Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 86

Wątek: Odcina zaplon?

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1

    Post Odcina zaplon?

    Witam.
    Ostatnio coś nie tak dzieje się z moim autem..
    Kiedy odpalę po nocy po pierwsze chodzi dobrze przez ok 4s i zaczynają falować obroty w granicach od 400 do 1000 i czuć niespaloną benzynę.. po ok 40s powoli wraca wszystko do normy...
    Jak jest już rozgrzany to po mocniejszym wciśnięciu gazu dławi się i dopiero wchodzi na obroty... (dławienie jest przez ułamek sekundy jak ta sekunda minie to idealnie wkręca się na obroty i ma moc)
    Ale do tego już się przyzwyczaiłem Najgorszym problemem jest kiedy po nocy go odpalam i przez ok 20 najbliższych km nie ma szans żeby płynnie wkręcił się na wysokie obroty.. oczywiście nie cisnę go na zimnym tylko po ok przejechaniu 7-8km (już wtedy chyba wszystko jest dość rozgrzane, po przejechaniu 2km wskazówka od temp. stoi na baczność ;))
    Ładnie idzie do ok 4tys obr później jest tak jakbym na sekundę wyłączył zapłon i włączył z powrotem i tak co chwila.. (nie muszę mieć nogi w podłodze ale przy dynamiczniejszej jeździe tez już to występuje) Na początku myślałem ze dostaje za mało paliwa dlatego i po nocnym odpaleniu tak kuleje ale na LPG jest tak samo...
    Kiedy przejadę już ok te 20km super się kreci w całym zakresie obrotów...
    Na co to Wam wygląda? Mam kawałek dobrej drogi do pracy a boje się wyprzedzić jadące 70km/h Tico :(

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mat88
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    843
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Warszawa
    pierwsze co to do sprawdzenia cewki, świece, masz cewki boscha z nowszej produkcji ?

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1
    Cewki mam takie.. nie wiem czy nowsze czy nie...

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mat88
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    843
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Warszawa
    bremi to bardzo dobre cewki i rzadko się psują, ja akurat walczę z badziewnymi cewkami boscha i wymieniam je na bremi właśnie. Świece kiedy były wymieniane? warto do nich zajrzeć w jakim są stanie. I jeszcze jedno i bardzo ważne sprawdź czy świece nie pływają w oleju, czy uszczelka dekli nie puszcza

    P.S. Co do cewek to sprawdź czy paluchy nie mają przebić, tzn. czy nie ma na nich widocznych białych plam na zewnętrznej stronie izolacji.
    Ostatnio edytowane przez Mat88 ; 26-09-2013 o 12:53

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1
    Paluchy ok.. nic nie widac.. wokół świec sucho.. mam drugi komplet swiec ale wydaje mi sie ze te sa ok ale podmienie i zobacze..
    A jeszcze jedno.. czy za falujace obroty po nocnym odpaleniu moge winic silnik krokowy? Gdy go odlaczylem zaraz po odpaleniu obroty spadly do ok 450 i silnik pracowal bardzo rowno... gdy podlaczylem z powrotem to zgasl..

  6. #6
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    A czyściłeś tego krokowca?

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1
    Narazie go wogole nie ruszalem.. Trzeba go rozebrac czy wystarczy odkrecic i wyczyscic? Możliwe że nie daje wystarczajacej ilosci powietrza i dlatego nie dopala benzyny?

  8. #8
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    Wyczyść najpierw tego krokowca.
    Odkręca się go i "przepłukuje". Niektórzy moczą :)

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mat88
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    843
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez charzun Zobacz posta
    Paluchy ok.. nic nie widac.. wokół świec sucho.. mam drugi komplet swiec ale wydaje mi sie ze te sa ok ale podmienie i zobacze..
    A jeszcze jedno.. czy za falujace obroty po nocnym odpaleniu moge winic silnik krokowy? Gdy go odlaczylem zaraz po odpaleniu obroty spadly do ok 450 i silnik pracowal bardzo rowno... gdy podlaczylem z powrotem to zgasl..
    skoro tak się dzieje to sprawdził bym szczelność wszystkich gumowych rurek dolotowych. Nawet małe pęknięcie w takiej rurce może robić niezłe spustoszeniu zaraz po odpaleniu, miałem tak samo i okazało się że kolanko dochodzące (za przepływką) do silnczka krokowego miało dziurę taką że można było włożyć palec wskazujący :)

    A jakie masz świece? bo jeśli "NGK made in france" to może być jedna ze składowych problemu.

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1
    dzieki za wskazowki.. jutro po pracy bede dzialal :)

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-04-2011, 21:35
  2. Odcina połowe silnika
    Przez ginspirations w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 14-02-2010, 19:28
  3. [ elektryka] jak "usprawnic" zaplon
    Przez dann-y w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 20-08-2009, 12:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •