Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: skrzynia biegow

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar bunioM3
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    129
    BMW
    e 38 740,e 34 V8,e 30 2,5 e 36 1,8 cabrio
    Skąd
    skawina

    Unhappy skrzynia biegow

    Panowie nie wiem bo nigdy nie mialem auta ze skrzynia automat tiptronik ale jak zaczelel jezdzic owym autem z ta skrzynia chodzila tak ociezale znaczy spokojnie zmieniala biegi jechalem po malu i zmieniala biegi (redukowala)a dzis wciskam pedal obroty rosna ale tak jakos nie zmienia biegow ciagnie do 5 tys obrotow dziwne zaden komunikat nie jest wyswietlany mysle ze cos nie tak chyba jest,dodam ze poprzedni wlasciciel jezdzil delikatnie spokojnie ja enregicznie wciskam pedal gazu,i przedtem wydawalo mi sie ze jest taki mul a dzis zwawo zbiera sie ,ale musze sprawdzic na autobanie jak zmienia biegi co myslicie o tym moze jakies sugestie,czy moze jakis brak oleju ale jak bylo by cos nie tak to komunikaty by jakies wyswietlalo dawalo by znac ze cos nie tak jest poradzcie co moze byc

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar bunioM3
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    129
    BMW
    e 38 740,e 34 V8,e 30 2,5 e 36 1,8 cabrio
    Skąd
    skawina
    sprawdze jeszcze przelaczanie biegow na tiptroniku jak sie zachowuje bo to tez wazne jest ,kurde no dziwne rano bylo normalnie zmienilem opony wezsze niz byly juz zimowe czyzby od tego taka zmiana by byla nie sadze kurde no musze dokladnie to obadac ale jak juz mowilem slucham waszych sugesti i porad pozdrawiam

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    452
    BMW
    SZUKAM
    Skąd
    ZAWIERCIE
    skasuj sobie adaptacje skrzyni i sprawdz jak się będzie zachowywać.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BsijZabsij
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    508
    BMW
    E38 728i manual, ex e34 525tds
    Skąd
    Mazury
    A może po prostu przełączyłeś skrzynię w tryb pracy "sport" ? :)
    Obecnie E38 728i 1995 manual, dunkelblau. Poprzednio E34 525tdsA 1992, granitsilber-metalic.
    Moje autko: http://7er.pl/showthread.php/33145-W...151#post395151

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar bunioM3
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    129
    BMW
    e 38 740,e 34 V8,e 30 2,5 e 36 1,8 cabrio
    Skąd
    skawina
    Koledzy wiec tak pojezdzilem dzisiaj i tak na malych obrotach zmienia biegi spoko bo widze po obrotach i pracy silnika ale zapalam wpinam D i jedzie pedal gazu wciskam to tak brzmi jakby weszla 2 i ciagnie a nie zmienia oczywiscie trzymam pedal gazu rowno po chwili nie dodaje gazu zwalnia naciskam gaz zmienia biegi nic nie zgrzypi nic a nic niepokojacego sie nie dzieje w skrzyni ,daje na mamual izmienia biegi jak chce 12345 i 54321 bez oporow moze moje takie zwidy albo co no kurde nie wiem na sporcie wiem jak powinna sie zachowywac i jest ok ciagnie na max i zmiana zaobserwuje to jeszcze ale dzieki za podpowiedzi ale jak skasowac adaptacje skrzyni to tylko przez interfejs jak mysle

  6. #6
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Przeciąganie biegów to częsty objaw zużycia skrzyni. Kasowanie adaptacji pomoże na krótko (o ile w ogóle pomoże). Co mogę polecić: czyszczenie sterowania (mechatroniki) z wymianą oleju. Sama wymiana oleju może nie wystarczyć, a wręcz zaszkodzić.
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

Podobne wątki

  1. skrzynia biegow automat
    Przez poulyz w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 14-02-2013, 16:26
  2. [skrzynia] Automatyczna skrzynia biegow 5HP18- nie zmienia biegow
    Przez GRABA730i w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 16-12-2011, 23:07
  3. skrzynia e 38 728i skrzynia biegow- dziwny dzwiek
    Przez szulcigor w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 30-03-2011, 21:30
  4. skrzynia biegow
    Przez tomek_mazury w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-09-2008, 08:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •