Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 93

Wątek: Doprowadzony do szału - M57N2 nie nagrzewa się

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    41
    BMW
    E65 730d 05' lift
    Skąd
    Wrocław

    Angry Doprowadzony do szału - M57N2 nie nagrzewa się

    Witam serdecznie. Właśnie wróciłem z około 60 kilometrowej trasy, wyszedłem z auta i wróciłem do niego. Wsiadam, uruchamiam samochód a na zegarach widzę znajome mi podświetlenie sygnalizujące niedogrzany motor. Ciągle wydaje mi się, że samochód ten nie grzeje się tak jak powinien. Pomijając fakt, że jechałem autostradą 60 km z prędkością około 180 km/h, silnik nie osiągnął optymalnej temperatury. Wchodzę w ukryte menu, sprawdzam - temperatura silnika 53 stopnie !!!. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że mam za sobą wymianę 2-óch termostatów (głównego oraz EGR), wymianę chłodnicy klimatyzacji oraz wszelkich płynów chłodniczych. Chciałbym dodać, że po półgodzinnej jeździe w mieście temperatura to około 75 stopni. Nie wydaje mi się, aby to było normalne, dlatego proszę was drodzy forumowicze o pomoc. Gdzie szukać przyczyny, co sprawdzić? Zauważyłem też, że spalanie samochodu bardzo odbiega od wyobrażeń nt. tego silnika. Samochód w ruchu miejskim pali 12 litrów, niby nie wiele, ale dokładnie jeżdząc tak samo Mercedes z 6 litrowym silnikiem spala średnio 16 litrów. Czy ktoś miał podobny problem? Liczę na każdą wskazówkę, nie wydaje mi się, że temperatura poniżej 90 stopni była normalna. Pozdrawiam Konrad

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Zdecydowanie uszkodzony główny termostat. Termostat z EGRa na pewno by nie zaniżał tak temperatury silnika. Zamów termostat w BMW . Kosztuje coś koło 180pln. Nie montuj zamienników bo to się mści. Powinno się wymieniać kpl czyli ten z egra i główny,tak zaleca BMW. Obie szt. w serwisie około 320pln. Raz a porządnie na oryginałach i spokój na następne 100 tyś km.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    41
    BMW
    E65 730d 05' lift
    Skąd
    Wrocław
    No właśnie, tylko wymieniłem oba 3 dni temu... Możliwe, że nowy jest uszkodzony? Pozdrawiam.
    P.S - wisko działa prawidłowo

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Jasne. Miałem osobiscie przypadki ze nowy a był game over. Jakiej firmy kupiłeś te termostaty?
    P.S. visko to w tym momencie lepiej żeby " Nie było" hehe

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    41
    BMW
    E65 730d 05' lift
    Skąd
    Wrocław
    EGR - serwis
    Główny - Wahler.
    Zdecydowanie lepiej, żeby wisko nie było...:) Da się jakoś organoleptycznie sprawdzić, czy działa prawidłowo (jutro rano będę na kanale). Pozdrawiam Konrad

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    I tak i nie. Jak go wrzucisz do gorącej wody to się otworzy ale widocznie sie nie zamyka tak jak powinien. Wystarczy niedomknięcie i do tego jeszcze w nie wiadomo w jakich temp.i juz masz kłopoty. Oddaj go na gwarancji do sklepu a kup nowy bo reklamacja bedzie trwała około 14 dni albo żądaj zwrotu gotówki. Z tego co pamiętam oryginał jest BEHR

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    41
    BMW
    E65 730d 05' lift
    Skąd
    Wrocław
    Z tego co wyczytałem, właśnie ten Wahler jest na 1-wszy montaż w BMW i grupa VAG. Nie zmienia to faktu, że coś nie działa prawidłowo.

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Bubel bez dwóch zdań. Wymień go i miej chłopie radość z jazdy :)

    Jutro sobota. Zadzwon do BMW a napewno bedą mieli na stanie ori.
    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 28-09-2013 o 08:48

  9. #9
    Początkujący Użytkownik Awatar Mateusz_S
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    98
    BMW
    730d E65
    Skąd
    Warszawa

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Kondi Zobacz posta
    Witam serdecznie. Właśnie wróciłem z około 60 kilometrowej trasy, wyszedłem z auta i wróciłem do niego. Wsiadam, uruchamiam samochód a na zegarach widzę znajome mi podświetlenie sygnalizujące niedogrzany motor. Ciągle wydaje mi się, że samochód ten nie grzeje się tak jak powinien. Pomijając fakt, że jechałem autostradą 60 km z prędkością około 180 km/h, silnik nie osiągnął optymalnej temperatury. Wchodzę w ukryte menu, sprawdzam - temperatura silnika 53 stopnie !!!. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że mam za sobą wymianę 2-óch termostatów (głównego oraz EGR), wymianę chłodnicy klimatyzacji oraz wszelkich płynów chłodniczych. Chciałbym dodać, że po półgodzinnej jeździe w mieście temperatura to około 75 stopni. Nie wydaje mi się, aby to było normalne, dlatego proszę was drodzy forumowicze o pomoc. Gdzie szukać przyczyny, co sprawdzić? Zauważyłem też, że spalanie samochodu bardzo odbiega od wyobrażeń nt. tego silnika. Samochód w ruchu miejskim pali 12 litrów, niby nie wiele, ale dokładnie jeżdząc tak samo Mercedes z 6 litrowym silnikiem spala średnio 16 litrów. Czy ktoś miał podobny problem? Liczę na każdą wskazówkę, nie wydaje mi się, że temperatura poniżej 90 stopni była normalna. Pozdrawiam Konrad
    A jakie to podświetlenie na zegarach, bo akurat o takim nie słyszałem :-) gdzie ono jest widoczne? Chciałbym też sprawdzić jak jest u mnie :)

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar euro_tuned
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,535
    BMW
    F02 750Li xDrive
    Skąd
    Kraków
    Pasek od wewnętrznej strony obrotomierza i podświetlenie całych zegarów w środku. Jak motor się nagrzeje to pasek pokazujący jakich obrotów nie przekraczać znika a zegary wewnątrz z pomarańczowych robią się czarne.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 06-10-2013, 18:08
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-08-2013, 13:05
  3. [silnik] Tempomat wyłącza się po kilku sekundach i nie daje się ponownie włączyć
    Przez brunoz w dziale instrukcje / schematy
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-07-2012, 20:24
  4. Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 08-03-2012, 22:35
  5. krótkie pytanie nagrzewa sie uchwyt na napoje
    Przez spinacz w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 04-02-2009, 17:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •