Witam. Miałem kupować e38 w dalekiej przyszłości, lecz plany te najprawdopodobniej ulegną zmianie. Poprostu powinienem juz sprzedać mój aktualny samochód, a myślałem że zrobię to później.

Temat piszę ponieważ chciałbym się dowiedzieć jakie są za i przeciw jeżeli chodzi o silniki 2,8l R6 oraz 3.0 V8. Pytanie kieruję ponieważ aut za dużo do wyboru w ogole nie ma, ale napewno wiem że silniki pow 3.0 litrów odpadają.

samochód z zamiarem założenia do niego gazu. Ma być głównym autem, nie weekendowym. większość napraw mechanicznych, nie licząc spraw silnikowych będę robił sam.

Pytania:
1. Widzę ze 2.8 występują z vanosami i bez (poprawcie mnie jak się mylę) jeśli tak, to w których rocznikach jakie były montowane?
2. Widzę mało opini o 3.0 V8 jak zniesie gaz, oraz jakie są wasze zdania nt. tego silnika, jego żywotności.
3. który z tych dwóch byście wybrali nie sugerująć się w pierszej kolejności mocą i brzmieniem? który wg. was i jak bardzo będzie tańszy w eksploatacji.

Poprostu oczekuję odpowiedzi czy rozglądać się za 2.8 i 3.0, czy tylko za którymś konkretnym.

P.S. Auto miało by być najprawdopodobniej w manualu.