Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: ciezkie odpalanie rano

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar bunioM3
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    129
    BMW
    e 38 740,e 34 V8,e 30 2,5 e 36 1,8 cabrio
    Skąd
    skawina

    Post ciezkie odpalanie rano

    Witam kolegow mam nastepujacy problem rano kiedy chce uruchomic auto rozrusdznik kreci ale auto sie nie odzywa po kilkunastu probach odpali ale po chwili gasnie i tak kilka razy az potem zaczyna chodzic jednak gdy chce ruszyc nagle nie moze mianowicie dlawi sie jak by paliwa nie dostal po czym po chwili rosza energicznie ,wiem ze pompa paliwa jest nie orginalna i poprzedni wlasciciel jezdzikl na paliwie az do rezerwy po czym zaczol jezdzic na gazie ,potem zalal paliwem auto i zaczely sie problemy z odpaleniem go ,jednak ja probowalem zaplic na benzynie auto chodzi dodaje gazu energicznie silnik z oporem reaguje jednak gdy dam na gaz i dodam gaz tak jak w przypadku benzyny silnik reaguje natychmiast moze to byc pompa ,moze gosc przytopil lopatki w pompie paliwa to jest mozliwe?pompa studzona i smarowana jest paliwem jezeli go nie ma to zniszczy pompe tak?poradzcie czy mam racje

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mat88
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    843
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Warszawa
    może być badziewna pompa ale może być też czujnik położenia wałków rozrządu. Jak masz nie sprawne to będzie ciężko odpalał. Zaznaczam że jeśli miał byś walnięty czujnik położenia wału korbowego to w ogóle byś nie zapalił.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar bunioM3
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    129
    BMW
    e 38 740,e 34 V8,e 30 2,5 e 36 1,8 cabrio
    Skąd
    skawina
    Moze tak byc kolego ale wiem jak siada czujnik polozenia walu poniewaz juz tak mialem w swojej bmw e 34 2.5 jadac nagle na ulamek sekundy nastapil brak pradu i ponownie jechalo auto normalnie ale pewnego czasu odpalam kreci i nic jak zapalila przejechalem 2 km i stop juz nie odpalila wymienilem czujnik i auto zaczelo pieknie odpalac jednak jak pisalem wczesniej auto odpali chodzi ale nie moze jechac nie reaguje na pedal gazu jednak jak jest na gazie reakcja jest natychmiastowa wiec zakladam ze to pompa paliwa ale dziekuje za odpowiedz

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar bunioM3
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    129
    BMW
    e 38 740,e 34 V8,e 30 2,5 e 36 1,8 cabrio
    Skąd
    skawina
    Koledzy czy orjentujecie sie w sprawie pompy paliwa do V8 czy pompa z bmw e 34 2,5 podola wydajnoscia cisnienia wiem ze jest wewnetrzna pompa paliwa jak w e 38 moze tez montarz jest taki sam ale czy bedzie dzialala tak jak w V8 ,jak mowilem na 99 %ta pompa nie wydala jak zapali nie chce sie wkrecic na obroty na benzynie jednak na gazie wkreca sie jak pojebana czyli pompa to moze byc,jak mowilem poprzedni wlasciciel wymienil owa pompe (podrobke)i jezdzil odpalala od kopa ale po wyjezdzeniu benzyny jezdzil na gazie i byla tylko rezerwa a pompa musi miec paliwo ale ze to podrobka wiec mogly sie wytopic lopatki pompy i teraz cisnienie nie jest takie jak powinno byc takie moje zdanie ,macie jakies podejzenia w tej sprawie pomozcie ,poradzcie cos pozdrawiam

  5. #5
    Początkujący Użytkownik Awatar haras
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    80
    BMW
    BMW 7 E38 M60B30
    Skąd
    Rzeszów
    a po nagrzaniu tez tak ma czy na zimnym tylko czy ogulnie caly czas?jaki gaz masz w niej zamontowany?

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BsijZabsij
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    508
    BMW
    E38 728i manual, ex e34 525tds
    Skąd
    Mazury

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Mat88 Zobacz posta
    może być badziewna pompa ale może być też czujnik położenia wałków rozrządu. Jak masz nie sprawne to będzie ciężko odpalał. Zaznaczam że jeśli miał byś walnięty czujnik położenia wału korbowego to w ogóle byś nie zapalił.
    Nieprawda. Ja przy padniętym czujniku położenia wału odpalałem auto z dużym problemem, zdarzało mu się gasnąć i miał mało mocy na niskich obrotach. Na początku stawiałem na pompę paliwa, którą niepotrzebnie wymieniłem. Mam na sprzedaż, gdyby kolega był zainteresowany, pasuje do 740 też. Ale radzę najpierw podjechać na komputer i sprawdzić czujnik położenia wału.

    Kolego gdybyś był zainteresowany kupnem oryginalnej używanej pompy, daj znać na PW.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar bunioM3
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    129
    BMW
    e 38 740,e 34 V8,e 30 2,5 e 36 1,8 cabrio
    Skąd
    skawina
    Witam jak zimny problem kreci kaszle w rure ,jak sie zagrzeje pali od razu gaz mam sekwencja 3 generacji jest ok ale nie przejdzie na gaz od razu bo musi miec temperature reduktor 30 stopni ale to nic ,rano bez krecenia wkurzylem sie i do kolektorow saccych dmuchlem samostartu i odpalila od razu pochodzila jakies 20 sekund zgasla i ponownie odpalilem auto juz bez samostartu znow zgasla tylko juz po minucie za trzecim razem odpalila i juz chodzila wiec nie bedzie to czujnik ale sprawdze spokojnie ja na kompie i zobaczymy ,a jeszcze jedno kiedy mialem problem z odpalaniem ale e 34 2.5 kilka lat temu bylo tak ze krecila krecila i nic tak wyladowalem akumlator i nic ale nie stety benzyna dostawala sie do cylindrow nie spalalo jej bo iskry brak i potem do oleju i lipa wymiana oleju musiala byc bo olej zadki zreszta smierdzial benzyna a nie olejem to byla przyczyna czujnika hella jednak dla pewnosci sprawdze ja na kompie dzieki

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    moŻe być też duże lewe powietrze, uszczepniajace się na ciepłym, a przez to i rozregulowany LPG

    ...trzeba komputerem zdiagnozowac

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mat88
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    843
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez BsijZabsij Zobacz posta
    Nieprawda. Ja przy padniętym czujniku położenia wału odpalałem auto z dużym problemem, zdarzało mu się gasnąć i miał mało mocy na niskich obrotach. Na początku stawiałem na pompę paliwa, którą niepotrzebnie wymieniłem. Mam na sprzedaż, gdyby kolega był zainteresowany, pasuje do 740 też. Ale radzę najpierw podjechać na komputer i sprawdzić czujnik położenia wału.

    Kolego gdybyś był zainteresowany kupnem oryginalnej używanej pompy, daj znać na PW.
    czujnik położenia wału korbowego i czujnik położenia wałka rozrządu to są dwie inne rzeczy.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BsijZabsij
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    508
    BMW
    E38 728i manual, ex e34 525tds
    Skąd
    Mazury

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Mat88 Zobacz posta
    może być badziewna pompa ale może być też czujnik położenia wałków rozrządu. Jak masz nie sprawne to będzie ciężko odpalał. Zaznaczam że jeśli miał byś walnięty czujnik położenia wału korbowego to w ogóle byś nie zapalił.
    vs

    Cytat Zamieszczone przez Mat88 Zobacz posta
    czujnik położenia wału korbowego i czujnik położenia wałka rozrządu to są dwie inne rzeczy.
    Przecież sam wspomniałeś o obu czujnikach wcześniej, a ja dobrze wiem o którym czujniku pisałem, więc po co mi to tłumaczysz ? Przy kończącym się czujniku położenia wału da się jak najbardziej odpalić samochód, ale po dłuższym, nawet kilkukrotnym kręceniu.
    Ostatnio edytowane przez BsijZabsij ; 01-10-2013 o 13:50
    Obecnie E38 728i 1995 manual, dunkelblau. Poprzednio E34 525tdsA 1992, granitsilber-metalic.
    Moje autko: http://7er.pl/showthread.php/33145-W...151#post395151

Podobne wątki

  1. [silnik] Rano nie zapalił. Akumulator?
    Przez euro_tuned w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-02-2013, 19:58
  2. komfortowe odpalanie
    Przez ROBERTO w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 01-10-2012, 08:14
  3. Kłopoty z rozruchem rano..
    Przez bugiat w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-03-2012, 13:34
  4. CODZIENNIE RANO TEN SAM PROBLEM!!!!!!
    Przez FRANC w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 14-01-2010, 16:25
  5. Ciezkie boje ............
    Przez grabol w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 06-09-2009, 14:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •