Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: skrzynia kopie po wymianie oleju

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    197
    BMW
    bmw e32 4.0
    Skąd
    Terespol nad Bugiem

    Post skrzynia kopie po wymianie oleju

    Witam mam następujący problem: skrzynia w mojej 740 e32 z 93 przy zmianie biegów delikatnie "kopała", wyczytałem, że po zmianie oleju i filtra powinno to ustać, jednak po tych czynnościach oraz płukaniu wciąż czuć szarpnięcia(jednak słabsze i nie zawsze). Właściciel warsztatu mówił, że było sporo zanieczyszczeń w skrzyni, i że części pochodziły z 93 lub 98 roku, nie umiał określić tego dokładnie ponieważ nie było akurat mechanika który zajmował się moim autem. Ponadto kiedy wrzucam D i auto się "napina" słychać skrzypienie... Jaka może być przyczyna tych dwóch przypadłości mojego Bumera???

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Byczus
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    495
    BMW
    E39 530dAT, E32 730i V8 manual
    Skąd
    Poznań
    no jak ktoś przez tyle czasu nie wymieniał oleju w ASB to wymiana go teraz niekoniecznie musiała wyjść skrzyni 'na dobre'
    Jest BMW E39 530dA Touring 2001r.


    Jest BMW E32 730i V8 manual 1992r.



    Było BMW E34 525i manual 1991r.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar zdzichu290186
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    381
    BMW
    było E32 735 R6
    Skąd
    GDYNIA/ ORNETA
    Cytat Zamieszczone przez Byczus Zobacz posta
    no jak ktoś przez tyle czasu nie wymieniał oleju w ASB to wymiana go teraz niekoniecznie musiała wyjść skrzyni 'na dobre'
    Pokusił bym się o stwierdzenie, że w większości przypadków może tak się zdarzyć, że po takim czasie nic nie robienia przy skrzyni i po wymianie oleju w połączeniu z płukaniem będzie gorzej niż przed wymianą.

    Sam się przekonałem na własnej skórze jak miałem e39. Wymiana oleju + płukanie no i efekt taki, że skrzynia skończyła się na dobre.
    Uważam, że tak leciwe samochody, jeżeli podejmujemy się już takiej operacji jak wymiana oleju w skrzyni, to trzeba liczyć się też z mniejszym lub większym remontem.
    wyjątkiem mogą być samochody, w których faktycznie znana jest nam historia auta i czy rzeczywiście poprzedni właściciele dbali o wymianę, niestety w przeciwnym wypadku po przeprowadzeniu takiej operacji jak wymiana oleju może nas czekać rozczarowanie.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    197
    BMW
    bmw e32 4.0
    Skąd
    Terespol nad Bugiem
    Nie mówię, że jest gorzej jak napisałem wcześniej jest lepiej ale oczekiwałem czegoś więcej, a ostatecznie wątpliwości we mnie zasiała dzisiejsza przejażdżka identycznym autem mojego kolegi, w którym z całą pewnością był fabryczny olej i filtr w skrzyni. Po wymianie w jego aucie skrzynia chodzi idealnie, jedyną oznaką zmiany biegów jest zmiana obrotów silnika no po prostu coś pięknego. No i właśnie pozazdrościłem mu... A co do tego skrzypienia przy wrzucenie biegu ma ktoś jakąś sugestię???

  5. #5
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa

    Post

    Skrzynia skrzyni nierówna. Jeżeli u Ciebie ktoś cisnął ile fabryka dała, do tego nie zmieniał oleju przez 20 lat, a jeszcze mechanik powiedział, że w skrzyni była zupa, to nic już tej skrzyni nie uratuje przed szarpaniem. Chyba, że rozbierzesz płytę sterowania do zera, wszystko wymyjesz i złożysz. Teraz masz tam resztki przypalonych sprzęgieł, które zalegają gdzie tylko mogą i nie ma możlwiości, żeby przełączanie biegów odbywało się płynnie.

    Skrzypienie to pewnie hamulce, normalna sprawa jak nie są już w dobrym stanie.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 26-09-2013 o 21:40
    pozdrawiam Bartek

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    197
    BMW
    bmw e32 4.0
    Skąd
    Terespol nad Bugiem
    Jeżeli chodzi o hamulce to tak właśnie jest za chwilę czeka mnie wymiana tarczy i klocków. A skrzynia no cóż zaniepokoiło mnie to bo moje auto jest w lepszym stanie niż kolegi ale widocznie nie w zakresie skrzyni biegów... Ale cieszy mnie też fakt, że da się coś jeszcze z tym zrobić i być może będzie jeszcze lepiej ;)!!

  7. #7
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez zdzichu290186 Zobacz posta
    Sam się przekonałem na własnej skórze jak miałem e39. Wymiana oleju + płukanie no i efekt taki, że skrzynia skończyła się na dobre.
    Uważam, że tak leciwe samochody, jeżeli podejmujemy się już takiej operacji jak wymiana oleju w skrzyni, to trzeba liczyć się też z mniejszym lub większym remontem.
    wyjątkiem mogą być samochody, w których faktycznie znana jest nam historia auta i czy rzeczywiście poprzedni właściciele dbali o wymianę, niestety w przeciwnym wypadku po przeprowadzeniu takiej operacji jak wymiana oleju może nas czekać rozczarowanie.
    Jesli oczekiwales ze wymiana oleju zastapi remont skrzyni to nic dziwnego, ze przekonales sie o tym na wlasnej skorze.
    Olej trzeba zmieniac obojetnie czy skrzynia ma 10 czy 30 lat bo to zawsze daje pozytywne efekty ale nie "wkrecac" sobie na sile, ze to spowoduje jakies cudowne uzdrowienie niesprawnej skrzyni- bo wtedy to tylko wyrzucenie pieniedzy w bloto.


    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar zdzichu290186
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    381
    BMW
    było E32 735 R6
    Skąd
    GDYNIA/ ORNETA
    Kolego BOSS przypadek, który opisałem to był moment kiedy pierwszy raz miałem samochód z automatyczną skrzynią biegów. Czy swój post opierasz na latach praktyki i doświadczenia ?? Jeżeli tak, to proszę Cię nie pisz takich bzdur jak "Jesli oczekiwales ze wymiana oleju zastapi remont skrzyni to nic dziwnego, ze przekonales sie o tym na wlasnej skorze. " bo wtedy o tym nie wiedziałem.

    Przekonałem się na własnej skórze i dlatego też teraz jestem cwany tak jak Ty.
    A czy uważasz, że skrzynia, która była użytkowana 30 lat tak jak napisałeś, i po wymianie w niej oleju, to czy na pewno przyniesie to pozytywny efekt ??

    Być może, ale czy koniecznie ??

    Tak więc może poradź coś założycielowi tematu, a nie wymądrzasz się i zarzucasz mi, że coś tam oczekiwałem, że wymiana oleju zastąpi remont skrzyni.

  9. #9
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez zdzichu290186 Zobacz posta
    Kolego BOSS przypadek, który opisałem to był moment kiedy pierwszy raz miałem samochód z automatyczną skrzynią biegów. Czy swój post opierasz na latach praktyki i doświadczenia ?? Jeżeli tak, to proszę Cię nie pisz takich bzdur jak "Jesli oczekiwales ze wymiana oleju zastapi remont skrzyni to nic dziwnego, ze przekonales sie o tym na wlasnej skorze. " bo wtedy o tym nie wiedziałem.

    Przekonałem się na własnej skórze i dlatego też teraz jestem cwany tak jak Ty.
    A czy uważasz, że skrzynia, która była użytkowana 30 lat tak jak napisałeś, i po wymianie w niej oleju, to czy na pewno przyniesie to pozytywny efekt ??

    Być może, ale czy koniecznie ??

    Tak więc może poradź coś założycielowi tematu, a nie wymądrzasz się i zarzucasz mi, że coś tam oczekiwałem, że wymiana oleju zastąpi remont skrzyni.
    Po pierwsze nikt tu sie nie wymadrza i nie cwaniakuje- post napisalem tak jak napisalem bo nie lubie szerzenia ciemnoty.

    30 letnia ale sprawna skrzynia napewno poprawi swoja prace po wymianie oleju.

    Jesli skrzynia zle pracuje, szarpie lub ma jakies inne odchylki od normy to sama wymiana oleju niewiele pomoze, niestety wiekszosc uzytkownikow automatow dopiero wtedy zaczyna myslec o wymianie oleju a wtedy jest juz za pozno.
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Nie ma co panikować,miałem podobny objaw po wymianie oleju w e34 520iA,brakowało ok 0.7 litra,jedź jeszcze raz do mechanika,niech sprawdzi i doleje.
    "Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford

Podobne wątki

  1. reset silnika po wymianie oleju
    Przez FARAON750 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-08-2013, 06:57
  2. [pozostale] Problem ze wspomaganiem po wymianie oleju.
    Przez Cossi w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 27-04-2013, 22:16
  3. [skrzynia] Problem z automatyczną skrzynią po wymianie oleju
    Przez kaszmir w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 13-02-2012, 09:02
  4. po wymianie oleju w ASB........
    Przez lostami1988 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 02-12-2011, 10:04
  5. [mechanika] Skrzynia po wymianie
    Przez amato w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-07-2009, 11:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •