Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 49 z 49

Wątek: Wymiana foteli na komfortowe w e65.

  1. #41
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    708
    BMW
    E65
    Skąd
    Chełm
    Cytat Zamieszczone przez Elbich Zobacz posta
    To wszystko jest zrobione tak jak być powinno, a błąd poduszek został.. Napinacze nie są strzelone- mają taki sam rozmiar jak moje oryginalne tzn nie są ściągnięte w dół.
    Błąd zagłówka z czego wynika? E65 nie miało strzelających zagłówków, tym bardziej w 2006 roku- komforty fotele są z tego roku co moje auto.
    Jest jeszcze tylko 1 opcja dotycząca twojego błędu poduszki. Jak Pamiętam to z napinacza wychodzą przewody zakończone wtyczką ( chyba 2 piny ) , którą wpinasz w moduł

    AIR BAG - może masz tą wiązkę uszkodzoną. Ona jest montowana dziwnie po stelażu fotela więc mogła się uszkodzić nawet przy transporcie.

    Najprościej przełóż cały napinacz z wiązką do nowego fotela lub samą wiązkę. Na desce masz jakis blad czy tylko na kompie???
    Ostatnio edytowane przez lysy106 ; 13-10-2013 o 21:02

  2. #42
    Elbich
    Gość
    Na desce i na kompie. Najciekawsze, że pozbyłem się już starych foteli z napinaczami także nie mam jak podmienić.. Moduły na 100% swoje zostawiłem, także jeden temat z głowy. Wiązki wyglądają na całe tym bardziej, że oba fotele działają prawidłowo, tylko pokazują błąd owych napinaczy z zagłówkami.

  3. #43
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    708
    BMW
    E65
    Skąd
    Chełm
    Cytat Zamieszczone przez Elbich Zobacz posta
    Na desce i na kompie. Najciekawsze, że pozbyłem się już starych foteli z napinaczami także nie mam jak podmienić.. Moduły na 100% swoje zostawiłem, także jeden temat z głowy. Wiązki wyglądają na całe tym bardziej, że oba fotele działają prawidłowo, tylko pokazują błąd owych napinaczy z zagłówkami.
    No mam wyjaśnie! Niestety czeka Cię kodowanie głównego modułu AIR BAG. Byłem u znajomego miał to samo tylko on zostawił swoje moduły foteli a kupiłe fotele z LCI , które mają aktywne zagłówki.

    On musiał majstrowac z wtyczkami bo miał więcej o piny wychodzą ce z foteli ( owe dwa piny to własnie aktywny zagłówek ).

    U ciebie system odrazu wykrył koniecznośc dokodowania tej opcji ponieważ wszystko jest dobrze spięte - komp widzi urządzenia ale nie widzi sterowania dlatego wywala błąd.

    Ncs-em ogarniesz temat! poszukaj kogoś w okolicy i bedziesz miał aktywne zagłówki. Popytałem i jak się okazało ta opcja to fajna sprawa zwiększająca bezpieczeństwo podczas uderzenia w tył.

    Drugą opcją -której nie polecam - jest odcięcie owych 2 pinów i wykasowanie błędów

  4. #44
    Elbich
    Gość
    Moje E65 jest LCI także jak rozumiem, to zwykłe fotele nie mają aktywnych zagłówków tylko komforty? Na czym ta aktywność polega?

    Znacie kogoś dobrego w kodowaniu z mazur czy podlasia?

  5. #45
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    708
    BMW
    E65
    Skąd
    Chełm
    Zwykłe nie maja aktywnych zagłówków tylko komforty - to Ci potwierdzam! Aktywności polega na tym ze przy uderzeniu w tył strzela nabój umieszczony w górnej part oparcia i zagłówek uderza w tył głowy aby zamortyzować uderzenie. Ja jestem z Lubelskiego ale mam znajomka z twoich okolic powinien Ci pomóc - Na imie ma ARTUR nr tel:790 465 462

  6. #46
    Elbich
    Gość
    Które przewody przy sterownikach odpowiadają za aktywny zagłówek?
    Ostatnio edytowane przez Elbich ; 23-02-2014 o 11:03

  7. #47
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    783
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    UK
    Witam mam dokładnie taki sam problem jak kolega wymieniłem fotele ze sport na komforty i teraz mam blad airbag. Znalazl by sie ktos kto napisał by jak to dokodowac krok po krou w ncsie? Mieszkam za granicą i ciężko znaleźć kogoś kumatego zeby to dla mnie zrobił a jak juz znalazlem to daleko. Jakby mozna bylo prosic o instrukcje co po kolei to napewno większej ilości użytkowników sie przyda.

  8. #48
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    783
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    UK
    Witam chyba dokodowalem te aktywne zaglowki bo zniknął blad kodowania a pojawil się taki u kierowcy i pasażera ten sam błąd
    Poszperalem i wychodzi ze to błąd maty da rade to jakoś ncsem naprawic czy musze kupic bypass maty. Bo fotele sa z przed liftowe 2004 ale niby miały jakis mały lift i wszystko powinno działać. Czy jak kupie dwa bypassy maty alarm zniknie?

  9. #49
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    783
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    UK
    Cytat Zamieszczone przez lukassolski Zobacz posta
    Witam chyba dokodowalem te aktywne zaglowki bo zniknął blad kodowania a pojawil się taki u kierowcy i pasażera ten sam błąd
    Poszperalem i wychodzi ze to błąd maty da rade to jakoś ncsem naprawic czy musze kupic bypass maty. Bo fotele sa z przed liftowe 2004 ale niby miały jakis mały lift i wszystko powinno działać. Czy jak kupie dwa bypassy maty alarm zniknie?
    Próbowałem przelozyc czujnik zajetosci od oryginalnych siedzen ale sie nie da bo wtyczka jest odwrotnie moje oryginalne sa hw10 a od nowych siedzen hw09

    Zakładał ktoś przed liftowe do poliftowego? Bo kupiłem ten emulator maty i bledy dalej sa w inpie wogóle nie mozna ich skasować. Tak sie zastanawiam co moge jeszcze zrobić może trzeba jeszcze cos innego dokodowac ja tylko ncsem dodałem kod fa od foteli komfortowych. Czy może przerobić wtyczke i założyć te czujniki moje oryginalne.

    Chodzi o ta czerwona wtyczke u mnie w poliftowych jest onna odwrotna i ma inny kolor.
    Ostatnio edytowane przez lukassolski ; 15-10-2014 o 10:13

Podobne wątki

  1. Wymiana foteli manualnych na elektryczne.
    Przez Proyer w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 14-09-2016, 08:21
  2. wymiana foteli i wersalki
    Przez gilu_e32 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-06-2013, 14:18
  3. [elektronika] Wymiana włącznika podgrzwania foteli
    Przez brunoz w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-08-2011, 09:08
  4. Wymiana foteli.
    Przez Proyer w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 19-11-2010, 22:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •