Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Komunikat ........ EEPROM KI

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice

    Komunikat ........ EEPROM KI

    Pare dni temu dwa razy w ciągu godziny zdarzyło mi sie ze jak wsiadałem do auta to najpierw po włożeniu kluczyka pikało jakby miała być pełna godzina (a nie była) i wyświetlił mi sie na liczniku taki komunikat " EEPROM KI" ... no i teraz cisza, auto jeździ jak jeździlo,wszystko nadal sprawne - ale ciekaw jestem co to było i co mu odbiło?

  2. #2
    Może to wskazywać na "kończący się" układ pamięci EEPROM umieszczony w liczniku. Najlepiej szybko się zabezpieczyć robiąc kopię wsadu pamięci, będzie jak znalazł, kiedy padnie na amen.

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Ale jak On moze sie kończyć?

  4. #4
    Komunikat EEPROM KI miałem kiedyś po nieudanej z powodu rozładowania akumulatora próbie zmiany języka w moim 7er. Ponieważ proces nie zakończył się poprawnie, zawartość logiczna pamięci IKE uległa uszkodzeniu. W procesie kodowania licznika nie udało się przywrócić jego dawnej świetności. Objaw uszkodzenia był taki, że obrotomierz latał od 0 do 6000 bez żadnego sensu, wskaźnik paliwa pokazywał stan niezgodny z faktycznym no i oczywiście zaraz po przekręceniu kluczyka można było przeczytać irytujący komunikat EEPROM KI. Naprawa tego jest dość łatwa, jeśli posiada się dobrą kopię wsadu pamięci. Jeśli czegoś takiego nie masz, zaczyna się problem, gdyż załadować musisz wsad od takiej samej wersji licznika (chodzi o numer części). Mi ostatecznie udało się naprawić licznik dzięki szczęśliwemu zbiegowi okoliczności, mianowicie kolega e e39 miał bardzo zbliżoną wersję i udało się skopiować jego wsad a następnie dokodować licznik do mojego auta (stąd moja sugestia, abyś postarał się o kopię wsadu dla swojego licznika zawczasu).

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mat88
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    843
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Warszawa
    a skąd wziąć taką kopię ? mi od wczoraj pojawia się taki komunikat, tyle że dzieje się to przy zapalającej się rezerwie paliwa. Dolałem benzyny i jest na razie spokój

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    442
    BMW
    E38 728iA, E38 740iA
    Skąd
    Manchester
    PA Softem najlatwiej zrzut zrobic:)

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mat88
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    843
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Warszawa
    nie umiem korzystać z pasoftu a nie chcę niczego popsuć jest ktoś z warszawy chętny do pomocy ?

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    72
    BMW
    BMW E38 3.0i
    Skąd
    Chorzów
    Witam dzisiaj i mnie dotknął ten problem Po odpaleniu auta na liczniku wyskoczyło EEPROM-IKE nie szło tego wyłączyć ponowne odpalenie samochodu i problem zniknął tylko kiedy pojawi się znowu i czy jest to coś groźnego????? Zegary i wszystko inne działały normalnie. Jak ktoś może opisać jak zrobić tą kopie pa softem krok po kroku :-)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •