są w porządku, na początku tez tak myślałem. Do cylindra też się nic raczej nie dostało, bo byłoby słychać. Turbiny w przypadku takiego uszkodzenia to w 100% rozwalone łopatki i jedna wielka biała chmura dymu z tyłu. A dziura w tłoku jak jest to powinienem mieć diesla w oleju a tego tez nie ma. To wtryskiwacz jest raczejale jak rozbiorę będę na sto procków pewien tylko dziś niedziela a jutro do pracy, więc grzebanie na weekend przełożone.
    A u mnie to wszystko trzeba w euro liczyć w niemczech nie jest tanio heh.
    Aniele Boży stróżu mój... Czy ty wiesz co to jest Steptronic, V7 i jakies 214,3 KM :D

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    216
    BMW
    740d
    Skąd
    ddz
    Przez wtrysk by az tak nie swirowal, chyba ze od niego wypalilo dziure w tloku

  9. #9
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    jak dziurka to olej paliwem bedzie smierdzial :D

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    22
    BMW
    E 38, 740d
    Skąd
    DE
    no ale nie pali na jeden gar i trochę autem telepie ale nie smierdzi olej paliwem i powinny byc małe bąble na bagnecie od oleju no nie?
    Aniele Boży stróżu mój... Czy ty wiesz co to jest Steptronic, V7 i jakies 214,3 KM :D

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •