Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Ogrzewanie idzie tylko na szybe

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar matiswidnica
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    178
    BMW
    e32 735iA
    Skąd
    Świdnica

    Ogrzewanie idzie tylko na szybe

    Witam mam problem (chyba) posiadam BMW e32 i na przednia szybę przez cały czas wieje ciepłe powietrze nie wiem jak je wyłączyć na dodatek ze wszystkich kratek wieje zimne powietrze a ciepłe tylko na szybę. Cały środek się nagrzewa i zawsze rano mam zaparowane wszystkie szyby. Na dodatek powietrze śmierdzi starym telewizorem (wiem dziwne porównanie). Jakieś porady? Mam też drugi problem, coś mi przez cały czas pobiera prąd z akumulatora czasami pozostawienie auta pod domem na dłużej niż jeden dzień powoduje prawie całkowite rozładowanie akumulatora i obawiam się ,że znalezienie przyczyny w siódemce to jak wygrana na loterii...
    Ostatnio edytowane przez matiswidnica ; 25-09-2013 o 19:25

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    649
    BMW
    F01 750d RWD
    Skąd
    ...
    Co do ogrzewania tylko na szyby to wydaje mi się że nie masz zasilenia na elektrozaworach ogrzewania

  3. #3
    Leszek VIP Vip Awatar siudema
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1,833
    BMW
    było e32 m30b35 II89r będzie ...?
    Skąd
    Trzebnica -DeTRoit
    Cytat Zamieszczone przez matiswidnica Zobacz posta
    Witam mam problem (chyba) posiadam BMW e32 i na przednia szybę przez cały czas wieje ciepłe powietrze nie wiem jak je wyłączyć na dodatek ze wszystkich kratek wieje zimne powietrze a ciepłe tylko na szybę. Cały środek się nagrzewa i zawsze rano mam zaparowane wszystkie szyby. Na dodatek powietrze śmierdzi starym telewizorem (wiem dziwne porównanie). Jakieś porady? Mam też drugi problem, coś mi przez cały czas pobiera prąd z akumulatora czasami pozostawienie auta pod domem na dłużej niż jeden dzień powoduje prawie całkowite rozładowanie akumulatora i obawiam się ,że znalezienie przyczyny w siódemce to jak wygrana na loterii...
    Sprawność ogrzewania ,to przede wszystkim sprawne elektrozawory ,i od ich sprawdzenia powinieneś zacząć ,(było sporo o tym pisane na forum)
    Co do "ginącego prądu "miernik w rękę i sprawdż pobór mocy przy wyłączonym zapłonie ,wyciągaj kolejno bezpieczniki aby sprawdzić co może być przyczyną
    Na ogrzewaniu troszki się znam ,wrzuć nr tel na Pw ,postaram się doradzić
    Lepiej stracić sekundę w życiu , jak życie w ciągu sekundy






    http://dachy-trzcinowe.pl/

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    193
    BMW
    e32 730
    Skąd
    Morąg
    Też mam tak samo z kratek leci zimne a na szybę ciepłe a nieraz leci tylko zimne powietrze muszę poruszać pokrętłami żeby zadziało ciepłe ale przyzwyczajałem się do tego

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar matiswidnica
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    178
    BMW
    e32 735iA
    Skąd
    Świdnica
    Odgrzeje kotleta a mianowicie jeśli ustawie pokrętła maksymalnie na zimne wtedy wieje ciepłe powietrze na szybe i kierowcę a jeśli ustawie na jakies 17-18 stopni wtedy wieje wszędzie zimne powietrze ze wszytkich kratek i nadmuch na szybe i nogi sie wyłącza. Wina leży w sterowniku ? Czy panelu?


    Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    649
    BMW
    F01 750d RWD
    Skąd
    ...
    Kolego wina mikroprzełącznika w panelu sterującym po stronie kierowcy. Sprawdź multimetrem że w momencie jak ustawisz max zimne to nie zwiera on ze sobą pinów 2-3 lub 1-2 w zależności od której strony będziesz spoglądał. Musisz rozebrać panel i się temu bliżej przyjrzeć.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 04-11-2013, 08:48
  2. idzie zima, jakie felgi?
    Przez Dawid7er w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 13-09-2010, 20:53
  3. Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 30-05-2010, 21:52
  4. [ elektryka] Gdzie wiązka od Radia jak idzie
    Przez hopkins_fbi w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-11-2009, 16:44
  5. Super ogloszenie. Idzie sie posmiac
    Przez Tomahawk w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-02-2009, 10:08

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •