Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: Nowego pierwsze kroki

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar robol
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    7
    BMW
    E32 750i
    Skąd
    Warszawa

    Post Nowego pierwsze kroki

    Witam wszem i wobec.
    Od dłuższego czasu jestem posiadaczem E32 750i. Pojazd otrzymałem w rozliczeniu za pracę, niestety nie jest na chodzie (z tych, które miałem do wyboru wolałem wziąć niechodzącą 750kę niż np. sprawną Astrę Classic ;)) ale mam zamiar przywrócić ją do życia aby znów usłyszeć bulgot V12 spod maski :)
    Krótko o historii - model z 91' roku, od 2011 stoi w garażu podziemnym i nie daje znaków życia. Jak dotąd nie dysponowałem większymi środkami żeby coś zacząć grzebać, ale ostatnio sytuacja się troszkę zmieniła i mam zamiar przywrócić trupa do ruchu.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    142
    BMW
    jakieś tam jest :)
    Skąd
    Warszawa
    witaj
    ciekawie sie zapowiada.. rzuc jakimis fotkami jak obecnie wyglada autko i z czym sa problemy :)

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar vori
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    167
    BMW
    ex E32 730i 1993
    Skąd
    Kraków

    Post

    Witam i życzę powodzenia : )

  4. #4
    Początkujący Użytkownik Awatar robol
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    7
    BMW
    E32 750i
    Skąd
    Warszawa
    Właśnie też męczyłem się żeby wrzucić parę foto bezpośrednio przez forum, ale doszedłem do wniosku że szybciej będzie przez jakiegoś "wrzucacza" ;) Fotki niestety przy marnym świetle, ale mogą choć trochę zobrazować obecny stan siódemki.
    Generalnie buda jest w stanie niemalże idealnym, żadnych śladów korozji, purchli, wszystkie chromy i detale zachowane w 100% (wystarczy cały dzień pracy i kilka specyfików do polerowania chromu i lakieru). Poza felgami na których stoi wziąłem jeszcze komplet zimówek z oponami (aktualnie nie mam możliwości zrobienia foto bo stoją w komórce zarzucone jakimś różnym badziewiem...).
    Niestety mechanicznie póki co nie jestem w stanie nic więcej powiedzieć poza ty, że nie odpala... Rzecz jasna jest to dość ogólnie powiedziane, bo odpalać odpala - ale na kilka sekund, chodzi na nierównych obrotach (max 1500rpm), nie reaguje na gaz i po chwili gaśnie. Stety i niestety auto jest zgazowane, ale tak samo dzieje się i na gazie i na benzynie. W schowku znalazłem komplet 12 świec NGK, które wymieniłem jakoś jeszcze w tamtym roku. Wymieniłem też pompę paliwa, bo na nią padły pierwsze podejrzenia... Niestety po wymianie świec pojawił się kolejny problem - mianowicie padł rozrusznik więc nie przetestowałem czy nowe świece w jakiś sposób wpłynęły na zachowanie ;)
    Ostatnio zaczepił mnie sąsiad, który zaproponował mi podpięcie do stacji diagnostycznej, więc czekam aż będzie miał wolną chwilę i może samo mapowanie coś tutaj pomoże. W/g poprzedniego właściciela wszystko było w porządku do momentu, kiedy jego córki bawiąc się wyposażeniem elektrycznym (fotele, szyber itd) rozładowały dwa razy całkiem akumulator. Po naładowaniu już mu się coś poprzestawiało... Taka jest wersja poprzedniego właściciela, ale wiadomo że jak było na prawdę tego się nie dowiem ;)
    Zatem załączam fotki i mam nadzieję że znajdę tutaj wiele odpowiedzi na nurtujące mnie pytania :)

    http://img11.imageshack.us/img11/1272/5oak.jpg
    http://img850.imageshack.us/img850/9519/8mhu.jpg
    http://img34.imageshack.us/img34/9990/roo9.jpg
    http://img23.imageshack.us/img23/7650/zzf2.jpg

  5. #5
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa

    Post

    Impulsatory pozrywane na przewodach, to tak na 90 procent:)

    W dobre miejsce trafiłeś, nie ma takiej możliwości, żebyśmy jej nie uruchomili, ale pisz w dziale do tego przeznaczonym.

    W każdym razie musisz zacząć od wyrzucenia gazu, bo ciężko będzie z czymkolwiek dojść do ładu.
    pozdrawiam Bartek

  6. #6
    ULA Vip Awatar tequila1909
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    3,390
    BMW
    E39 525iA ex. E32 735i, E32 735iAL, E38 728iA
    Skąd
    Jura KC
    Witam
    Plan masz ambitny więc życzę cierpliwości i duuużo $$$$ :D
    Mr. Perfect 4 x K1 World Champion

  7. #7
    Początkujący Użytkownik Awatar robol
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    7
    BMW
    E32 750i
    Skąd
    Warszawa
    Kolego ttrol to co napisałem, to tak pokrótce, w odpowiedzi na pyt. kolegi Mistrzoo Dopiero zaczynam wertować forum i nie chcę powielać tematów, dlatego te wszystkie informacje pozwoliłem sobie zawrzeć tytułem wstępu Plany są, ambicje również, z $$$ troszkę gorzej, ale krok po kroku i może w końcu uda się ożywić potwora. Najpierw zobaczę co pokaże diagnostyka, bo niestety poziom zaawansowania elektroniki zdecydowanie odbiega od 125p, gdzie młotkiem i przecinakiem można było zrobić remont generalny silnika na drodze

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    Dokładnie tak impulstaory plus pewnie wypadające zapłony, dodatkowo sprawdziłbym przepływomierze. Czy kontrolka EML gaśnie czy świeci?

  9. #9
    Cześć robol , miło widzieć coś takiego, ciekawa jestem ile ta praca była warta że 750ki rozdają : D.
    Gratuluję decyzji dołączenia do forum nie mogłeś lepiej wybrać. Życzę dużo zapału do pracy.
    ♥♥♥ BLACK MAGIC ♥♥♥

    Łatwo się zgubić, gdzieś między marzeniami, otaczani szarymi problemami osądzani pochopnie ...
    Po co płacz i skrucha? Płomień chwili, wolność złap i nie daj się oszukać.

    AJK : (

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BartekMW75
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    300
    BMW
    E38 730 D 1999 r M57 BIARRITZBLAU METALLIC...EX: E39 525 TDS, E39 530D, E30 325i
    Skąd
    Siedlce/W-wa
    kolego ROBOL skontaktuj sie z KUBOSHEM ..ma taka samą V12..myślę ze udzieli Ci wielu przydatnych informacji..no i jest z Wawy..poza tym zycze dużo cierpliwości przy ożywieniu 7era..
    gdyby Pan Bóg preferował przedni napęd chodzilibyśmy na rękach...
    nigdy nie jedz szybciej niż twój anioł stróż potrafi latać...


    Witam! Prosze pomniejszyc fotke poprzednia w sygnaturze, niestety byla zbyt duza!!! Admin

Podobne wątki

  1. [E32] POZDROWIENIA od nowego
    Przez vramzes w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 137
    Ostatni post / autor: 29-09-2013, 09:32
  2. [E38] Michal e38 730d pierwsze 7 , lecz nie pierwsze BMW
    Przez mszczerbinski w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-03-2013, 06:03
  3. [E65/66] Pierwsze BMW :)
    Przez Marios w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-01-2013, 09:37
  4. PIERWSZE MIEJSCE
    Przez krzywy191 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-09-2009, 08:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •